tel:+48 668 550 355

Bezpieczne i skuteczne zabiegi na cellulit w Tarnowskich Górach

W naszym gabinecie skorzystasz z wielu efektywnych sposobów na redukcję skórki pomarańczowej. Oferujemy w 100% bezpieczne zabiegi, dzięki którym Twoja sylwetka będzie pozbawiona cellulitu, np. masaż bańka chińską, lipoza iniekcyjna czy mezoterapia igłowa (więcej informacji na dole). Odzyskaj radość życia i pozbądź się problemu raz na zawsze – z nami!

Cellulit – co to jest i dlaczego powstaje?

Cellulit, potocznie nazywany jest skórką pomarańczową, to lipodystrofia czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Objawem cellulitu jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry. Najczęściej występuje na udach, biodrach, kolanach, pośladkach oraz ramionach. W miejscach występowania cellulitu widoczne są guzki i zgrubienia, przy dotyku bywają bolesne. Cellulit występuje u coraz młodszych dziewcząt a nierzadko również u mężczyzn. Zatem cellulit jest to defekt natury estetycznej dotyczący wyglądu skóry. Zmiany przypominają wyglądem „skórę pomarańczy” lub „materac”. Problem dotyczy 80 – 95 % kobiet zwykle po okresie dojrzewania płciowego.

Często występuje łącznie z otyłością, ale dotyczy kobiet zarówno tych z nadmierną masą ciała, jak i tych z prawidłową.

Jak powstaje cellulit? Jakie są przyczyny jego pojawienia się?

Powstanie cellulitu jest bardzo złożonym procesem, w którym dużą rolę odgrywają hormony, a zwłaszcza nadmiar estrogenów przy jednoczesnym niedoborze progesteronu.

Uwarunkowania hormonalne cellulitu są ściśle powiązane ze strukturą anatomiczną skóry u kobiet, z obfitą tkanką podskórną i odmienną niż u mężczyzn strukturą tkanki łącznej. Konkretniej, polega to na tym, że przegrody łącznotkankowe u kobiet są zbudowane prostopadle do góry, czyli zupełnie odmiennie niż u mężczyzn. Ta budowa sprawia, że komórki tłuszczowe w momencie, gdy są duże, „przeciskają się” pomiędzy przegrodami i przez to są pod skórą widoczne oraz często wyczuwalne.

Jednak na powstawanie cellulitu wpływ ma wiele innych czynników. Wśród nich warto wymienić siedzący styl życia – a najczęściej wiele godzin spędzamy przed komputerem, w pracy. Dodatkowo nie bez znaczenia jest także nieodpowiednia i niezdrowa dieta, złe nawyki pielęgnacyjne, a także stosowanie środków hormonalnych. Trzeba też wiedzieć, że uwarunkowanie do powstawania cellulitu jest genetyczne. Jeśli więc w Twojej rodzinie cellulit się pojawiał, prawdopodobnie dotknie również Ciebie. Jest to istotna przesłanka do rozpoczęcia profilaktyki antycellulitowej jak najwcześniej.

Cellulit zaczyna się od zaburzeń mikrokrążenia z zastojem w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz zwiększeniem przepuszczalności ich ścian i gromadzeniem płynu w przestrzeni międzykomórkowej. Skutkuje to upośledzeniem dopływu składników odżywczych do komórek oraz niewystarczającym odprowadzaniem zbędnych produktów przemian metabolicznych i ich nadmiernego gromadzeniem w tkance podskórnej. Bogata w tłuszcz tkanka podskórna jest gorzej ukrwiona i utrudnione jest spalanie tłuszczu, jak również usuwanie produktów przemiany materii i toksyn. Zmianami objęte są również komórki tłuszczowe, które w wyniku wyżej opisanych zmian są gorzej ukrwione i utlenowane, powiększają swoją objętość, zaczynają nasilać ucisk na naczynia włosowate i zwiększać przepuszczalność ich ścian. Adipocyty zwiększają swe rozmiary nie tylko gromadząc tłuszcz, ale również nieusunięte, zalegajace produkty przemiany materii.

Wokół komórek tłuszczowych zajętego obszaru pojawiają się mikrotętniaki. Tak zaczyna się błędne koło. Powiększone, pozbijane w twarde grudki komórki tłuszczowe mogą łatwo przesuwać się między włóknami kolagenu i elastyny, deformują tkankę łączną, która stopniowo twardnieje i traci elastyczność. Stwardnienia te mogą uciskać na zakończenia nerwowe w skórze, co może powodować ból.

Skóra w obrębie zajętych obszarów często jest zimna, blada, sucha, mniej sprężysta i elastyczna, „ciastowata”.

Cellulit u mężczyzn zdarza się rzadko. Występuje zwłaszcza u mężczyzn z niedoborem androgenów : choroba Klinefeltera, hypogonadyzm, w stanach pokastracyjnych i u pacjentów, którzy otrzymywali estrogeny w terapii nowotworowej raka prostaty, w niektórych chorobach wątroby. Objawy cellulitu nasilają się proporcjonalnie do stopnia niedoboru androgenów .

