Aqualyx

9233c1bcc65e4d1d520aad24f5a030efAqualyx to roztwór, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową, czyli prowadzi do procesu adipocytolizy. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Preparat ten nie zawiera fofatydylocholiny. W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx jest bezbolesny, bardziej skuteczny, nieinwazyjny, a jego działanie jest szybsze. Potrzebna liczba zabiegów jest mniejsza do uzyskania skutecznych efektów.

Aqualyx to dziś jedyny na świecie w dziedzinie medycyny estetycznej, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej. Aqualyx możemy zastosować w taki miejscach, jak kończyny górne – w okolicy tricepsu, fałdy na plecach (poniżej żeber), brzuch, biodra, „bryczesy”, okolica podpośladkowa, wewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona kolan, podwójny podbródek i modelowanie konturu żuchwy, pseudoginekomastia męska, tłuszczaki, bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej).

Aqualyx  (lipoliza iniekcyjna) możemy zastosować w taki miejscach jak:

 • kończyny górne – w okolicy tricepsu
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • brzuch
 • biodra
 • „bryczesy”
 •  okolica podpośladkowa
 • wewnętrzna strona ud
 • wewnętrzna strona kolan
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
 • pseudoginekomastia męska
 • tłuszczaki
 • bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)

Ilość usuniętej tkanki tłuszczowej zależy od ilości podanego w trakcie zabiegu preparatu Aqualyx oraz wielkości fałdu skórno-tłuszczowego. Jest to od 0,5cm do 3cm w obwodzie.

Do osiągnięcia oczekiwanego efektu konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Rozłożenie terapii w czasie zwiększa dobrą tolerancję zabiegu i pozytywne efekty w postaci zwiększania się jędrności leczonego obszaru po każdym kolejnym zabiegu. Preparat Aqualyx może być stosowany aż do uzyskania fałdu skórno-tłuszczowego o grubości nie mniejszej niż 1- 1,5cm. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie. Najczęściej są to 3-4 zabiegi, najczęściej powtarzamy je co 3-4 tygodnie.

Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero.

Po lipolizie iniekcyjnej pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Po leczeniu odczuwa się lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

Cennik zabiegów

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.