tel:+48 668 550 355

Mikropunktura – anti aging, blizny, rozstępy

ScarINK (mikropunktura) – niwelowanie blizn, rozstępów, przebarwień i zmarszczek

ScarINK to innowacyjna procedura postępowania z bliznami i defektami skórnymi różnego pochodzenia. Jest to terapia skojarzona, obejmująca mikronakłucia, techniki manualne oraz pielęgnację okołozabiegową, której poddawane są niedoskonałości skóry. Zabieg ma na celu przebudowę tkanek, aby w rezultacie osiągnąć spektakularny efekt wizualny i poprawić nasz komfort życia.

ScarINK to coś więcej niż tylko efekty estetyczne, funkcjonalne czy zdrowotne, to także możliwość zbudowania na nowo pewności siebie a nawet pożegnanie z przykrymi wspomnieniami o traumatycznych przeżyciach.

Procedura opiera się głównie na mikropunkturze, zamiennie zwaną dermopunkturą, needlingiem, dryneedlingiem czy mikronakłuwaniem (nie mylić z zabiegiem mezoterapii mikroigłowej wykonywanej penem lub rollerem), a uzupełniają ją techniki manualne oraz specjalistyczna pielęgnacja okołozabiegowa. Polega na nakłuwaniu skóry w ściśle określony sposób, zależny od rodzaju blizny/defektu, pojedynczą igłą lub wiązką kilku igieł (służy do tego urządzenie oraz igły lub kartridże wykorzystywane do makijażu permanentnego, stąd drugi człon w nazwie zabiegu).

Kluczową rolę odgrywa tu właściwa kwalifikacja blizny, technika nakłuć, ich głębokość, częstotliwość oraz kąt nachylenia igły. Istotną kwestię stanowi również dobór właściwego preparatu zabiegowego oraz do pielęgnacji domowej a także stosowanie się do zaleceń po zabiegu przez określony czas.

Mechanizm działania :

Zabieg mikropunktury, ogólnie rzecz biorąc, ma na celu działanie prowadzące do wywołania procesów naprawczych w skórze, poprzez jej pobudzenie, co skutkuje ruchem oraz syntezą komórek a w konsekwencji tworzeniem się nowych tkanek i prawidłową przebudową skóry.

Nakłuwanie (ale także terapia manualna) skóry w technice ScarInk powoduje reakcję nerwową, potęguje to namnażanie się czynników wzrostu takich jak EGF, FGF, IGF, VEGF, KGF, NGF, laktoferyny czy l–argininy oraz wielu, wielu innych. Jakie ma to jednak znaczenie dla skóry? Otóż czynniki wzrostu mają kilka kluczowych funkcji:

 • biorą bezpośredni udział w powstawaniu (angiogeneza) oraz odtworzeniu (rewaskularyzacja) nowych naczyń włosowatych, bez których niemożliwy byłby transport substancji odżywczych i dotlenienie tkanek w skórze – a zatem niemożliwe byłoby także zachowanie tkanek skóry „żywych” oraz gojenie się ran;
 • stymulują wzrost kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, fibuliny, lamininy i wielu innych białek, odpowiedzialnych za piękny, młody i zdrowy wygląd naszej skóry, biorąc bezpośredni udział w tworzeniu, odtwarzaniu czy remodelingu tkanek;
 • mają swój udział w tzw. transdukcji syngału, czyli m.in. pozwalają na „powiadomienie” komórek immunologicznych o tym, że w skórze powstało uszkodzenie i trzeba je naprawić.

Warto podkreślić, że procedura SkarInk opiera się na pojedynczych, płytkich nakłuciach, nie powoduje więc rozległego stanu zapalnego, a jedynie reakcję nerwową, skutkującą chwilowym skurczem włókien kolagenowych bez ich uszkadzania, czyli też bez powodowania procesu bliznowacenia, dzięki temu wykluczone jest ryzyko powstawania blizn wtórnych czy przerostu nakłuwanego obszaru.

Zalety terapii:

Metoda jest bezpieczna i szybka. Zabieg zajmuje około  godzinę. Jeśli dotychczasowe zabiegi  nie przyniosły oczekiwanych efektów mikropunktura jest właśnie dla Ciebie. Widoczne efekty oraz szybka regeneracja po zabiegu powoduje, że klienci bardzo chętnie z niego korzystają. Opracowanie pojedyńczego obszaru trwa około 30 – 40 minut. Jest to najskuteczniejsza metoda na każdy rodzaj blizn i rozstępów, również tych wieloletnich.

