tel:+48 668 550 355

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w kosmetologii przeciwstarzeniowej, stosowane do odbudowy i regeneracji struktur skóry. Składniki zawarte w preparatach dzięki stymulacji kolagenu i elastyny poprawiają jędrność, gęstość i jakość skóry. Stymulatory tkankowe to jedne z najskuteczniejszych substancji stosowanych w medycynie odmładzającej.

Stymulatory tkankowe nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym. Przyczyniają się do spiralizowania się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy owalu, tworzenia działań anty-grawitacyjnych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą kremu znieczulającego, co zdecydowanie zwiększa komfort pacjenta podczas wykonywanego zabiegu.

Jaka jest różnica pomiędzy stymulatorem a wypeniaczem HA ? Wyjaśniamy!

Podstawową różnicą między tymi dwoma preparatami jest obecność kwasu hialuronowego, o zwiększonej lepkości, który w stymulatorach nie występuje w postaci usieciowanej. W związku z tym  nie nadaje skórze twarzy efektu wolumetrycznego, tak jak w przypadku zastosowania wypełniaczy. W ich składzie znajdziemy wyłącznie usieciowany kwas hialuronowy, bez dodatkowych substancji aktywnych. Co za tym idzie, przy zastosowaniu stymulatorów nie uzyskamy sztucznego, przerysowanego efektu.  Potrafimy uwydatnić kości policzkowe, zredukować tkankę tłuszczową w strefie policzków oraz zadbać o strefę oczu i problematyczną dolinę łez, bez uzyskania wolumetrycznego i często niestety przerysowanego efektu wypełnienia. 

Stymulatory tkankowe pobudzają naturalnie zachodzące procesy w naszej skórze, dzięki czemu efektami zabiegowymi możemy się cieszyć dłużej, niż w przypadku wypełniaczy.

Zabieg stymulatorem tkankowym nie wymaga szczególnych przygotowań, zalecamy jednak aby kilka dni przed zabiegiem nie przyjmować leków rozrzedzających krew (np.Aspiryna/Acard ) ponieważ może to zwiększyć ryzyko powstawania siniaków po zabiegu.

 Przed zabiegiem  i bezpośrednio po zalecamy dodatkowa suplementację witaminą C, ponieważ pobudza ona dodatkowo produkcje kolagenu zainicjowaną podaniem stymulatora tkankowego.

Na  rynku dostępne są stymulatory zawierające różne  substancje czynne, najbardziej znane i skuteczne są z :

 • hydroksyapatytem wapnia który  nie tylko wypełnia, lecz harmonicznie wiąże się z tkanką i pobudza skórę do odnowy. Na czym polega innowacyjność tego preparatu? ydroksyapatyt wapnia to substancja służąca do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Jego działanie obejmuje odbudowę struktury skóry oraz stymulację produkcji kolagenu, odpowiadającego za elastyczność skóry.
  Dzięki temu nie tylko wypełnia i wygładza zmarszczki, ale też wspomaga biorewitalizację skóry, co daje długotrwały i naturalny efekt odmłodzenia.
  Preparat składa się z mikrosfer hydroksyapatytu wapnia o średnicy 25-45 mikronów, które są zawieszone w żelowym nośniku. Jest to produkt w 100% biokompatybilny. Jego składniki, wapń i fosfor, są naturalnie występującymi składnikami ludzkich tkanek, co oznacza, że nie wywołuje reakcji alergicznych. Z upływem czasu podlega w naturalny i bezpieczny sposób wchłonięciu przez organizm.
  Rezultaty przeprowadzenia zabiegu są widoczne od razu. Ostrzyknięte obszary są wypełnione i podniesione. Uzyskujemy pożądaną objętość oraz wspaniały efekt liftingu. Rozpad hydroksyapatytu wapnia następuje równocześnie z odkładaniem się nowego kolagenu. Dzięki takiemu działaniu, preparat gwarantuje całkowicie naturalny i odświeżony wygląd na długo. Badania kliniczne udowodniły, że efekty utrzymują się nawet do dwóch lat, w zależności od wstrzykiwanej ilości, kondycji skóry oraz wieku pacjenta.
  Poznaj prepraty

