tel:+48 668 550 355

Zamykanie naczynek Tarnowskie Góry

Masz problem ze skórą naczyniową lub trądzikiem różowatym? Jesteś w odpowiednim miejscu! Pomożemy rozprawić Ci się z Twoim problemem.

Skóra naczyniowa, trądzik różowaty

Trądzik różowaty dotyka co dziesiątą osobę w wieku od 30 do 55 lat. Pojawia się głównie u ludzi o jasnej karnacji (mających fototyp skóry I lub II). Według najnowszej klasyfikacji wyróżnia się następujące postacie trądziku różowatego:

  • postać rumieniową z licznymi teleangiektazjami, czyli zaczerwienienie skóry twarzy z rozszerzonymi naczynkami,
  • postać grudkowo-krostkową, czyli zaczerwienienia skóry twarzy z licznymi krostkami,
  • postać przerostowo-guzowatą, charakteryzującą się pogrubieniem i przerostem skóry nosa,
  • postać oczną, charakteryzującą się dodatkowymi objawami w obrębie oczu.

Pierwszym objawem trądziku różowatego jest tzw. skóra naczyniowa – na skutek zwiększonej reaktywności naczyń krwionośnych pacjent ma łatwość do czerwienienia się. Pojawiający się rumień może mieć charakter przejściowy (bez utrwalonych zmian skórnych) lub trwały. Ponadto może dochodzić do trwałego rozszerzenia naczyń, tzw. teleangiektazji. We wstępnej fazie choroby skóra jest skłonna do podrażnień i wymaga specjalnej pielęgnacji. Codzienne stosowanie kilku prostych zasad może zapobiec rozwojowi choroby lub osłabić nasilenie zmian naczyniowych.

Nadwrażliwość skóry objawiająca się gwałtownymi rumieniami w sytuacjach stresowych czy po spożyciu gorących, ostrych potraw zwiastują problemy ze zmianami naczyniowymi. Przyczyną tego objawu jest skłonność do rozszerzania się naczyń krwionośnych. Zaczerwienienia na twarzy pojawiają się głównie w okolicy nosa, policzków oraz brody. W pierwszej fazie rumień ustępuje stosunkowo szybko – zazwyczaj po usunięciu szkodliwego bodźca, ale z biegiem czasu utrwala się, a w końcu przechodzi w stan przewlekły, skutkując pojawieniem się rozszerzonych naczynek, które prześwitują przez naskórek. Takie zmiany określamy terminem teleangiektazji.

Niekorzystne działanie na teleangiektazję mają : ekspozycja na słońce, opalanie w solarium, sauna, przebywanie w klimatyzowanych i oświetlonych światłem jarzeniowym pomieszczeniach, długie pozostawanie na mrozie, zimnym wietrze, gwałtowne skoki temperatury (np. kiedy zima, w czasie mrozów, wchodzimy do mocno ogrzanego pomieszczenia, pijemy gorącą herbatę itp.), ostre pokarmy, wino, dermokosmetyki.

Nasz specjalista dobierze najbardziej odpowiedni zabieg w trakcie konsultacji.
Cena za konsultacje kosmetologiczną 100 zł, za konsultacje medyczną 200 zł.
Jeśli w dniu konsultacji zostanie wykonany zabieg – konsultacja jest bezpłatna.

Polecane zabiegi:

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.