Najnowsze badania tkanek wyodrębniły dwa rodzaje cellulitu:

 • cellulit wodny – w ciele kobiety, począwszy od okresu dojrzewania, odkładają się zapasy wody i tłuszczu, aby przygotować się do ewentualnej ciąży. W kolejności postępuje przesunięcie wody i tłuszczów w kierunku zewnętrznej warstwy skóry i tkanki tłuszczowej. Pod koniec cyklu organizm wydala tą ,,nadwyżkę”, bardziej lub mniej skutecznie. Jeśli rytm hormonalny zostaje zaburzony, prowadzi to do powstania cellulitu.
 • cellulit lipidowy – występuje w głęboko ułożonych warstwach skóry i w tkance łącznej, gdzie znajdują się komórki tłuszczowe i kwasy tłuszczowe dostarczane drogą krwi. W warunkach prawidłowych dochodzi do ich rozpadu na związki. W sytuacji odwrotnej komórki pęcznieją, zaczynają tworzyć się guzki określane potocznie jako,, skórka pomarańczowa”.

Stopnie cellulitu

Cellulit rozwija się stopniowo – nie od razu dostrzegamy na skórze bolące guzki. Wyróżniamy 4 stopnie zaawansowania cellulitu:

 • I stopnień – słabo widoczny cellulit, aby go dostrzec trzeba ścisnąć skórę dłonią – pojawiają się wtedy niewielkie nierówności na skórze
 • II stopień – skóra wciąż jest gładka, jednak po ściśnięciu jej dłonią pojawiają się już niewielkie grudki. Na tym etapie tkanka może być już nieco stwardniała.
 • III stopień – nie trzeba uciskać skóry – nierówności są widoczne w każdej pozycji. Dotykając dłonią można wyczuć bolące guzki tkanki tłuszczowej.
 • IV stopień – w każdej pozycji ciało jest pofałdowane. Dotykając skórę wyczuwa się dość duże, bolesne zgrubienia, widoczne są one gołym okiem.

Nie ma jednolitej i ustalonej metody leczenia. Leczenie i usuwanie cellulitu jest długotrwałe i wymaga systematyczności i stosowania terapii łączonej. Warto także postawić na profesjonalne zabiegi na cellulit w Tarnowskich Górach. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które wspomagają usuwanie cellulitu, pomagają także pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i wygładzić ciało.

Wiadomo, że leczenie cellulitu powinno uwzględniać:

 • eliminację czynników wywołujących cellulit
 • regulację przepuszczalności naczyń krwionośnych – działanie lipolityczne
 • rozbijanie skupisk komórek tłuszczowych
 • działanie przeciwobrzękowe
 • aktywowanie przepływu krwi

Zabiegi na cellulit w Tarnowskich Górach rozwiązaniem dla Ciebie – usuwanie cellulitu

Zabiegi na cellulit przeprowadzamy w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach, ale zapraszamy także osoby z całego Śląska! Zabiegi na cellulit, które dają natychmiastowe rezultaty i redukują tkankę tłuszczową? Jak najbardziej – sprawdź! Czekamy na Ciebie pod numerem telefonu lub e-mailem.

Zabiegi na cellulit – Katowice – usuwanie cellulitu – Katowice – zapraszamy.

Nasz specjalista dobierze najbardziej odpowiedni zabieg w trakcie konsultacji.
Cena za konsultacje kosmetologiczną 100 zł, za konsultacje medyczną 200 zł.
Jeśli w dniu konsultacji zostanie wykonany zabieg – konsultacja jest bezpłatna.

Usuwanie cellulitu – Katowice – polecane zabiegi:


Tagi:

zabiegi na cellulit, laser na cellulit, mikropunktura na cellulit, mezoterapia kolagenem na cellulit

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Opinie naszych Klientów


 • Miałam wykonywaną liposukcję podbródka przez p. Doktora, który ma ogromna wiedzę na temat wykonywanych zabiegów. Wszystko zostało mi wytłumaczone, a efekty po zabiegu są świetnie! Polecam każdemu :)


 • Pan doktor Kamil Suliga jest najbardziej sympatycznym i delikatnym lekarzem ever. A jego fachowość .... najwyższa półka. Jestem bardzo zadowolona.


 • Niewątpliwie zaletą tego miejsca jest troskliwa i kompetentna pani Ewa! Każdemu klientowi doradzi i wybierze zabieg najbardziej dopasowany do jego potrzeb i oczekiwań. Nie boi się wyzwań. Efekty zabiegów zadowolą najbardziej wymagającego klienta.


 • Ocena oczywiście najwyższa! Już po pierwszym zabiegu efekty rewelacyjne! Gorąco polecam każdemu! Pani Ewa to profesjonalistka w swojej dziedzinie, przesympatyczna, miła, jednym słowem właściwa osoba na właściwym miejscu! 😉 Piękne miejsce. Urzekł mnie nowy design. Przemiła i fachowa obsługa to już od zawsze 🙂. Jakość preparatów i kosmetyków z najwyższej półki. Pan doktor wie co robi. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Dużo ciekawych zabiegów do wyboru.


