Laser diodowy do epilacji – trwała depilacja
Co to jest depilacja laserowa?
Depilacja laserowa opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy wywoływanej na mieszku włosowym. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu -anagenie. Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku -katagen i spoczynku -telogen są “nieme ” na działanie lasera. Stąd potrzeba wykonania minimum trzech zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4-6 tygodniowych.
Na jakim urządzeniu wykonywane są zabiegi depilacji laserowej?
Zabiegi wykonywane są na laserze diodowym, który jest przeznaczony do wyjątkowo skutecznych zabiegów usuwania każdego rodzaju owłosienia. Zastosowano w nim najnowsze osiągnięcia techniki, aby zabiegi były maksymalnie bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne. Niepowtarzalny system ProLens gwarantuje emisję ściśle skupionej wiązki o długości fali 808 nm. Wiązka ta niesie ze sobą ogromną dawkę energii, a wnikając w głąb skóry, pochłaniana jest przez komórki barwnikowe włosa. Dochodzi do wytworzenia bardzo wysokiej temperatury, co prowadzi do denaturacji białka – mieszek włosowy zostaje zniszczony.
Wiązka ProLens maksymalizuje absorpcję energii, bezpośrednio przyczyniając się do podniesienia temperatury w mieszkach włosowych na poziomie nawet 60-65oC. Oto powód, dla którego zabiegi laserem diodowym są tak skuteczne. Kolejną innowacją jest zastosowanie w laserze diodowym emisji impulsowej wiązki, co ma wiele zalet:
Pozwala użyć znacznie większej mocy w impulsie niż w przypadku emisji ciągłej, czyniąc zabiegi skuteczniejszymi.
Płynnie regulowana jest częstość impulsów oraz przerwa między nimi, dzięki czemu odczucia klientów są dużo łagodniejsze.
Osiągana moc maksymalna decyduje o głębokości penetracji, co ma bezpośrednie przełożenie na efekty zabiegów.
Niezawodny, wydajny i niepowtarzalny system chłodzenia Coll Up. Głowica chłodzona do -4°C, płynna regulacja częstotliwości impulsu od 1 do 10 Hz oraz automatyczny dobór parametrów zdecydowanie obniżają ewentualne odczucia bólowe Klientów do minimum.
Najwyższą skuteczność zabiegów oraz idealne parametry wiązki osiągamy dzięki oryginalnej diodzie DILAS oraz wysokiej mocy. W naszym laserze 600 W równe jest mocy 600 W!
Zdecydowany atut to także duża powierzchnia kryształu – 12×12 mm co sprawia, że zabiegi nawet na dużych powierzchniach są wykonywane szybko, ale precyzyjnie.
Laser diodowy zapewnia największą skuteczność spośród wszystkich dostępnych metod.
Laser posiada certyfikat dopuszczenia do użytku CE1023
Jesteśmy na www.pewnyzabieg.pl

Na czym polega przygotowanie do zabiegu:
Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące kilka dni wcześniej.
Włosy należy ogolić najlepiej tego samego dnia lub 1 dzień przed zabiegiem (prosimy o pozostawienie fragmentu około 1 x 1 cm w celu oceny barwy i grubości włosów). Włosy blond, siwe, rude stanowią przeciwwskazanie do zabiegu z uwagi na brak melaniny co wiąże się z małą skutecznością depilacji laserowej.
Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Zorac, i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
Leki światlouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne, leki uspokające np. Deprim) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na l tydzień przed zabiegiem.
Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to 4-6 tygodni.
„Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.
Na czym polega postępowanie przed zabiegiem?
- Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją kosmetyczną
- Skóra powinna być ogolona 1-2 dni przed zabiegiem, umyta i niczym nieposmarowana, antyperspirantów nie używamy na 1-2 dni przed zabiegiem (etiaxil na 5 dni)
- Nie wolno się opalać minimum 2 tygodnie przed zabiegiem i 2 tygodnie po, oraz używać samoopalaczy i balsamów z substancjami samoopalającymi na 2 tygodnie przed i po zabiegu
- Nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem
- Nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem
Na czym polega postępowanie po zabiegu?
Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie.
- myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
- nie stosować dezodorantów i antyperspirantów, jeśli depilacja dotyczyła pach,
- stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Termcool,
- delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
- preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.
Nie wolno stosować:
- leków uczulających na słońce,
- dziurawca, nagietka,
- kosmetyków i leków złuszczających- min do 2 tygodnie po zabiegu,
- kremów z witaminą A, C ani z kwasami w trakcie trwania całej kuracji.
Nie opalać się!!!
Insolacja naturalna lub w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami UV A i B o wysokich wskaźnikach najlepiej 50 lub więcej).
Nie wyrywać włosów woskiem ani pęsetą między zabiegami.
Nie korzystać z basenów i saun przez do 3 dni po zabiegu ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.
Kolejne zabiegi – minimum 3 – należy wykonać w odstępach średnio 4-8 tygodniowych.
PAMIĘTAJ!!!
Im jaśniejsza skóra a ciemniejszy włos tym lepsze efekty depilacji laserowej
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:
- Ciąża
- Włosy: rude, siwe, blond
- Fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
- Bielactwo
- Skłonność do przebarwień – możliwość wykonania próby laserowej min. 1 dzień przed zabiegiem
- Aktywne infekcje skóry
- Cukrzyca (niewyrównana),
- Łuszczyca (w miejscu zmienionym chorobowo, aktywna faza),
- Padaczka,
- Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
- Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów);
- Metalowe implanty
- Rozrusznik serca
- Potwierdzona nadwrażliwość na światło
- Nowotworowe i przednowotworowe zmiany barwnikowe na skórze
- Nowotwory i guzy
- Zdjęcia rentgenowskie na 1 tydzień przed zabiegiem
Przeciwwskazania czasowe:
- świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalaczy, skóra podrażniona, (solarium 5tyg. oraz samoopalacze-2tyg, airbrush, kremy koloryzujące)
- leki (tabletki i maście) na trądzik pospolity lub różowaty
- terapia doustna retinoidami -6miesięcy po zakończeniu,
- terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1,2, Deprim)-2-3tyg
- terapia miejscowa kremami z retinolem Vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi, -4tyg.
- antybiotyki
- wcześniejsza depilacja laserowa przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne)-4tyg,
- okres karmienia niedozwolone zabiegi wokół sutków
- opryszczka w stanie aktywnym
- miesiączka w pierwszych 3 dniach cyklu (przy największym plamieniu)
- spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
- zabiegi pielęgnacyjne (peelingi ziarniste i enzymatyczne, oczyszczanie, masaże) 1 tydz.
- wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.
Kiedy można wykonywać zabiegi?
Zabiegi depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok. Szczególną uwagę należy zachować w okresie wiosenno-letnim, gdy skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie UV. Należy pamiętać, że przed zabiegiem jak i po przez okres około trzech tygodni trzeba stosować kremy z wysokimi filtrami UV oraz bezwzględnie zrezygnować z solarium. Skóra opalona jest skórą podrażnioną i nie nadaje się do przeprowadzenia zabiegów depilacji laserowej. Przestrzeganie zasad szczególnej ochrony przed promieniami UV zagwarantuje Państwu pełną satysfakcję z wykonanych zabiegów.
Jakie włosy najlepiej reagują na laseroterapię?
Włosy zawierające dużą ilość barwnika (czarne). Istotny jest również kolor skóry. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy (większy kontrast) tym lepsze efekty.
Dlaczego skóra nie powinna być opalona?
Ponieważ opalanie pobudza wytwarzanie w naskórku melaniny. Laser działa na melaninę, ale pożądane jest, by była to melanina włosów. Jeśli po drodze światła laserowego pojawi się ten barwnik wcześniej – w naskórku (a włos leży głębiej) to znaczna część energii zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka a nie włosa. Zabieg taki będzie mało skuteczny, a poza tym doprowadzi do oparzenia naskórka.
Jak długo trwa zabieg?
