Toksyna botulinowa – sposób na usuwanie zmarszczek

Iniekcja toksyną botulinową jest w pełni bezpiecznym i skutecznym zabiegiem o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg „botoksem” polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej w wybrane miejsca na twarzy, dzięki czemu likwidowany jest problem nadmiernego kurczenia się mięśni.

Usuwanie zmarszczek – Katowice

Każdego dnia, gdy uśmiechamy się lub też marszczymy brwi następuje skurcz mięśni naszej twarzy. W wyniku tego powstają fałdy skórne powodujące zmarszczki. Zmarszczki te z upływem lat stają się coraz bardziej widoczne. Z pomocą w likwidowaniu problemów wywołanych przez kurczenie się mięśni, czyli zmarszczek przychodzi nam toksyna botulinowa. Preparat ten skutecznie wygładza zmarszczki mimiczne i przywraca twarzy młodość i „świeży” wygląd.

Czym jest toksyna botulinowa ?

Toksyna botulinowa inaczej jest zwana jadem kiełbasianym. Jest toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. To najsilniejsza znana toksyna biologiczna, która oddziałuje na układ nerwowy. Znanych jest 7 typów antygenowych toksyny oznaczonych od A – G. Kosmetyczne zastosowanie ma oczyszczona postać toksyny botulinowej, która rozwija się w specjalnych warunkach. Tak przygotowana toksyna wpływa na cofnięcie procesów starzenia się skóry, a także sprzyja redukcji zmarszczek mimicznych, takich jak np. kurze łapki wokół oczu czy zmarszczki wokół ust. Botoks wykazuje również wysoką skuteczność jeśli chodzi o leczenie nadpotliwości.

Trzeba jednak pamiętać, że istotnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są między innymi zaburzenia przewodnictwa nerwowo mięśniowego. Dlatego przed zabiegiem konieczna jest konsultacja.

Działanie toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są ściśle powiązane z liniami wyrazu twarzy. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 4-6 miesiącach. Zabieg można więc powtarzać co 6-8 miesięcy, nie częściej niż co 3 miesiące.

W efekcie działania toksyny botulinowej wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają, dochodzi do redukcji zmarszczek mimicznych. Zabieg botoksem w profesjonalnym gabinecie nie powoduje zamrożenia mimiki twarzy a jedynie złagodzenie rysów twarzy.

Na czym polega zabieg ?

Preparat, który zawiera toksynę botulinową (Botox, Bocouture, Dysport, Azzalure) jest wstrzykiwany w kilka miejsc na twarzy przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Podczas wykonywania zabiegu botoksem pacjent powinien znajdować się z w pozycji siedzącej. Zabieg trwa około 15-20 minut w zależności od ilości zaopatrywanych okolic. Preparat zaczyna działać po ok. 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełny efekt leczenia może być widoczny dopiero po 7-10 dniach. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Ból związany z tym zabiegiem jest minimalny. Efekt utrzymuje się do około 6 miesięcy. Zabieg można powtarzać co 6-8 miesięcy, nie częściej jednak niż co 3 miesiące.

Na jakie okolice wykonywany jest zabieg ?

Toksyna botulinowa wykazuje wysoką skuteczność w kwestii redukcji zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki, zmarszczek między brwiami tzw. lwiej zmarszczki, poziomych linii na czole lub linii śmiechu między oczami. Preparat ten jest również coraz częściej stosowany w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi, w celu nadania im młodszego wyglądu i złagodzenia wyrazu oczu. Warto dodać, że także leczenie nadpotliwości korzysta z właściwości toksyny botulinowej.

Przeciwwskazania

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta- Eatona, stwardnienie zanikowe boczne);
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (np. albuminy ludzkie, toksyna botulinowa typu A);
  • ciąża i okres laktacji;
  • infekcje skóry w miejscu planowanego podania toksyny botulinowej;
  • przyjmowanie leków: z grupy aminoglikozydów (np. gentamycyna).

Botox – Katowice. Ważne informacje dotyczące zabiegu

Osoby przyjmujące witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec oraz leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich zażywania na dziesięć dni przed planowanym zabiegiem botoksem z powodu ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych, włącznie z obniżeniem efektywności zabiegu. 

Zabrania się spożywania alkoholu przed i po zabiegu.

Przez minimum 4 godziny po zabiegu nie powinno się schylać, dźwigać, masować miejsc poddanych zabiegowi. Zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu, oraz korzystania z solarium oraz sauny oraz zażywania gorących kąpieli.

botoks-przed-po5 botoks-przed-po4 botoks-przed-po3

Toksyna botulinowa – Katowice

Zapraszamy na profesjonalnie wykonywane zabiegi z użyciem toksyny botulinowej do naszego gabinetu. Zabiegi wykonują specjaliści, co zapewnia bezpieczeństwo oraz wysoką skuteczność i doskonałe efekty. Toksyna botulinowa – Katowice. Jeśli interesuje Cię leczenie nadpotliwości, sprawdź inne nasze zabiegi.

Botoks – Katowice – Coco Clinic – zapraszamy do zapisów.

Cennik zabiegów

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.