Jakie zabiegi na okolicę oka?

oko

Prezentujemy najlepsze zabiegi na okolicę oka w kontekscie problemów tam występujących:

 • kurze łapki
 • dolina łez
 • podkrążone oczy, zastoje limfatyczne tzw. worki
 • zacienienia wokół oka
 • opadająca powieka

Bardzo podatna na warunki zewnętrzne jest delikatna skóra wokół oczu. Wiąże się to w ścisły sposób z pewnymi, specyficznymi dla niej elementami budowy. Skóra okolic oczu i powiek jest bowiem cienka, praktycznie najcieńsza na całej twarzy. Jej grubość wynosi około 0,5 mm, podczas gdy w innych miejscach jest kilkakrotnie grubsza. Charakteryzuje ją słaby system podporowy i prawie całkowity brak podściółki tłuszczowej, związanej z małym nagromadzeniem gruczołów łojowych. Skóra w tym obszarze ma słabsze krążenie krwi oraz limfy. Pojawia się tutaj natomiast duże nagromadzenie mastocytów – komórek odpowiedzialnych za powstawanie reakcji alergicznych.

Wszystkie te elementy powodują, że skóra wokół oczu jest słabo nawilżona, bardziej wrażliwa i podatna na alergie niż w innych częściach ciała. Cechuje ją także duża skłonność do zastojów limfatycznych. Produkty przemiany materii nie przepływają do naczyń chłonnych, lecz gromadzą się w gąbczastej strukturze tkanki łącznej, tworząc tzw. worki pod oczami. Dodatkowy problem z funkcjonowaniem tego obszaru związany jest z naturalnym zmęczeniem oczu wynikającym z ciągłego ruchu powiek. Mięsień okrężny oka jest jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów twarzy. Podczas mrugania czy też mrużenia oczu jest on praktycznie w ciągłym ruchu. Wszystko to przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych, czasami określanych mianem kurzych łapek

Kurze łapki

Kurze łapki czyli zmarszczki śmiechowe , dodają uroku oczom i dojrzałości twarzy, ale nie wszyscy je kochają. Jest wiele skutecznych metod likwidacji/ redukcji „kurzych łapek”

Przedstawiamy najskuteczniejsze zabiegi:

 1. Zabieg laserem frakcyjnym nieablacyjnym. Laser Emerge™ to laser frakcyjny amerykańskiej firmy PALOMAR przeznaczony do resurfacingu czyli odmładzania skóry oraz do usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości. Emerge™ posiada uznany certyfikat FDA ( badania kliniczne)potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek. Emerge™ stosuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra, dobrze napięta, o wyższym poziomie nawilżenia i świetlistości.

  Zabieg wykonuje się w serii 3-6 zabiegów co 2-3 tygodnie. Zabieg można wzmocnić odżywczymi koktajlami o działaniu anti- aging.

 2. Botoks jest w pełni bezpiecznym i skutecznym zabiegiem o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg botoksem polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc w okolicy oka, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni. Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są ściśle powiązane z liniami wyrazu twarzy. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. W efekcie działania toksyny botulinowej zmarszczki znikają do 7 dni. Zabieg wykonuje się raz na 6-8 miesięcy.
 3. Mezobotoks to połączenie dwóch bardzo skutecznych substancji odmładzających, czyli kwasu hialuronowego, który ma za zadanie intensywnie nawilżyć skórę oraz botoksu, który przede wszystkim zwiększa objętość skóry i usuwa zmarszczki. Wszystko jest dostosowane do potrzeb naszej skóry. Taki koktajl może dodatkowo zawierać odpowiednie witaminy, aminokwasy bądź mikroelementy. Mezobotoks stosuje w celu zrelaksowania nadmiernej mimiki skóry wokół oczu, nie powoduje zamrożenia mimiki, a jedynie jej złagodzenie, daje wypoczęty wyraz oczu. W efekcie działania mezobotoksu zmarszczki znikają do 7 dni. Zabieg wykonuje się raz na 4-6 miesięcy.