Depilacja laserowa może trwać od kilkunastu minut do 2 godzin, zależnie od rozmiaru powierzchni zabiegowej, np.: górna warga – 15 minut, pachy – 30 minut, bikini – ok.45 minut, całe nogi – ok. 2 godzin. Podany czas jest szacunkowy i może ulec zmianie.
Skąd reklamy o możliwości wykonania zabiegów na skórze opalonej?
Bo tak naprawdę zabieg technicznie może być wykonany na skórze opalonej, ale energia użyta w jego trakcie będzie musiała zostać obniżona, aby nie wywołać oparzeń. Niższa energia oznacza mniejszą skuteczność w odniesieniu do włosów.
Jaki czas należy „zapuszczać” włosy do zabiegu?
Włosów wcale nie trzeba „zapuszczać”, należy jedynie zaprzestać ich mechanicznego wyrywania ze skóry na ok. miesiąc w przypadku włosów na twarzy i ok. 1,5-2 miesięcy na tułowiu i kończynach. Oznacza to, że nie wolno w tym czasie używać wosku, pęsety ani depilatora mechanicznego. Dozwolone jest golenie włosów i stosowanie kremów lub pianek depilacyjnych. Zdarza się, że Klientki nie wytrzymują tak długiego okresu i przychodzą wcześniej, z niewielką ilością włosów. Należy liczyć się z nieco mniejszą skutecznością takiego zabiegu i ewentualną koniecznością wykonania większej ilości zabiegów.
Ile zabiegów jest potrzebnych w celu uzyskania efektów ?
Laserem diodowym wykonuje się średnio od 3 do 6 zabiegów w odstępach czasowych od 4-8 tygodni w zależności od części ciała. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych oczekiwań i skłonności do występowania nadmiernego owłosienia, szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynolocznymi.
Dlaczego włosy bezpośrednio przed zabiegiem powinny być zgolone?
Ponieważ w trakcie zabiegu wystające ponad powierzchnię skóry włosy będą ulegały spaleniu, co może prowadzić do oparzeń naskórka. Poza tym zabieg taki będzie mniej skuteczny, ponieważ część energii emitowanej z lasera rozproszy się na odrośniętym fragmencie włosa a nie na tym, który jest głęboko w skórze (gdzie znajdują się również komórki odpowiadające za odrost włosa).
Jak wygląda zabieg?
W trakcie zabiegu na ogoloną i oczyszczoną skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. „strzał”. W głowicy znajduje się tzw. plamka lasera (jest to kwadratowe okienko o wymiarach 12×12 mm), przez którą wydostaje się wiązka światła lasera. Głowicę następnie przykłada się miejsce obok miejsca i poddaje się zabiegowi całą okolicę pokrytą włosami.
Czy zabieg jest bolesny?
W momencie „strzału” lasera odczuwa się delikatne ukłucie bądź pieczenie. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od wrażliwości skóry, od lokalizacji owłosienia oraz koloru i grubości włosów. Warto dodać, że głowica lasera wyposażona jest w specjalną ramkę szafirową, która po przyłożeniu do skóry schładza ją, co również działa znieczulająco.
Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje w 2-3 godziny po zabiegu. Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk okołomieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do pracy, szkoły, itd.
Czy można wykonać makijaż?
Bezpośrednio po zabiegu lepiej zrezygnować z wykonywania makijażu, aby nie podrażniać naskórka. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby umalować się następnego dnia, kiedy zejdzie zaczerwienienie.
Co dzieje się z włosami po zabiegu?
Uszkodzone w czasie zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je ogolić. Niemniej wypadają one ze skóry po ok. 2 tygodniach. Skóra robi się gładka i taka pozostaje do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są też odstępy między zabiegami. W przypadku twarzy odrost pojawia się średnio 4-6 tygodni od poprzedniego zabiegu, w obrębie tułowia po ok. 6-8 tygodniach, na kończynach nawet do 2 miesięcy.
Kiedy efekty będą widoczne?
Redukcja owłosienia obecna jest z zabiegu na zabieg. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech zabiegach ok. 80-92% (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji: woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.