W przypadku zmarszczek, rozszerzonych porów czy bruzd, zabieg jest alternatywą dla botoksu i idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą korzystać z zabiegów ostrzykiwania a preferują metody naturalnej bioregeneracji.

Nakłuwanie ScarINK jest bezpiecznym i wysoce skutecznym sposobem pobudzania naturalnej produkcji kolagenu. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, mogą być widoczne zadrapania. Zaczerwienienie utrzymuje się kilka godzin. Po zabiegu stosujemy zaleconą w gabinecie pielęgnację przy pomocy otrzymanego preparatu. Na drugi dzień po zabiegu można zastosować makijaż mineralny na twarz. Codzienne korzystanie z produktów zawierających kolagen, witaminę C, ceramidy lub kwas hialuronowy zwiększa skuteczność zabiegu. Do codziennego użytku zalecany krem z filtrem przeciwsłonecznym minimum SPF 50+.

Dlaczego ScarINK a nie laser lub radiofrekwencja ?

ScarINK ma nad nimi przewagę, jeśli chodzi o terapię blizn a osiągane efekty są dużo lepsze niż w przypadku tych dwóch wymienionych wcześniej zabiegów.

Przede wszystkim podczas mikropunktury koncentracja skupiona jest na danym defekcie. Opracowywana jest bardzo dokładnie konkretna blizna, bez omijania kluczowych miejsc zrostu czy jej granicy. Mamy tu gwarancję precyzyjnego nakłucia, co ma bezpośrednie przełożenie na efekt i zmniejszenie napięcia pomiędzy blizną a zdrową skórą. Ponadto w przypadku małych blizn (np. po trądziku) mamy możliwość pracy wyłącznie na wgłębieniu, co będzie skutkowało wyrównaniem powierzchni skóry, a nie pogrubieniu jej na całej powierzchni, jak dzieje się w przypadku lasera czy pena. Należy pamiętać, że laser, pen czy roller nie są dobrymi rozwiązaniami w przypadku terpaii blizn, bo nie działają selektywnie a w równej mierze na zdrową i zmienioną skórę.

Poza tym mikropunktura nie spowoduje pogrubienia skóry po całości, a w przypadku skór tłustych trądzikowych, które najczęściej borykają się z problemem blizn, oczywiste jest, że nie jest to pożądany efekt.

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść mikropunktury jest jej niska inwazyjność w stosunku do lasera frakcyjnego. Podczas zabiegu laserowego wywoływany jest dość duży stan zapalny w skórze, który co prawda także uruchamia procesy regeneracyjne w skórze, ale też zwiększa przez to ryzyko powstania blizn wtórnych i przebarwień pozapalnych, które zamiast zniwelować widoczność blizny, jeszcze bardziej ją podkreślają.

Zabiegi laserowe obarczone są długim czasem rekonwalescencji. Wykluczają nas z aktywności zawodowej, sportowej czy towarzyskiej na kilkanaście dni. Po ScarINK możesz śmiało kontynuować normalne życie już po 2-3 dniach.

Warto dodać, że mikropunktura może być wykonywana cały rok, nie ogranicza nas pogoda, nasłonecznienie i temperatura, jak w przypadku lasera frakcyjnego. Oczywiście obowiązkiem jest stosowanie kremu z filtrem!

Mało tego! Podczas procedury ScarINK unikamy efektu termicznego (rozgrzewania tkanek), który jest nieodłącznym elementem zabiegu laserowego. Zatem jeśli masz wrażliwą, cienką, naczyniową czy reaktywną skórę lub po porostu obawiasz się nadmiernego przegrzania skóry i ścieńczenia warstwy tłuszczowej, laser nie jest dla Ciebie dobrą opcją.

No i wreszcie zabieg dryneedlingu, w przeciwieństwie do lasera, nadaje się do każdego rodzaju skóry, ma dużo mniej przeciwwskazań a co najważniejsze jest o dużo bardziej komfortowy w odczuciach.

