Czym jest masaż?

Masaż jest bodźcem mechanicznym, działającym na obwodowy układ nerwowy oraz na ośrodkowy układ nerwowy. Działa miejscowo, poprzez głaskanie, naciskanie, masowanie etc. Masaż poprawia ukrwienie, a co za tym idzie – dotlenia nasz organizm. Dzięki temu usprawnia metabolizm organizmu. Masaż ma wpływ na zakończenia nerwowe, stymuluje przewodnictwo. Mięśnie na karku, plecach i w okolicy lędźwiowo – krzyżowej łączą się ze splotami mięśni rdzeniowych. Masaż kręgosłupa ma wpływ na układ współczulny. Dzięki masażowi mamy wpływ także na układ przywspółczulny. Masażem można wyrównać funkcjonowanie dwóch przestawnych układów: sympatycznego i parasympatycznego.

masaze

Masaż ma zbawienny wpływ na:

  • Skórę
  • Mięśnie
  • Układ krwionośny
  • Układ limfatyczny
  • Układ nerwowy
  • Układ kostny

Przeciwwskazania do masażu:

– zapalenie żył, tętniaki, 

– stany zapalne organizmu, podwyższona temperatura ciała

– zmiany ropne, zapalne, wirusowe skóry 

– świeże rany i blizny, po złamaniach kości 

– wylewy pourazowe

– zaawansowana osteoporoza 

– choroby nowotworowe bez względu na złośliwość 

– wady serca , nadciśnienie tętnicze stan po przebytym zawale serca ,zaawansowana miażdżyca naczyń wieńcowych, świeże stany zapalne zastawek i serca

– gruźlica nerek, nerczyca, ostre  zapaleniem pęcherza moczowego, ostre  zapalenie moczowodu, odmiedniczkowe  zapaleniem nerek.

– podejrzenie zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, w jamistości rdzenia, drżączce porażennej, epilepsji (zależy od stanu chorobowego), ostrych stanach zapalnych nerwów obwodowych.

Rodzaje masaży:

Masaż twarz/szyja/dekolt

Stosowany jest przede wszystkim w celach profilaktyczno-pielęgnacyjnych. Podtrzymuje elastyczność mięśni i skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek. Podczas tego odmładzającego zabiegu pracuje się nad poprawą sprężystości mięśni twarzy, co bezpośrednio wpływa na poprawę elastyczności skóry twarzy i zapewnia jej dużo zdrowszy i atrakcyjniejszy wygląd. Podczas masażu stosowane są ruchy głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania/ oszczypywania zmarszczek oraz wibracji.  Podczas masażu niwelowane są również zmarszczki w okolicy czoła, kącika oczu (tzw. „kurze łapki”), bruzdy przynosowe, a także zmarszczki widoczne w kącikach ust. Dobrze i regularnie przeprowadzony masaż stosowany cyklicznie przynosi efekty redukcji zmarszczek, wygładzenia skóry twarzy i poprawienia jej jędrności. Czas trwania 30 minut.

Masaż relaksacyjny głowy

Subtelny i odprężający masaż głowy przynoszący ulgę w dolegliwościach związanych ze stresem, przy bólach głowy, przy przeciążonych mięśniach oczu, także przy sztywności szyi, barków i ramion. Wykonywany jest techniką akupresurową, która pozwala na uwolnienie się od uczucia niepokoju i powoduje wejście w stan głębokiego relaksu. Czas trwania 20 minut.

Masaż relaksacyjny stóp

W trakcie tego relaksującego masażu terapeuta zwraca szczególną uwagę na miejsca refleksoterapeutyczne znajdujące się na podeszwach stóp. Zabieg wykonywany jest w odprężającej atmosferze, a jego efektem jest uczucie „lekkich stóp”, a także poprawa ogólnego dobrego samopoczucia i przypływ sił witalnych. Czas trwania 20 minut.

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest rodzajem masażu leczniczego. Wykonywany zdecydowanie silniej i energiczniej  niż masaż klasyczny. Zadaniem masażu sportowego jest przygotowanie organizmu do ekstremalnego wysiłku sportowego, jak i usunięcie dużego napięcia mięśni po wysiłku fizycznym. Czas trwania 30 minut.

Masaż klasyczny częściowy lub całościowy

Masaż klasyczny o charakterze leczniczym regeneruje i wzmacnia mięśnie. Zwiększa ich elastyczność i sprężystość. Polepsza odżywienie tkanek, przyspiesza przemianę materii oraz uaktywnia przepływ krwi i limfy. Dodatkowym efektem masażu jest zmniejszenie bólu i napięć, a także głęboki relaks. Czas trwania 30 lub 60 minut.

Aromatyczny masaż relaksacyjny częściowy  lub całościowy

Spokojny i odprężający masaż relaksacyjny wykonywany przy użyciu ciepłych olejków zapachowych. Magia dotyku i zmysłowość aromatu czynią ten masaż wyjątkowym przeżyciem. W wersji ekskluzywnej masaże wykonywane ciepłym olejem kokosowym lub arganowym ( za dodatkową opłatą ) Czas trwania 30 lub 60 minut.

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską doskonale sprawdza się jako zabieg antycellulitowy, ujędrniający oraz modelujący sylwetkę ciała. Wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, a jego niewątpliwe zalety znane są od ponad 3000 lat. Ogromną zaletą tego masażu jest uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów w stosunkowo krótkim czasie. Sugeruje się wykonanie serii masaży bańką chińską, w skład której wchodzi 6-10 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 dniowych.

Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi częściowy lub całościowy

Odprężający i delikatnie rozgrzewający masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi redukuje stres, usuwa objawy zmęczenia, zmniejsza napięcia mięśniowe, korzystnie wpływa na układ krwionośny. Znacznie przyczynia się do poprawy fizycznej sprawności organizmu. Czas trwania 30 lub 60 minut.

Masaż stemplami

Ciepłe stemple, wypełnione naturalnymi ziołami, dają nie tylko odprężenie przez zmniejszenie napięcia mięśniowego, ale pobudza zmysł węchu, gdyż zawarte w nich esencje roślinne  łagodzą nasz stany napięciowe. Ponadto ciepły stempel w połączeniu z ciepłym olejem daje stan odprężenia/  relaxu.

Masaż świecą

Jest masażem, który pozwala na użycie specjalnie przeznaczonej do tego świecy. Zawiera w swoim składzie różne oleje nie tylko mające za zadanie odżywić odpowiednio naszą skórę, ale także ukoić zmysły działając aromaterapeutycznie.

Cennik zabiegów

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.