WYPEŁNIACZE – powiększanie ust, konturowanie, nawilżanie

Małe, wąskie czy asymetryczne usta mogą być kompleksem. Chcemy, aby wargi wyglądały pięknie pokryte szminką w ulubionym kolorze, aby były pełne i doskonale nawilżone. Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala wykonać zabieg modelowania ust tak, aby efekt był dopasowany do oczekiwań, a jednocześnie naturalny.

Powiększanie ust – zabieg modelujący – kwas hialuronowy – naturalne efekty

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym lub z wykorzystaniem innych sposobów modelowania polecany jest osobom, które dostrzegają problem zbyt małych warg, lub są niezadowolone z ich kształtu. Podczas rozmowy poprzedzającej korektę, lekarz medycyny estetycznej pomoże wybrać odpowiednią metodę korekcji. Podstawą jest naturalny efekt.

Zabieg powiększania, modelowania ust może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Możliwe jest także poprawienie takich defektów jak opadające kąciki. Efekt zabiegu powiększania ust jest widoczny i odczuwalny. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia. Dzięki procedurze, możemy uwydatnić usta, prawic ich kształt i  symetryczność oraz koloryt.

Powiększanie ust to zabieg bezpieczny i dający świetne efekty. W naszej Klinice stosujemy najlepsze i sprawdzone produkty oraz innowacyjne znieczulenie w postaci żelu, które gwarantuje praktycznie bezbolesny zabieg. Efekty utrzymują się około 6 – 12 m-cy.

Wskazania do zabiegu powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego:

 • zwiększenie objętości ust
 • korekcja dysproporcje pomiędzy górną, a dolną wargą
 • podkreślenie konturu ust
 • korekcja „rynienki”
 • wypełnienie drobnych zmarszczek nad górną wargą
 • wyrównanie i podkreślenie kształtu ust
 • przywrócenie ustom optymalnego poziomu nawilżenia

Efekty zabiegu powiększania ust:

Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta (kontur, czerwień) preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Efekty utrzymują się 8-12 miesięcy i zależą od m.in. od rodzaju skóry i trybu życia. Efekt prawidłowo wykonanego zabiegu nie powinien być zbyt widoczny chyba, że pacjent ma takie życzenie. Usta powinny zachować naturalny wygląd, wtedy zabieg ten staje się modelowaniem i unikamy przerysowanego, karykaturalnego wyglądu.

Opis zabiegu modelowania ust:

Przed rozpoczęciem zabiegu modelowania ust znieczulamy usta specjalnym kremem znieczulającym, który gwarantuje całkowity komfort podczas zabiegu. Następnie przy pomocy bardzo cienkiej igły podaje się odpowiednio dobrany kwas hialuronowy. Cała procedura powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego trwa około 30 minut.

Wygląd skóry po zabiegu powiększania ust:

Po zabiegu jakim jest modelowanie ust, wargi będą lekko opuchnięte, może pojawić się również delikatne zasinienie utrzymujące się przez kilka dni. Opuchlizna schodzi najczęściej po 2-3 dniach. Zależy to od zastosowanego preparatu oraz predyspozycji pacjenta.

Zalecenia pozabiegowe:

 • Należy unikać wysokich temperatur, sauny i solarium.
 • Nie należy masować ani ugniatać ust bez wyraźnych wskazań.
 • U osób z częstymi opryszczkami zaleca się smarowanie ust preparatami przeciwirusowymi (Zovirax, Vratizolin)

Przeciwwskazania:

 • Ciąża
 • Laktacja
 • Infekcje skórne w okolicach ust
 • Opryszczka (czynna)
 • Choroby układu immunologicznego
 • Alergia na kwas hialuronowy
 • Podany wcześniej wypełniacz permanentny

W klinice używamy tylko preparatów najwyższej jakości renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałość efektu: Emervel, Teosyal, Amalian.

Powiększanie ust to szybki i mało inwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Metoda ta jest bezpieczna za sprawą preparatu, jakim jest kwas hialuronowy, produkowany naturalnie przez ludzki organizm. Z czasem preparat zostaje wchłonięty, dlatego dla stałych efektów zabieg należy powtórzyć. Efekt zabiegu jest dzięki działaniu kwasu naturalnego jednak naturalny, a usta stają się doskonale nawilżone i jędrne.

Zabieg modelowania ust – Katowice – zapraszamy

activitymore-a65612d9-583a-48df-926f-34715be643ac

Cennik zabiegów

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.