Profesjonalne zabiegi na trądzik w Tarnowskich Górach

W naszym gabinecie skorzystasz z wielu efektywnych sposobów na pozbycie się uporczywego trądziku. Oferujemy w 100% bezpieczne zabiegi, dzięki którym Twoja twarz znowu będzie czysta i piękna, np. peeling kawitacyjny, Pixel Peel czy mezoterapia igłowa (więcej informacji na dole). Odzyskaj radość życia i pozbądź się problemu raz na zawsze – z nami!

Trądzik – co to jest i dlaczego powstaje?

Trądzik jest jednym z najczęstszych schorzeń dermatologicznych. Nieleczony trądzik może mieć przewlekły przebieg, pozostawiając trwałe ślady (blizny, przebarwienia, zaburzenia emocjonalne). Pojawianie się trądziku może być spowodowane kilkoma przyczynami (nadmiar produkcji łoju, nadmierne rogowacenie, namnażanie się bakterii). Leczenie trądziku, np. poprzez zabiegi na trądzik w Tarnowskich Górach, należy rozpocząć jak najwcześniej, w zaawansowanym stadium pozostawia trwałe ślady.

Trzy fazy rozwoju trądziku:

Zmiany skórne mogą mieć różną postać w zależności od zaawansowania choroby.

 • Prosaki – wykwit z charakterystyczną białą końcówką. Powstaje kiedy pora skórna jest całkowicie zablokowana przez nadmiar sebum (łojotokowej wydzieliny skórnej), martwych komórek oraz złuszczonej skóry.
 • Zaskórniki – tworzą się, kiedy pora jest tylko częściowo zablokowana pozwalając, aby część sebum i martwych komórek wychodziła na powierzchnię. Posiadają charakterystyczną czarną końcówkę, która nie jest jak się powszechnie uważa oznaką zanieczyszczenia i brudu. W procesie utleniania tworzy się barwnik melaninowy, który tworzy specyficzne ciemne zabarwienie. Zaskórnik jest trudny do usunięcia, a jego niekompletne oczyszczenie powoduje nawracanie.
 • Grudki – to tkliwe, zaognione, czerwone zmiany bez charakterystycznego łebka. Próba wyciśnięcia zmian grudkowatych na własną rękę może w przyszłości zakończyć się trwałą blizną.
 • Krosty – wykwit jest zaczerwieniony, a w jego środku pojawia się biała lub żółta wydzielina. Krosty mają różne wielkości i mogą pojawiać się na całym ciele.

Wbrew panującym przekonaniom, trądzik nie jest bezpośrednio wywoływany przez nieodpowiednią dietę, higienę osobistą, zbyt rzadkie mycie i aktywność seksualną. Wszystkie te czynniki mają wpływ na jego rozwój i przebieg, lecz nie są jedynym czynnikiem wywołującym. Promieniowanie słoneczne również nie leczy trądziku – po chwilowej poprawie wywołanej przesuszeniem i jednolitym kolorytem skóry spowodowanym opalaniem się, może nawet nasilić jego objawy.

Przyczyny nasilania objawów trądziku:

 • Nadmierne pocenie się
 • Przebywanie w zbyt wilgotnym klimacie
 • Miesiączka u dziewcząt, a szczególnie okres na kilka dni przed pojawieniem się krwawienia
 • Ciąża
 • Tabletki antykoncepcyjne
 • Niektóre leki np. kortykosterydy, leki przeciwpadaczkowe (odmiana trądziku tzw. trądzik polekowy)
 • Nieodpowiednie kosmetyki, a przede wszystkim: puder, podkład, bronzer, róż (tzw. trądzik kosmetyczny).

W jaki sposób rozprawić się z przeciwnikiem, jakim jest trądzik? Leczenie trądziku może przyjmować różne formy. Wszystko zależy od nasilenia problemu, jego rodzaju oraz stopnia zaawansowania zmian skórnych. Jednym ze sposobów na poprawę stanu skóry jest laserowe leczenie trądziku. Na czym to polega? Światło emitowane przez laser obkurcza obecne na skórze grudki trądzikowe. Dodatkowo laser dociera także do głębszych warstw skóry, zabijając obecne tam bakterie. W ten sposób dochodzi do złagodzenia zmian skórnych. Laserowe leczenie trądziku pozwala nie tylko pozbyć się aktywnych zmian obecnych na skórze. Laser pomaga także zmniejszyć widoczność blizn i przebarwień, a nawet pozbyć się ich całkowicie.

Laserowe leczenie trądziku to nie jedyny sposób na pozbycie się problemu. Warto przyjrzeć się także chemicznym peelingom, które powodują złuszczanie się skóry. Dzięki temu można poprawić stan skóry i pozbyć się także przebarwień oraz blizn potrądzikowych.

Skuteczne zabiegi na trądzik w Tarnowskich Górach rozwiązaniem dla Ciebie

Zabiegi mające na celu niwelowanie trądziku przeprowadzamy w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach, ale zapraszamy także osoby z całego Śląska! Zabiegi na trądzik, które dają natychmiastowe rezultaty? Jak najbardziej – sprawdź! Czekamy na Ciebie pod numerem telefonu lub e-mailem. Zapraszamy. Leczenie trądziku, zabiegi na trądzik – Katowice.

Polecane zabiegi:

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.