 • kwasem polimlekowym który stymuluje wytwarzanie kolagenu, który odpowiedzialny jest za jędrność i napięcie skóry, dzięki czemu otrzymujemy efekt młodej i jędrnej skóry. Posiada zdolność do silnej i długotrwałej stymulacji produkcji kolagenu oraz przywracania młodzieńczego wyglądu w sposób stopniowy i naturalny. Efekty zabiegowe widoczne są przez około 24 miesiące po serii 2-3 zabiegów wykonywanych co około 8-12 tygodni.
  Poznaj prepraty

 • kolagenem który w naturalny sposób odmładza, rewitalizuje i napina skórę, wypełnia drobne zmarszczki oraz daje lekki efekt liftingu. To biostymulatory, które bazują na stymulacji organizmu do regeneracji, do tworzenia kluczowych dla elastyczności i jakości skóry włókien kolagenu czy elastyny. Obecnie istnieje na rynku RH kolagen , oparty jest o rekombinowany kolagen ludzki, uzyskiwany z hodowli jedwabników. Znajomość sekwencji genu dla jednego z białek jedwabnych, serycyny, pozwolił na zastąpienie go genem kolagenu typu I. W wyniku tej zamiany jedwabniki syntetyzują kolagen, który podany do skóry poprawia stan macierzy zewnątrzkomórkowej – ECM. Rh kolagen jest w stu procentach bezpieczny, dobrze tolerowany i nie powoduje reakcji alergicznych. Jednocześnie daje bardzo szybkie i naturalne efekty w postaci ujędrnienia, napięcia i poprawy jakości skóry. Wystarcza 2-3 zabiegi w odstępie jednego miesiąca.
  Poznaj prepraty

 • aminokwasami z systemem regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry. To unikalne połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów które skutecznie pobudzają fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych, takich jak kolagen i elastyna. Koktajl biostymuluje skórę do regeneracji, daje natychmiastowe uczucie nawilżenia oraz poprawy kolorytu skóry. Skutecznie niweluje objawy starzenia się skóry: zmęczenie, odwodnienie, brak elastyczności, drobne zmarszczki.
  Poznaj prepraty

 • polinukleotydami, które
  – pobudzają receptory na fibroblastach – proces aktywuje syntezę na kolagenu typu I oraz elastyny zapewniając zagęszczenie skóry oraz efekt liftingujący; dodatkowo indukowany zostaje proces przekształcania fibroblastów w miofibroblasty.
  – wspomagają walkę ze stresem oksydacyjnym – aktywne metabolity wiążą wolne rodniki w pierścienie aromatyczne działając antyoksydacjnie.
  – nawodniają tkanki – aktywne polinukleotydy wiążą wodę i zapewniają izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej, dzięki czemu skóra staje się nawilżona i jędrna.
  Poznaj prepraty

 • bursztynianem sodowym, który  powoduje:
  – aktywizację komórek do działania i hamuje procesy, prowadzące do ich śmierci,
  – stymulację syntezy podstawowych białek strukturalnych skóry: kolagenu i elastyny,
  – zwiększenie dostawy tlenu do komórek.
  Poznaj prepraty

  Korzyści wynikające z zastosowania biostymulatorów skóry w medycynie estetycznej mogą obejmować:

  Poprawa jędrności i elastyczności skóry: biosymulatory stymulują produkcję kolagenu i elastyny, które są kluczowe dla utrzymania jędrności i elastyczności skóry. To może prowadzić do redukcji zmarszczek i ujędrnienia skóry.

  Nawilżenie skóry: niektóre biosymulatory działają jako silne nawilżacze, wiążąc cząsteczki wody w skórze. To pomaga w poprawie nawodnienia skóry i redukcji suchości.