ScarINK mikropunktura na blizny i rozstępy :

Mikropunktura blizn powoduje wyraźne uelastycznienie i mobilizację samej blizny. Zmniejsza się charakterystyczne uczucie ciągnięcia oraz typowego uwierania. Zmniejszeniu widoczności ulegają też wszelkie blizny atroficzne powstałe np. w wyniku trądziku czy ospy oraz wypełnione zostają blizny hipertroficzne, sięgające głębokich warstw skóry.

ScarINK rozluźnia twarde, włókniste pasma kolagenu z tkanek przykurczonych lub pokrytych bliznami. Blizny poparzeniowe, pozabiegowe-chirurgiczne, potrądzikowe i innego pochodzenia (np. ospa, po PMA) , które mają nieprawidłową budowę na skutek nadmiaru produkcji kolagenu oraz produkcji kolagenu złej jakości, zostaną zmiękczone, wygładzone i spłaszczone, utracą niezdrowy połysk dzięki temu zabiegowi. Zabieg polega na nakłuciu sterylną igłą naskórka pod odpowiednim katem.

ScarINK zwiększa ruchomość obszaru pokrytego blizną. W większości przypadków, klienci odzyskują całkowity zakres ruchu. Skuteczność zabiegu zależy od liczby zabiegów jak i od ciężkości opracowywanej zmiany. Rezultaty tego zabiegu są często zdumiewające.

W przypadku rozstępów, blizn atroficznych ( po trądziku czy ospie) w których brakuje włókien kolagenowych a te, które ewentualnie są, są kiepskiej jakości dzięki metodzie ScarINK indukujemy powstawanie nowego pełnowartościowego kolagenu.  W wyniku wykonania serii zabiegowej wieloletnie blizny i rozstępy ulegaja minimalizacji z szansa  do ich całkowitego zniwelowania.

ScarINK – mikropunktura na zmarszczki i blizny twarzy, szyi i dekoltu

Mikropunktura to doskonały zabieg również dla osób zmagających się z wiotkością skóry, odbarwieniami skóry, zmarszczkami o różnym stopniu zaawansowania i rozstępami. ScarINK świetnie sprawdzi się w przypadku osób oczekujących efektu odmłodzenia i wyrównania kolorytu skóry. Nakłuwanie skóry twarzy, szyi, dekoltu (leczenie indukcyjne kolagenem) jest unikalną terapią, która stymuluje do produkcji struktur kolagenowych skóry w obszarach, gdzie nastąpił jego spadek lub zanik. Procedura mikropunktury  okazała się skuteczna w niwelowaniu różnego rodzaju zmarszczek, także ”kurzych łapek” „lwiej zmarszczki”, bruzd nosowo-wargowych, bruzd na czole. W rezultacie zabiegu wzrasta elastyczność i gęstość skóry a niechciane zmiany wypłycają się. Następuje stymulacja kolagenu w naskórku i w skórze właściwej. To z kolei znacznie poprawia kondycję leczonych obszarów. Nakłuwanie skóry twarzy jest często niesłusznie porównywane do zabiegów dermapenem  czy dermarollerem (ten coraz częściej jest reklamowany jako służący do użytku domowego). Jak wynika z badań dermarollery raczej szkodzą skórze, niż poprawiają jej kondycję. Dermapen z kolei działa na większym obszarze i jest dedykowany jako zabieg wspierający działanie sterylnej igły mikropunktury pracującej precyzyjnie w poszczególnych zmarszczkach czy bliznach na odpowiedniej głębokości i pod odpowiednim kątem. Takie działanie jest sygnałem dla organizmu do kaskady naprawczej w skorze właściwej i  produkcji nowych zdrowych struktur siatki kolagenowo elastynowej.  Na skutek tej produkcji uszkodzone miejsca są odnawiane, wygładzają się zmarszczki i bruzdy,  zmniejszają pory a skora twarzy wydaje się być młodsza, bardziej świeża.