 • Super podejście do klienta, usługa najwyższej jakości - z takim profesjonalizmem dawno się nie spotkałam 🙂 Bardzo dziękuję za przeprowadzone zabiegi i miłą rozmowę w ich trakcie ❤ Polecam każdemu!


 • Polecam Panią Ewę, ponieważ jest bardzo dobrym kosmetologiem. Obecnie bardzo ciężko znaleźć kogoś kto tak holistycznie i szeroko patrzy na stan skóry, jej potrzeby czy też problemy. Zanim trafiałam do tego gabinetu przeszłam szereg konsultacji podczas których polecano mi "świetne" zabiegi, ale nikt nie pochylił się nad innymi nazwijmy to czynnikami, które wpływały na stan skóry. Dopiero tutaj konsultacja wyglądała zupełnie inaczej. Profesjonalnie i merytorycznie. Przeszłam również terapie w formie zabiegów w gabinecie, które już przynoszą zadowalające efekty. Szacunek za profesjonalizm.


 • Serdecznie polecam, obsługa na bardzo wysokim poziomie oraz żadnych najmniejszych zastrzeżeń co do wykonywanych zabiegów, które przynoszą efekty zgodne z oczekiwaniami. Indywidualne podejście do każdego pacjenta, zaplanowanie terapii od A do Z oraz bardzo szybkie terminy są zdecydowanymi zaletami tego tej kliniki.


 • Miejsce tak piękne, ze aż dech zapiera. A profesjonalizm personelu na tak wysokim poziomie ze można się oddać w ich ręce z pełnym zaufaniem. Polecam z całego serca COCO CLINIC ze względu na najwyższą jakość usług i pełen profesjonalizm podczas wykonywania zabiegów. W salonie panuje bardzo miła i ciepła atmosfera, Pani Ewa jest niezwykle uprzejma i cudowna kobieta co sprawia, że klient czuje się bardzo komfortowo. Salon jest przepiękny, bardzo schludny i czysty, przez co bardzo dobrze się tam czuję. Podsumowując idealne miejsce, by spędzić czas oraz zadbać o siebie i swoje ciało pod okiem doświadczonych kosmetologów.


 • Najlepszy gabinet medycyny estetycznej na Śląsku! Pani Ewa posiada ogromną wiedzę na temat zabiegów i używanych kosmetyków. Jest przemiłą osobą, zawsze doradzi, pogada i zadba o samopoczucie. Nie wyobrażam sobie korzystać z usług innego gabinetu. Chociaż mam tam 35 km drogi to i tak wolę przyjechać do Coco Clinic niż gdziekolwiek indziej! Z czystym sercem polecam ten gabinet.


 • Bardzo się cieszę że przez zupełny przypadek odkryłam cudowne miejsce w Tarnowskich Górach i trafilam prosto w ręce wyjątkowej Pani Kosmetolog. Pani Ewa od pierwszej wizyty skradła moje serce swoim profesjonalizmem i podejściem do Klienta. Polecam z całego serca to miejsce.


 • Serdecznie polecam!! Wspaniała atmosfera i miła obsługa. Jeszcze nie spotkałam się z takim profesjonalnym podejściem do klienta. Przede wszystkim jestem pod wrażeniem konsultacji kosmetologicznej i pomocy w doborze odpowiednich zabiegów i kosmetyków dla mojej skóry :))


 • Fantastyczny salon. Korzystam z usług od 2018 i jestem bardzo zadowolona. Personel z profesjonalnym i z indywidualnym podejściem do klienta każdy zabieg wykonywany jest rzetelnie z dodatkowymi rozpieszczającymi detalami. Salon wyposażony jest bardzo szeroki asortyment urządzeń kosmetycznych. Najważniejsze jest, że nie są nastawieni tylko na zysk ale przede wszystkim na klienta potrafią odmówić wykonanie zabiegu aby nie zaszkodzić - To bardzo imponuje dziękuję.


 • Cudowny gabinet z zabiegami najwyższej jakości. Cieszę się, że w końcu odnalazłam gabinet do którego będę wracać. Teraz już wiem, że czasami niższa cena jaką oferują konkurenci to jednak gorsza jakość. Szkoda, że musiałam się o tym przekonać na własnej skórze, ale nie ma tego złego... ;) Do salonu wysłałam mamę i siostrę. Zachwycone równie mocno jak ja. Dzięki!


 • Lekarzowi należy się więcej niz 5* za piękne dzieło którego dokonał. To jest prawdziwa metamorfoza. DZIEKUJĘ Panie Doktorze.


 • Polecam Coco Clinic za profesjonalne i empatyczne podejście do klienta. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to delikatna sprawa, dlatego tym bardziej doceniam cierpliwość i opiekę jaką zostałam otoczona.

Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.