Najefektywniejsze zabiegi na blizny w Tarnowskich Górach

W naszym gabinecie skorzystasz z wielu skutecznych sposobów na niwelowanie blizn. Oferujemy w 100% bezpieczne zabiegi, dzięki którym Twoja twarz będzie znowu piękna i bez niedoskonałości, np. mikrodermabrazja, mezoterapia igłowa czy osocze bogatopłytkowe Odzyskaj radość życia i pozbądź się problemu raz na zawsze – z nami!

Blizny – czym są i jakie są ich rodzaje?

Blizna to tkanka łączna włóknista powstająca w procesie gojenia, która zastępuje tkankę uszkodzoną przez uraz lub chorobę. Powstanie blizn jest naturalnym procesem, konsekwencją gojenia się skóry po urazie, czyli przerwaniu jej ciągłości. Wygląd i wielkość blizny zależy od wielu czynników zewnętrznych. Wpływ mają też wskaźniki, na które nie mamy większego wpływu – wiek, genetyka, płeć czy rasa. Nasze zabiegi na blizny w Tarnowskich Górach poradzą sobie z każdym rodzajem blizny.

Rodzaje blizn:

  • Keloidy – blizny tego typu są wynikiem zbyt szybkiego i agresywnego gojenia się skóry po urazach, pojawiają się zwłaszcza u osób z ciemniejszym odcieniem skóry. Zazwyczaj są rozległe i obejmują obszar większy niż ten dotknięty przez pierwotną kontuzją. Czasami blizny tego typu mogą być bardzo nieprzyjemne, mogą utrudniać ruch, co wymaga wykonania operacji.
  • Blizna przykurczowa – często powstaje w konsekwencji oparzenia. Niestety podobnie jak powyższy typ może negatywnie wpływać na zdolność do poruszania. W skrajnych przypadkach blizny przykurczowe mogą wnikać głębiej i dotykać mięśni oraz nerwów.
  • Blizny przerostowe – czerwone blizny, które dotyczą tylko miejsc uszkodzenia, nie wychodzą poza ich granicę. Farmakologicznie można leczyć sterydami, by zmniejszyć stan zapalny, można również używać specjalnych arkuszy silikonowych, by poradzić sobie ze zmianami.
  • Blizny rozstępowe – dotyczą ran pooperacyjnych, tzw. chirurgicznych. Blizny te powstają po zabiegach chirurgicznych, kiedy po usunięciu szwów zbliżone brzegi rany rozsuwają się wskutek napięcia działającego w poprzek ran.
  • Blizny potrądzikowe – pojawiają się w przebiegi ciężkiego trądziku. Istnieje wiele rodzajów blizn potrądzikowych. Mogą mieć formę dziurek lub rozległych zmian. Sposób leczenia uzależniony jest od rodzaju zmian na skórze.

Zabiegi na blizny w Tarnowskich Górach to rozwiązanie dla Ciebie!

Zabiegi na blizny przeprowadzamy w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach, ale zapraszamy także osoby z całego Śląska! Zabiegi na blizny, które dają natychmiastowe rezultaty? Jak najbardziej – sprawdź! Czekamy na Ciebie pod numerem telefonu lub e-mailem. Zapraszamy.

Polecane zabiegi:

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.