ScarINK na przebarwienia i odbarwienia

Regeneracja melanocytów to proces odnowy skóry poprzez produkcję melaniny. Stymulowanie melanocytów w naskórku wspomaga usuwanie odbarwień skóry, obszarów o nadmiernej pigmentacji, plam starczych. Po zabiegu przebarwione obszary mogą stać się chwilowo ciemniejsze gdyż zachodzą tam procesy porządkujące ilość melanocytów. W rezultacie powracają do naturalnego odcienia skóry. W praktyce zabiegi osiągają 90% skuteczności w przywracaniu skórze odpowiedniej produkcji melaniny. Zabieg polega na nakłuciu sterylną igłą warstwy skóry właściwej – ta terapia jest najgłębszą spośród trzech omawianych. Nakłuwanie zmusza organizm do redukcji nadmiaru melanocytów, niepotrzebnie nagromadzonych albo do gromadzenia melanocytów w miejscach ich braku.

 Trwałość efektów uzależniona jest od problemu i są one:

 • blizny –  trwałe
 • rozstępów – wymagają zabiegów podtrzymujących (co pół roku) i utrzymania stałej wagi ciała
 • blizny potrądzikowe – wymagają zabiegów podtrzymujących (co 3 – 4 miesiące)
 • zmarszczek i bruzd – wymagają odpowiedniej codziennej pielęgnacji

Częstotliwość zabiegów :

Zabiegi zaczynamy wykonywać nie wcześniej niż po 6 miesiącach od powstania blizny. Dla tej techniki nie ma za starych blizn. Zabiegi wykonujemy w różnych odstępach czasu w zależności od problemu.

Przeciwwskazania :

 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i karmienie piersią
 • rana/stan zapalny w miejscu zabiegu
 • stan choroby/gorączka
 • infekcje bakteryjne/grzybicze/wirusowe
 • skłonność do keloidów
 • zabiegom mogą zostać poddane osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Mikropunktura nie powinna być również wykonana w sytuacji, gdy w obszarze zabiegu lub jego okolicy występuje stan zapalny, lub świeża rana. Wówczas cała procedura możliwa jest do przeprowadzenia dopiero po zagojeniu dolegliwości.

Zalecenia po zabiegu:

 • Używanie filtrów przeciwsłonecznych – po 12 godzinach od zabiegu przez min. 30 dni od zabiegu
 • Unikanie sauny i kąpieli w basenie – przez min. 14 dni od zabiegu
 • Bezwzględny zakaz opalania i korzystania z solarium – przez min. 30 dni od zabiegu
 • Rezygnacja z pokarmów z zawartością betakarotenu
 • Higiena i aseptyka miejsca pozabiegowego
 • Stosowanie kosmetyków nawilżających i/ lub regenerujących miejsca zabiegowego
Cennik zabiegów

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Opinie naszych Klientów


 • Miałam wykonywaną liposukcję podbródka przez p. Doktora, który ma ogromna wiedzę na temat wykonywanych zabiegów. Wszystko zostało mi wytłumaczone, a efekty po zabiegu są świetnie! Polecam każdemu :)


 • Pan doktor Kamil Suliga jest najbardziej sympatycznym i delikatnym lekarzem ever. A jego fachowość .... najwyższa półka. Jestem bardzo zadowolona.


 • Niewątpliwie zaletą tego miejsca jest troskliwa i kompetentna pani Ewa! Każdemu klientowi doradzi i wybierze zabieg najbardziej dopasowany do jego potrzeb i oczekiwań. Nie boi się wyzwań. Efekty zabiegów zadowolą najbardziej wymagającego klienta.


 • Ocena oczywiście najwyższa! Już po pierwszym zabiegu efekty rewelacyjne! Gorąco polecam każdemu! Pani Ewa to profesjonalistka w swojej dziedzinie, przesympatyczna, miła, jednym słowem właściwa osoba na właściwym miejscu! 😉 Piękne miejsce. Urzekł mnie nowy design. Przemiła i fachowa obsługa to już od zawsze 🙂. Jakość preparatów i kosmetyków z najwyższej półki. Pan doktor wie co robi. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Dużo ciekawych zabiegów do wyboru.


 • Super podejście do klienta, usługa najwyższej jakości - z takim profesjonalizmem dawno się nie spotkałam 🙂 Bardzo dziękuję za przeprowadzone zabiegi i miłą rozmowę w ich trakcie ❤ Polecam każdemu!