Czy włosy znikną na zawsze?
Do tej pory nie wynaleziono rodzaju depilacji, która w 100% usuwałby niechciane owłosienie. Zabiegi depilacji laserowej wykonane laserem diodowym min. 3 razy pozwalają na istotne zmniejszenie ilości włosów, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu, jak również całkowite usunięcie. Zdarza się, że włosy mogą odrosnąć z przyczyn fizjologicznych (min. zaburzenia hormonalne, ciąża) ale nigdy nie będzie to stan jak przed rozpoczęciem serii zabiegów.
Dlaczego zabiegi trzeba powtarzać?
Konieczność powtarzania zabiegu wynika cyklu wzrostowego włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Naświetlić i przez to zlikwidować można tylko te włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu, tzn. widoczne ponad powierzchnią skóry. Włosy będące w innych fazach wzrostu nie zaabsorbują właściwej dawki promieniowania i zachowają zdolność regeneracji. Stąd też by zniszczyć wszystkie włosy wymagana jest seria zabiegów.
Jak długo trwa odstęp między jednym zabiegiem, a drugim?
Jest to uzależnione od predyspozycji osobniczych i oczekiwanych efektów. Raz naświetlony włos nie odrasta, jednak włosy pozostające w czasie zabiegu w fazie uśpienia, tkwią w głębi skóry i nie można ich naświetlić. Wyrosną one w okresie ok. 4-8 tygodni i wtedy zabieg należy powtórzyć.
Czy mogą wystąpić jakieś powikłania? Jakie?
Po zabiegu zwykle występuje niewielkie zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się do paru dni. Objawy niepożądane (strupki, pęcherzyki, przebarwienia, odbarwienia) zdarzają się niezwykle rzadko i są zazwyczaj wynikiem nieprzestrzegania przeciwwskazań do zabiegu.
Czy tylko ciemne włosy można usuwać?
Laser diodowy z powodzeniem usuwa włosy ciemne i szare. Włosy siwe, rude i blond są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji.



Zdjęcia wykonane przed/po zabiegu stanowią wizualizację możliwych do uzyskania efektów. Należy zaznaczyć, iż każdy człowiek stanowi odrębny organizm o indywidualnej i swoistej budowie i fizjologii, zatem nawet najbardziej szczegółowy wywiad nie może zagwarantować uzyskania efektów widocznych na zdjęciach, albowiem mogą się one różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta.

Cennik zabiegów
Konsultacja lekarska – medycyna estetyczna : 200 zł
Konsultacja kosmetologiczna : 100 zł
Konsultacja w dniu zabiegu bezpłatna.
Wizyta kontrolna po zabiegu bezpłatna.
Laserowe usuwanie owłosiena Versus ™ | |
---|---|
Nazwa zabiegu | Cena |
Warga górna - wąsik | 150 zł |
Broda | 180 zł |
Wąsik + broda | 250 zł |
Policzki | 180 zł |
Baki | 120 zł |
Pachy | 230 zł |
Ramiona | 210 zł |
Przedramiona | 210 zł |
Dłonie | 120 zł |
Klatka piersiowa | od 230 zł |
Brzuch od | 210 zł |
Podbrzusze (biała linia) | 150 zł |
Plecy cz. barkowa | od 300 zł |
Plecy cz. krzyżowa | od 300 zł |
Kark | 160 zł |
Całe nogi | 550 zł |
Uda | 350 zł |
Łydki | 300 zł |
Stopy | 100 zł |
Bikini płytkie | 250 zł |
Bikini głębokie | 300 zł |
Pachwiny | od 150 zł |
Pośladki | 200 zł |
Brodawki sutkowe | 150 zł |
Pachy + Bikini płytkie | 380 zł |
Inne obszary | cena ustalana indywidualnie |
Regulamin cennika
- Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
- W razie nieprzybycia i nieodwołania zabiegu wykupionego w pakiecie, z minimum 24 godzinnym wyprzedzeniem, zabieg podlega unieważnieniu, bez możliwości zwrotu poniesionych kosztów.