Zabiegami uzupełniającymi w likwidacji „kurzych łapek” są:

 1. Wypełniacze kwasem hialuronowym – po laserze frakcyjnym, botoksie lub mezobotoksie.
 2. Mezoterapia igłowa koktajlami lub osoczem bogatopłytkowym. Skutecznie pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd. To zabieg, który wydłuża młodość i niweluje oznaki upływu czasu. Mezoterapia igłowa polega na aplikowaniu w skórę substancji leczniczych za pomocą mikronakłuć. Dzięki temu wnikają one do głębokich warstw i odżywiają skórę. Zabiegi wykonuje się przez pierwszy miesiąc co 7 dni, następnie co dwa tygodnie. Ilość zabiegów 3-6.

  Mezoterapia mikroigłowa to technologia do frakcjonowania skóry i wprowadzania aktywnych składników. Pobudza i regeneruje włókna kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację. Podczas zabiegu wykonywane są za pomocą dermapena mikro nakłucia które odgrywają ważną rolę w regeneracji naskórka, prowokują skórę do reakcji naprawczych, będących podstawą odnowy tkanek. Jednocześnie powstają w naskórku „mikrotunele”, które pozostając otwarte przez krótką chwilę, dają możliwość głębokiego wprowadzenia wybranych preparatów. Zaleca się serię 10-12 zabiegów, jeden raz w tygodniu.

 3. Fala radiowa- metoda naturalnej odbudowy struktury skóry jej zagęszczenia i spłycenia zmarszczek. Zaleca się serię ok. 10 zabiegów, jeden raz w tygodniu.

Sińce, cienie i worki pod oczami urody nie dodają. Te pierwsze są dziedziczne ( np. płytko unaczyniona skóra), albo są dowodem, że zarwałaś noc. Worki pod oczami to widoczny efekt zastojów limfatycznych. Oczy jak u pandy, podkrążone i podpuchnięte, nadają twarzy zmęczony wygląd i postarzają. Zatem co zrobić aby zlikwidować efekt „pandy” i wyglądać na wypoczętą?

 • odpowiedni kwas chemiczny, który rozjaśni skóry wokół oka. Zalecana seria 5-6 zabiegów co 2 tygodnie.
 • mezoterapia igłowa:

CYTOCARE S-Line – to niezwykle silna antyoksydacyjna i nawilżająca formuła dająca skórze natychmiastowy efekt rozświetlenia. Przywracająca naturalną równowagę fizjologiczną. Stosowana jest do rewitalizacji, nawilżenia skóry twarzy. Rekomendowana jest szczególnie jako SOFT FILLING oraz w celu odmłodzenia obszarów wrażliwych takich jak okolice ust i oczodołu. Seria 3 zabiegów co 3 tygodnie.

LIGHT EYES ULTRA – Innowacyjny koktajl rewitalizujący, który zawiera kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy. Ta wyjątkowa kombinacja jest w stanie poradzić sobie równocześnie z cieniami pod oczami, opuchlizną i zmarszczkami. Poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Efekt widoczny już po pierwszym zabiegu. Najlepsze rezultaty przynosi seria 3 zabiegów w odstępach 3 tygodni.

DERMAHEAL Dark Circle Solution – dzięki unikalnemu połączeniu peptydów biomimetycznych rozjaśnia, rozświetla i nawilża skórę pod oczami, redukując cienie i oznaki zmęczenia – dając efekt świeżego i promiennego spojrzenia. Preparat wygładza zmarszczki pod oczami i zapobiega ich powstawaniu. Poprawia elastyczność skóry poprzez zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny. Zmniejsza również syntezę melaniny zapobiegając gromadzeniu się nadmiernej ilości barwnika, a tym samym powstawaniu cieni pod oczami. Seria 3 zabiegów co 3 tygodnie.