  Poprawa tekstury skóry: stosowanie biosymulatorów skóry może pomóc w wygładzeniu nierówności skóry, takich jak blizny czy przebarwienia, poprzez pobudzenie procesów regeneracyjnych.

  Odbudowa objętości skóry: niektóre biosymulatory skóry mogą być stosowane do przywrócenia utraconej objętości skóry w obszarach takich jak policzki, broda czy kości jarzmowe.

  Długotrwałe efekty: jedną z zalet stosowania biosymulatorów skóry jest możliwość uzyskania długotrwałych efektów. Działa to poprzez stymulację naturalnych procesów naprawczych skóry, które trwają wiele miesięcy od  zakończenia zabiegu/ ów.

  Przeciwwskazania do zabiegu stymulatorami tkankowymi:

  • opryszczka
  • niewyrównana cukrzyca
  • aktywne choroby autoimmunologiczne
  • choroba nowotworowa
  • ciąża i karmienie piersią
  • leki przeciwzakrzepowe
  • uczulenie na składnik preparatu
  • tendencja do tworzenia bliznowców

  Czas trwania zabiegu stymulatorami tkankowymi wraz ze znieczuleniem to około 60 min

  Częstotliwość zabiegów stymulatorami tkankowymi uzależniona jest od rodzaju zastosowanego preparatu i ustalana jest podczas konsultacji przed zabiegiem.


  Tagi:

  zabieg stymulatorami tkankowymi, zabieg lenisna, zabieg juve look, zabieg karisma, zabieg z komórkami macierzystymi, mezoterapia kolagenem, zabieg radiesse, Lifting Tropokolagenem Guna

  Cennik zabiegów

  nowosci

  Nowości

  Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

  promocje

  Strefa okazji

  Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

  Opinie naszych Klientów


  • Miałam wykonywaną liposukcję podbródka przez p. Doktora, który ma ogromna wiedzę na temat wykonywanych zabiegów. Wszystko zostało mi wytłumaczone, a efekty po zabiegu są świetnie! Polecam każdemu :)


  • Pan doktor Kamil Suliga jest najbardziej sympatycznym i delikatnym lekarzem ever. A jego fachowość .... najwyższa półka. Jestem bardzo zadowolona.


  • Niewątpliwie zaletą tego miejsca jest troskliwa i kompetentna pani Ewa! Każdemu klientowi doradzi i wybierze zabieg najbardziej dopasowany do jego potrzeb i oczekiwań. Nie boi się wyzwań. Efekty zabiegów zadowolą najbardziej wymagającego klienta.


  • Ocena oczywiście najwyższa! Już po pierwszym zabiegu efekty rewelacyjne! Gorąco polecam każdemu! Pani Ewa to profesjonalistka w swojej dziedzinie, przesympatyczna, miła, jednym słowem właściwa osoba na właściwym miejscu! 😉 Piękne miejsce. Urzekł mnie nowy design. Przemiła i fachowa obsługa to już od zawsze 🙂. Jakość preparatów i kosmetyków z najwyższej półki. Pan doktor wie co robi. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Dużo ciekawych zabiegów do wyboru.


  • Super podejście do klienta, usługa najwyższej jakości - z takim profesjonalizmem dawno się nie spotkałam 🙂 Bardzo dziękuję za przeprowadzone zabiegi i miłą rozmowę w ich trakcie ❤ Polecam każdemu!


  • Polecam Panią Ewę, ponieważ jest bardzo dobrym kosmetologiem. Obecnie bardzo ciężko znaleźć kogoś kto tak holistycznie i szeroko patrzy na stan skóry, jej potrzeby czy też problemy. Zanim trafiałam do tego gabinetu przeszłam szereg konsultacji podczas których polecano mi "świetne" zabiegi, ale nikt nie pochylił się nad innymi nazwijmy to czynnikami, które wpływały na stan skóry. Dopiero tutaj konsultacja wyglądała zupełnie inaczej. Profesjonalnie i merytorycznie. Przeszłam również terapie w formie zabiegów w gabinecie, które już przynoszą zadowalające efekty. Szacunek za profesjonalizm.


