regeneracja-skory PIXEL PEEL jest zabiegiem łączącym mikronakłuwanie frakcyjne urządzeniem Dermapen z głębokim złuszczaniem naskórka kwasem TCA.

Zabieg dedykowany jest głównie osobom z bliznami po trądziku, operacyjnymi oraz z rozstępami skóry.
Powstałe mikrourazy skóry w wyniku działania Dermapenu wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny.
Działanie Easy TCA polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór Easy TCA dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry po peelingu i pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej.
Dermapen poprzez mikronakłucia stymuluje naturalną regenerację skóry oraz ułatwia przenikanie substancji aktywnych zawartych w peelingu w głąb skóry. Easy TCA to roztwór 15% kwasu trójchlorooctowego zawierający również 4 alfahydroksykwasy, kwas askorbinowy i cytrynowy – antyoksydanty ułatwiające penetrację TCA w głąb skóry, saponiny – roślinne glikozydy ułatwiające jednolite przenikanie TCA i przyśpieszające gojenie, kokamid chroniący skórę i poprawiający działanie saponin.

Wykończenie zabiegu stanowi nałożenie maski Post Peel, która ma silne działanie antyoksydacyjne, łagodzące i wspomagające procesy gojenia. Działanie tego peelingu cechuje się postępującą naprawą tkanek, przy minimalnej w porównaniu z innymi peelingami destrukcji.

PIXEL PEEL przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym skóry, nie jest więc bardzo bolesny. Po zabiegu skóra jest nieco obrzęknięta i zaczerwieniona, pojawia się również złuszczanie. Efekty są spektakularne, widoczne już po jednym zabiegu. W przypadku zaawansowanych problemów, np. blizn potrądzikowych wskazanie jest wykonanie kilku zabiegów w odstępach 4 – 6 tygodniowych. Procedury nie przeprowadza się w okresie letnim.

WSKAZANIA DO ZABIEGU PIXEL PEEL:

Blizny potrądzikowe
Zwiotczała skóra
Przebarwienia
Likwidacja powierzchownych zmarszczek
Likwidacja rozszerzonych porów skóry
Fotostarzenie
Skóra palacza
Poprawa gęstości i napięcia skóry
Rozstępy

PROCEDURA ZABIEGU:

Zabieg przebiega dwuetapowo. W pierwszej kolejności skóra jest nakłuwana kilkakrotnie na różnej głębokości (0,5m-2,5mm) za pomocą Dermapen pod znieczuleniem. Następnie aplikowany jest kwas TCA. W zależności od indywidualnych potrzeb nakładane są 1-3 warstwy kwasu. Cały zabieg trwa ok. 45 minut.
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona oraz delikatnie obrzęknięta. Dyskomfort ten niwelowany jest za pomocą specjalnego preparatu o właściwościach łagodzących, przeciwzapalnych oraz nawilżających.
Miedzy 3-6 dniem po zabiegu następuje złuszczanie skóry, które prowadzi do regeneracji i przebudowy tkanek. Po tygodniu można cieszyć się pełnym efektem zabiegu. Jednak dla osiągnięcia zadowalających, długotrwałych rezultatów konieczne może być wykonanie 2-4 zabiegów w serii co 4 tygodnie. Zabiegu nie wykonuje się latem.

ODCZUCIA POZABIEGOWE

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać ciepło i lekkie pieczenie.
Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.
Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.
Zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach stosuje się preparaty kontrolujące i przyspieszające regeneracje skóry, zlecone przez lekarza.
Po 5-7 dniach widoczne są pierwsze efekty terapii DERMAPEN™. Ostateczne wyniki widoczne są po miesiącu od zakończenia leczenia.
ILOŚĆ ZABIEGÓW
Ilość zalecanych zabiegów zależy od kondycji i problemu skóry.
Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i napięta. Zauważa się poprawę struktury i koloru skóry.
Aby osiągnąć zauważalną i długotrwałą poprawę stanu skóry konieczne jest w większości przypadków wykonanie więcej niż jednego zabiegu ( podobnie jak w przypadku zabiegów z wykorzystaniem laserów).
Dla poprawienia ogólnego stanu, odmłodzenia skóry zwykle zaleca się 2-5 zabiegów w 2-4 tygodniowych odstępach.
Przy bliznach zwłaszcza starych może być konieczność większej ilości zabiegów wykonywanych w odstępach 2-4 tygodni.
JAKIE SĄ EFEKTY REMODELINGU (PRZEBUDOWY) SKÓRY ?
Po zabiegach z użyciem DERMAPENU uzyskujemy:
-widoczne spłycenie zmarszczek
-efekt pogrubienia skóry
-naturalną stymulację produkcji kolagenu
-zmniejszenie widoczności porów
-redukcję widoczności rozstępów
-redukcje blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
-ujednolicenie kolorytu skóry
-poprawa jakości skóry
-zwiększenie elastyczności, napięcia
-leczenie łysienia

Mikronakłuwanie skóry szczególnie polecane jest pacjentom z obecnością blizn w tym potrądzikowych w połączeniu z kwasem TCA. Zabieg znany jest pod nazwą PIXEL PEEL !

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża i okres karmienia piersią
zaburzenia krzepnięcia krwi
miejscowe infekcje skórne
czynna opryszczka
leczenie pochodnymi witaminy A (w trakcie terapii i pół roku po terapii)
podrażnienia i uszkodzenia skóry
alergia, uczulenie na preparaty używane w trakcie zabiegu
skłonność do powstawania bliznowców
aktywny trądzik
niewyrównana cukrzyca

Cennik zabiegów

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.