 • Polecam Panią Ewę, ponieważ jest bardzo dobrym kosmetologiem. Obecnie bardzo ciężko znaleźć kogoś kto tak holistycznie i szeroko patrzy na stan skóry, jej potrzeby czy też problemy. Zanim trafiałam do tego gabinetu przeszłam szereg konsultacji podczas których polecano mi "świetne" zabiegi, ale nikt nie pochylił się nad innymi nazwijmy to czynnikami, które wpływały na stan skóry. Dopiero tutaj konsultacja wyglądała zupełnie inaczej. Profesjonalnie i merytorycznie. Przeszłam również terapie w formie zabiegów w gabinecie, które już przynoszą zadowalające efekty. Szacunek za profesjonalizm.


 • Serdecznie polecam, obsługa na bardzo wysokim poziomie oraz żadnych najmniejszych zastrzeżeń co do wykonywanych zabiegów, które przynoszą efekty zgodne z oczekiwaniami. Indywidualne podejście do każdego pacjenta, zaplanowanie terapii od A do Z oraz bardzo szybkie terminy są zdecydowanymi zaletami tego tej kliniki.


 • Miejsce tak piękne, ze aż dech zapiera. A profesjonalizm personelu na tak wysokim poziomie ze można się oddać w ich ręce z pełnym zaufaniem. Polecam z całego serca COCO CLINIC ze względu na najwyższą jakość usług i pełen profesjonalizm podczas wykonywania zabiegów. W salonie panuje bardzo miła i ciepła atmosfera, Pani Ewa jest niezwykle uprzejma i cudowna kobieta co sprawia, że klient czuje się bardzo komfortowo. Salon jest przepiękny, bardzo schludny i czysty, przez co bardzo dobrze się tam czuję. Podsumowując idealne miejsce, by spędzić czas oraz zadbać o siebie i swoje ciało pod okiem doświadczonych kosmetologów.


 • Najlepszy gabinet medycyny estetycznej na Śląsku! Pani Ewa posiada ogromną wiedzę na temat zabiegów i używanych kosmetyków. Jest przemiłą osobą, zawsze doradzi, pogada i zadba o samopoczucie. Nie wyobrażam sobie korzystać z usług innego gabinetu. Chociaż mam tam 35 km drogi to i tak wolę przyjechać do Coco Clinic niż gdziekolwiek indziej! Z czystym sercem polecam ten gabinet.


 • Bardzo się cieszę że przez zupełny przypadek odkryłam cudowne miejsce w Tarnowskich Górach i trafilam prosto w ręce wyjątkowej Pani Kosmetolog. Pani Ewa od pierwszej wizyty skradła moje serce swoim profesjonalizmem i podejściem do Klienta. Polecam z całego serca to miejsce.


 • Serdecznie polecam!! Wspaniała atmosfera i miła obsługa. Jeszcze nie spotkałam się z takim profesjonalnym podejściem do klienta. Przede wszystkim jestem pod wrażeniem konsultacji kosmetologicznej i pomocy w doborze odpowiednich zabiegów i kosmetyków dla mojej skóry :))


 • Fantastyczny salon. Korzystam z usług od 2018 i jestem bardzo zadowolona. Personel z profesjonalnym i z indywidualnym podejściem do klienta każdy zabieg wykonywany jest rzetelnie z dodatkowymi rozpieszczającymi detalami. Salon wyposażony jest bardzo szeroki asortyment urządzeń kosmetycznych. Najważniejsze jest, że nie są nastawieni tylko na zysk ale przede wszystkim na klienta potrafią odmówić wykonanie zabiegu aby nie zaszkodzić - To bardzo imponuje dziękuję.


 • Cudowny gabinet z zabiegami najwyższej jakości. Cieszę się, że w końcu odnalazłam gabinet do którego będę wracać. Teraz już wiem, że czasami niższa cena jaką oferują konkurenci to jednak gorsza jakość. Szkoda, że musiałam się o tym przekonać na własnej skórze, ale nie ma tego złego... ;) Do salonu wysłałam mamę i siostrę. Zachwycone równie mocno jak ja. Dzięki!


 • Lekarzowi należy się więcej niz 5* za piękne dzieło którego dokonał. To jest prawdziwa metamorfoza. DZIEKUJĘ Panie Doktorze.


 • Polecam Coco Clinic za profesjonalne i empatyczne podejście do klienta. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to delikatna sprawa, dlatego tym bardziej doceniam cierpliwość i opiekę jaką zostałam otoczona.

Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.