DERMAHEAL Eyebag Solution – dzięki unikalnemu połączeniu peptydów biomimetycznych poprawia mikrokrążenie i stymuluje drenaż redukując „worki” i opuchnięcia pod oczami oraz zapobiegając zastojom limfatycznym. Preparat zmniejsza ekspresję czynników adipogenetycznych zapobiegając odkładaniu tłuszczu oraz stymuluje lipolizę usuwając poduszeczki tłuszczowe pod oczami. Produkt wygładza zmarszczki, uelastycznia i napina skórę dając efekt odmłodzenia skóry, ma także działanie rozjaśniające i rozświetlające. Seria 3 zabiegów co 3 tygodnie.

 • Mezoterapia mikroigłowa to technologia do frakcjonowania skóry i wprowadzania aktywnych składników, polecana szczególnie dla skór naczyniowych. Pobudza i regeneruje włókna kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację. Podczas zabiegu wykonywane są za pomocą dermapena mikro nakłucia które odgrywają ważną rolę w regeneracji naskórka, prowokują skórę do reakcji naprawczych, będących podstawą odnowy tkanek. Jednocześnie powstają w naskórku „mikrotunele”, które pozostając otwarte przez krótką chwilę, dają możliwość głębokiego wprowadzenia wybranych preparatów o działaniu depigmentującym lub drenującym. Zaleca się serię 10-12 zabiegów, jeden raz w tygodniu.

Dolina łez

W procesie starzenia okolicy oczu ogromną rolę odgrywa zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry. Zanika naturalna podściółka tłuszczowa, przez co zapadają się pewne rejony twarzy, w tym okolica oczodołu. Poza tym głębiej pod skórą zachodzą również procesy wiotczenia mięśni i powięzi tworzących rusztowanie okolicy pod okiem. W wyniku tych zmian następuje zapadnięcie skóry pod okiem w obrębie oczodołu, a przez cieńszą i zwiotczałą skórę prześwitywać zaczyna siateczka naczyń żylnych, co przy zmniejszonym odpływie krwi żylnej daje efekt dodatkowego zasinienia tej okolicy, zwłaszcza w części przyśrodkowej oczodołu.

Polecane zabiegi na dolinę łez:

 • Wypełniacze HA

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się zagłębienie oczodołu pod okiem. Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, wtedy potrzeba kilku nakłuć skóry w tym rejonie. Można też zastosować technikę kaniuli, czyli podania preparatu z jednego wkłucia za pomocą specjalnej elastycznej cieniutkiej kaniuli. Niezależnie od tego, czy zastosujemy igłę, czy kaniulę, rezultaty zabiegu są takie same. Podajemy zazwyczaj od 0,2 ml do 0,5 ml preparatu na każde oko, w zależności od wielkości i głębokości zagłębienia.

Bezpośrednio po zabiegu zagłębienia, jakie tworzą się pod oczami, spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie oczodołu. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Satysfakcjonujący efekt, udaje się uzyskać po 1-2 zabiegach, zazwyczaj utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Cena od 700 zł za zabieg

Opadająca powieka

Powieka górna u młodej osoby ma niewielki, naturalnie układający się przy ruchu fałdek skóry. Z wiekiem skóra wiotczeje i tworzy się zwisający nadmiernie fałd powieki górnej. Najczęściej ten zwisający fałd skóry wywołuje nawyk częstego, odruchowego unoszenia brwi. Powoduje to ciągłe marszczenie czoła i nasila powstawanie tam zmarszczek poziomych.
Dodatkowo zmienia się układ kostny oczodołu, który ulega pogłębieniu. Łuk brwiowy zaczyna stopniowo zanikać i obniża się. Powoduje to mniejsze podparcie dla skóry powiek i ich opadanie. Oko wygląda zmęczone, nasilają się tzw. „ kurze łapki”.

