LIPOLIZA INIEKCYJNA – usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej

Chcesz wymodelować swoją sylwetkę, usunąć zbędną tkankę tłuszczową? Teraz jest to możliwe bez użycia skalpela. Poznaj najbezpieczniejszy zabieg, który pozwoli Ci pozbyć się nadprogramowych centymetrów w sposób niechirurgiczny. Oto lipoliza iniekcyjna.

Modelowanie sylwetki: lipoliza a liposukcja

Aby lepiej zobrazować korzyści wynikające z lipolizy iniekcyjnej, warto porównać ją do innego popularnego zabiegu modelującego, jakim jest liposukcja. Liposukcję najprościej opisać jako zabieg przeprowadzany w znieczuleniu. Podczas zabiegu za pomocą specjalnej kaniuli oraz pompy ssącej fizycznie usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzonej w danym miejscu. Ze względu na chirurgiczny charakter zabiegu, po liposukcji niezbędna jest przynajmniej dwudniowa rekonwalescencja i wyłączenie z codziennych obowiązków.

Lipoliza iniekcyjna to natomiast nieinwazyjny zabieg modelujący sylwetkę, polegający na wprowadzeniu za pomocą iniekcji substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna to obecnie najnowocześniejszą metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki.

Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i niedroga medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru (np. podwójny podbródek) i modelowanie sylwetki.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg ?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Lipoliza iniekcyjna pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia np. fałdy na plecach, brzuchu lub udach, których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych, ale także w obrębie twarzy tzw. chomiki lub podwójny podbródek. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonywany jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródka i brody, szyi, brzucha, boczków, ud oraz pośladków, wokół pach i nad kolanami.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Każdy zabieg poprzedzany jest konsultacją celem ustalenia działania, obszarów zabiegowych oraz zebranie informacji na temat ewentualnych przeciwwskazań. Podczas konsultacji lekarz/kosmetolog zbiera wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Przed zabiegiem na wybrane, zaznaczone okolice może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Następnie, po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykiwania preparatu w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które ustępuje.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Nie jest jednak potrzebna specjalna rekonwalescencja po lipolizie. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg.

Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety, aktywności fizycznej oraz zabiegów drenujących. Po zabiegach lipolizy zaleca się wykonanie kilku zabiegów limfatycznych, które pomogą wydalić komórki tłuszczowe np. liporadiologii.

Lipoliza iniekcyjna: efekty zabiegu

 • utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
 • wzrost metabolizmu komórek skóry,
 • stymulacja mikrokrążenia,
 • stymulacja regeneracji skóry,
 • polepszenie odżywienia skóry.

Lipoliza iniekcyjna: przeciwwskazania

 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
 • aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
 • alergia na składniki preparatu,
 • otyłość.

Stosowane preparaty

Ilość ampułek koniecznych do zabiegu ustala się w czasie konsultacji.

Lipoliza iniekcyjna: cena zabiegu

Zależnie od obszaru poddanego zabiegowi, ilości tkanki tłuszczowej i ilości zastosowanego preparatu – cenę ustala lekarz/kosmetolog.

Lipoliza iniekcyjna – Katowice – zapraszamy!

lipoliza-efekty lipoliza-efekty-2 lipoliza-efekty-3
Cennik zabiegów

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.