Najskuteczniejsze leczenie łysienia w Tarnowskich Górach

W naszym gabinecie skorzystasz z wielu efektywnych sposobów na wypadanie włosów. Oferujemy w 100% bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym Twoje włosy staną się bujne i zdrowe, np. mezoterapia owłosionej skóry głowy Dr Cyj Hair Filler, Mezokoktaje czy osocze bogatopłytkowe (więcej informacji na dole). Odzyskaj radość życia i pozbądź się problemu raz na zawsze – z nami!

Wypadanie włosów, łysienie – co je powoduje?

Zanim przejdziemy do przyczyn wypadania włosów, trzeba zaznaczyć, że utrata włosów jest całkowicie naturalna. Każdego dnia możemy tracić nawet do 100 włosów i nie jest to powodem do obaw. W miejsce starych wyrastają nowe włosy – a proces ten wciąż się powtarza. Średni czas życia jednego włosa to od 2 do 5 lat. Po tym czasie wypada, co nie powinno budzić niepokoju. Kiedy jednak pojawia się powód do obaw? Na pewno w momencie, kiedy włosów zaczyna wypadać więcej, kiedy zauważamy ich ubytek, ponieważ ilość gubionych włosów widocznie się zwiększa, a nowych włosów nie przybywa wiele. Na pewno też w momencie, kiedy włosy wypadają garściami, należy rozpocząć działanie.

Czy zawsze jednak przeszczep włosów jest jedynym rozwiązaniem? Nie! W naszej klinice możesz skorzystać z zabiegów takich jak osocze bogatopłytkowe, mezoterapia owłosionej skóry głowy czy mezokoktajle. Są mniej inwazyjne od przeszczepu włosów, a niesamowicie skuteczne. Zabiegi regenerują skórę głowy, ograniczają nadmierne wypadanie włosów oraz powodują wzrost nowych włosów. 

Przyczyny wypadania włosów – dlaczego włosy zaczynają wypadać w nadmiarze?

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Można szukać ich w złej diecie, chorobach, osłabieniu organizmu bądź wieku. Natomiast przerzedzone włosy czy też plackowate, łyse miejsca na głowie są przyczyną dyskomfortu, a nawet i kompleksów a sam problem dotyka zarówno kobiet i mężczyzn. Najczęściej jest ono spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, zmniejszeniem krążenia krwi w obrębie skóry głowy, brakiem witamin, nieprawidłowej diety. Włosy stają się cienkie i słabe, co w efekcie powoduje ich wypadanie. Dlatego tak ważne jest natychmiastowe rozpoczęcie leczenia łysienia na przykład osoczem bogatopłytkowym czy mezoterapią – najlepiej w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach.

  Łysienie może być związane z:

 • wrodzonymi chorobami włosów
 • wiekiem biologicznym
 • sposobem odżywiania
 • zaburzeniami hormonalnymi
 • chorobami układu krążenia
 • zatruciem metalami ciężkim
 • stresem
 • chorobami skóry głowy (łojotok, łupież)
 • chorobami zakaźnymi, oraz chorobami przebiegającymi z gorączką
 • chorobami ogólnoustrojowymi
 • sezonową utratą włosów (jesień, wiosna)
 • łysieniem mechanicznym (nadmierne naciąganie włosów – gumki, wsuwki, skubanie włosów)
 • promieniowaniem UV

Łysienie może przejawiać się:

 • okresowym wypadaniem włosów (spowodowane nadmiernym stresem, nieprawidłowym odżywianiem się, gwałtownym odchudzaniem i zmianami hormonalnymi (ciąża, okres karmienia, choroby jajników i nadnerczy), oraz wiele innych nie znanych przyczyn.
 • wypadaniem uwarunkowanym genetycznie, gdzie czynnikiem inicjującym są zaburzenia hormonalne, z często towarzyszącym łojotokiem.

Rodzaje łysienia:

 • androgenowe – wywołane wpływem hormonów płciowych na mieszki włosowe. Włosy ulegają ścieńczeniu, a przerzedzenie następuje głównie w górnej części glowy
 • telogenowe – najczęstsza postać utraty włosów na całej powierzchni głowy
 • plackowate – to nagła plackowata utrata włosów najczęściej z przyczyn autoimmunologicznych

Leczenie łysienia

Leczenie łysienia to nie tylko farmakoterapia ogólna i miejscowa, ale także zabiegi działające pobudzająco na wzrost ukrwienia skóry owłosionej głowy, wzrost odżywienia mieszków włosowych, zmniejszające wypadanie włosów, ale także wpływające na ich odrost. W leczeniu łysienia i w profilaktyce wypadania włosów zastosowanie ma przede wszystkim mezoterapia igłowa skóry głowy koktajlami o składzie dostosowanym do potrzeb skóry głowy a także osoczem bogatopłytkowym.

Leczenie łysienia w Tarnowskich Górach – nie czekaj, aż będzie za późno!

Zabiegi mające na celu leczenie łysienia przeprowadzamy w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach, ale zapraszamy także osoby z całego Śląska! Leczenie łysienia, które daje natychmiastowe rezultaty? Jak najbardziej – sprawdź! Czekamy na Ciebie pod numerem telefonu lub e-mailem. Zabiegi na łysienie – Katowice – zapraszamy.

Polecane zabiegi:

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.