Polecamy zabiegi:

 • zabieg plazmą PLEXR. Działanie urządzenia polega na występowaniu łuku elektrycznego. Skutkiem tego jest miejscowo występująca wysoka temperatura, której działanie wywołuje efekt „odparowania” zmian z powierzchni skóry. Czynnikiem aktywnym, wytwarzanym przez PLEXR, jest plazma – rodzaj zjonizowanej materii przypominającej stanem skupienia gaz.

  Plazma działa punktowo, jedynie w leczonym miejscu, bez jakiegokolwiek oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki, i najważniejsze, bez naruszania głębszych warstw skóry.

  Dla zwiększenia komfortu pacjenta wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu. Czas wykonywania zabiegu uzależniony jest od miejsca i rozległości zmian poddawanych leczeniu. Ogromną zaletą zabiegu plazmowego jest fakt, że bezpośrednio po nim występuje jedynie opuchnięcie i zaczerwienienie skóry ustępujące całkowicie najczęściej po 7-15 dniach, a już na drugi dzień po zabiegu można powrócić do swoich codziennych aktywności.

  Zabieg plazmowy PLEXR nie pozostawia blizn, ani innych śladów na skórze. Po zabiegu na skórze widoczne są jedynie niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni, ale można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne). 2 i 3 dnia może, choć nie musi, wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegowi. Zabieg wykonuje się najczęściej jeden raz , czasem sa wskazania do dwóch zabiegów. Nie wykonujemy latem.

 • Zabieg amerykańskim laserem frakcyjnym nieablacyjnym Emerge™ przeznaczony do resurfacingu czyli odmładzania skóry oraz do usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości. Emerge™ posiada uznany certyfikat FDA ( badania kliniczne)potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek. Emerge™ stosuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra, dobrze napięta, o wyższym poziomie nawilżenia i świetlistości

  Zabieg wykonuje się w serii 3-6 zabiegów co 2-3 tygodnie. Zabieg można wzmocnić odżywczymi koktajlami o działaniu liftingującym lub anti- aging.

 • Zabieg mezoterapii igłowej lub mikroigłowej osoczem bogatopłytkowym. Nazywany jest liftingiem wampirzym, mezoterapią krwią, osoczem. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem. Powoduje rewitalizację skóry, poprawę kolorytu skóry, ukrwienia skóry, zwiększenie elastyczności i napięcia skóry oraz wygładzenia i spłycenia zmarszczek i bruzd. Umożliwia skórze odzyskanie napięcia. Najlepsze efekty przynosi przeprowadzenie 4- 6 zabiegów w odstępie około 14-21 dni.
 • mezoterapia StretchCare to produkt o wyjątkowo skutecznej formule zawierający kwas hialuronowy, DMAE (dimetyloaminoetanol), pierwiastki śladowe oraz witaminę B5, zastosowane by uzyskać efekt napięcia i wzmocnienia skóry oka. DMAE wywołuje efekt liftingu i naprężenia. Tkanki wspierające skórę zostają bardzo wzmocnione. Dzięki kwasowi hialuronowemu, jego właściwościom nawilżającym i odbudowującym, komórki otrzymują intensywną dawkę substancji odpowiedzialnej za nawodnienie i regenerację. Umożliwia skórze odzyskanie jej napięcia. Najlepsze efekty przynosi przeprowadzenie 4- 6 zabiegów w odstępie około 7-14 dni.

Powrót

Zobacz także

Nieoperacyjna korekta nosa / Modelowanie nosa wypełniaczem

Chirurgiczna korekta nosa wiąże się z koniecznością operacji, której koszty są wysokie, a rekonwalescencja dość...

Czytaj całość

Kilka słów o medycynie estetycznej

W XXI wieku coraz więcej osób zaczyna przekonywać się do dobrodziejstw płynących z medycyny estetycznej....

Czytaj całość

Biorewitalizacja skóry kolagenem i koktajlami do mezoterapii

Skóra starzeje się i traci swoją jędrność z wielu powodów. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest...

Czytaj całość

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.