  • Serdecznie polecam, obsługa na bardzo wysokim poziomie oraz żadnych najmniejszych zastrzeżeń co do wykonywanych zabiegów, które przynoszą efekty zgodne z oczekiwaniami. Indywidualne podejście do każdego pacjenta, zaplanowanie terapii od A do Z oraz bardzo szybkie terminy są zdecydowanymi zaletami tego tej kliniki.


  • Miejsce tak piękne, ze aż dech zapiera. A profesjonalizm personelu na tak wysokim poziomie ze można się oddać w ich ręce z pełnym zaufaniem. Polecam z całego serca COCO CLINIC ze względu na najwyższą jakość usług i pełen profesjonalizm podczas wykonywania zabiegów. W salonie panuje bardzo miła i ciepła atmosfera, Pani Ewa jest niezwykle uprzejma i cudowna kobieta co sprawia, że klient czuje się bardzo komfortowo. Salon jest przepiękny, bardzo schludny i czysty, przez co bardzo dobrze się tam czuję. Podsumowując idealne miejsce, by spędzić czas oraz zadbać o siebie i swoje ciało pod okiem doświadczonych kosmetologów.


  • Najlepszy gabinet medycyny estetycznej na Śląsku! Pani Ewa posiada ogromną wiedzę na temat zabiegów i używanych kosmetyków. Jest przemiłą osobą, zawsze doradzi, pogada i zadba o samopoczucie. Nie wyobrażam sobie korzystać z usług innego gabinetu. Chociaż mam tam 35 km drogi to i tak wolę przyjechać do Coco Clinic niż gdziekolwiek indziej! Z czystym sercem polecam ten gabinet.


  • Bardzo się cieszę że przez zupełny przypadek odkryłam cudowne miejsce w Tarnowskich Górach i trafilam prosto w ręce wyjątkowej Pani Kosmetolog. Pani Ewa od pierwszej wizyty skradła moje serce swoim profesjonalizmem i podejściem do Klienta. Polecam z całego serca to miejsce.


  • Serdecznie polecam!! Wspaniała atmosfera i miła obsługa. Jeszcze nie spotkałam się z takim profesjonalnym podejściem do klienta. Przede wszystkim jestem pod wrażeniem konsultacji kosmetologicznej i pomocy w doborze odpowiednich zabiegów i kosmetyków dla mojej skóry :))


  • Fantastyczny salon. Korzystam z usług od 2018 i jestem bardzo zadowolona. Personel z profesjonalnym i z indywidualnym podejściem do klienta każdy zabieg wykonywany jest rzetelnie z dodatkowymi rozpieszczającymi detalami. Salon wyposażony jest bardzo szeroki asortyment urządzeń kosmetycznych. Najważniejsze jest, że nie są nastawieni tylko na zysk ale przede wszystkim na klienta potrafią odmówić wykonanie zabiegu aby nie zaszkodzić - To bardzo imponuje dziękuję.


  • Cudowny gabinet z zabiegami najwyższej jakości. Cieszę się, że w końcu odnalazłam gabinet do którego będę wracać. Teraz już wiem, że czasami niższa cena jaką oferują konkurenci to jednak gorsza jakość. Szkoda, że musiałam się o tym przekonać na własnej skórze, ale nie ma tego złego... ;) Do salonu wysłałam mamę i siostrę. Zachwycone równie mocno jak ja. Dzięki!


  • Lekarzowi należy się więcej niz 5* za piękne dzieło którego dokonał. To jest prawdziwa metamorfoza. DZIEKUJĘ Panie Doktorze.


  • Polecam Coco Clinic za profesjonalne i empatyczne podejście do klienta. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to delikatna sprawa, dlatego tym bardziej doceniam cierpliwość i opiekę jaką zostałam otoczona.

  Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.