tel:+48 668 550 355

Makijaż permanentny

Brwi, oczy i usta to bardzo istotny element kobiecości i pięknego wyglądu. Odpowiednio dobrany ich kształt podkreśla rysy twarzy i oddaje charakter osoby. Duże możliwości stylizacji brwi, ust, oczu i modyfikacji ich kształtu daje makijaż permanentny. Dzięki niemu nie musimy poświęcać każdego dnia czasu na codzienny makijaż, zatem to świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano pragną szybko pięknie wyglądać. Idealne rozwiązanie dla osób uprawiających czynnie sport. Ten zabieg z zakresu medycyny estetycznej to ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń. Zabieg stosuje się również w celach medyczno-estetycznych np. u osób z łysieniem plackowatym, po chemioterapii czy z bielactwem w celach rekonstrukcyjnych i maskowania defektów skóry.

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny z zakresu medycyny estetycznej. Polega on na wprowadzeniu pod skórę pigmentów. Jest to podobne do wykonywania tymczasowego tatuażu. Makijaż permanentny pozwala w sposób trwały podkreślić brwi, oczy lub usta. W trakcie zabiegu linergistka wprowadza pod skórę wybrany barwnik za pomocą specjalnej igły lub ostrzy, w zależności od metody, jaką jest wykonywany makijaż permanentny.

Można wykonać makijaż permanentny ust, makijaż permanentny oczu (np. kreska górna, delikatna lub bardziej intensywna), makijaż permanentny brwi, np. brwi ombre lub bardziej naturalne. Permanentny makijaż sprawia, że każdego dnia wyglądasz perfekcyjnie ez potrzeby wykonywania dodatkowego makijażu. Jesteś szybciej gotowa do wyjścia z domu.

makijaz-permanentny-2

Contour Make-up służy przede wszystkim zatuszowaniu niedoskonałości twarzy. Nie maluje jej lecz podkreśla w sposób naturalny kontury. Można nim skorygować kształt ust – makijaż permanentny ust pozwala powiększyć je, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim. Można również podkreślić kontur oczu. Kreska górna czy kreseczki na powiekach u nasady rzęs są prawie niewidoczne, ale sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości. Korekty wymagają też często brwi – niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone. Permanentny makijaż sprawdza się także świetnie w maskowaniu defektów skóry – plam pigmentacyjnych, blizn, przebarwień.

W naszym salonie zabieg przeprowadza doświadczona linergistka i wizażystka w jednej osobie. Pracujemy na najlepszym w Europie sprzęcie Long Time Liner znanym z licznych certyfikatów i nagród. Należą do nich między innymi: Beauty Award za najbardziej innowacyjną firmę 2000 roku oraz nagroda magazynu „Beauty Forum” za najlepsze urządzenie do makijażu permanentnego w 2008 i 2009 roku.  Aparat Long Time Liner, został stworzony w oparciu o pełną wiedzę na temat pigmentacji i najnowsze rozwiązania techniczne. Gwarantuje szeroki wachlarz zastosowań, najwyższą jakość wykonania oraz czystość. Do zabiegów używa się jednorazowych, sterylnych igieł z chirurgicznej stali szlachetnej.  Szkolenia Long Time Liner przeprowadzane są według najwyższych standardów, certyfikowanych przez EDUQUA – Szwajcarską Organizację Jakości i Systemów Zarządzania.

Podczas zabiegów  stosujemy szwajcarskie mikropigmenty Swiss Color OS, które zapewniają stabilny kolor o niespotykanej intensywności. Dzięki wysokiemu nasyceniu czystych pigmentów gwarantują maksymalną trwałość koloru w skórze oraz zapobiegają zbyt szybkiemu blednięciu. Nie zawierają konserwantów, nie wywołują alergii, wykluczają ryzyko przeobrażenia pigmentu w fiolet lub czerwień. Dzięki temu makijaż permanentny przez długi czas prezentuje się efektownie i jest bezpieczny.

Nowe mikropigmenty Swiss Color OS spełniają wymogi ResAP (2008) oraz nowe, surowe rozporządzenia farmaceutyczne z kwietnia 2013 w sprawie zawartości niklu. Ponadto każdy składnik pigmentu badany jest na zawartość ewentualnych zanieczyszczeń w niezależnych akredytowanych laboratoriach. Zapewniamy, że pigmenty OS są wykonane z surowców o wysokiej czystości, mieszane w próżni, nie zawierają dodatkowych konserwantów.

Do ich produkcji używane są tylko pigmenty, których jakość jest gwarantowana względem ResAP (2008). Barwniki Swiss Color OS nie zawierają szkodliwych tlenków żelaza, barwników Azo, PAH = wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, metali ciężkich, zakazanych, szkodliwych aminów aromatycznych, w tym NDELA = Nitrosodietanolamine.

Wskazania do makijażu permanentnego:

Do najważniejszych wskazań kosmetycznych jeśli chodzi o makijaż permanentny należą: poprawa kształtu brwi, oczu, ust (wyrównanie asymetrii, zmiana wielkości, intensyfikacja koloru, zmiana kształtu, zagęszczenie włosów – w przypadku brwi).  Makijaż permanentny jest również narzędziem wspomagającym medycynę i służy korekcie blizn pooperacyjnych, po rozszczepie warg, po wypadkach, po oparzeniach, po operacjach piersi, w schorzeniach dermatologicznych, którym towarzyszy wypadanie włosów.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego:

 • choroby skóry (łuszczyca, liszaj płaski, atopowe zapalenie skóry, alergie i wypryski, czynna opryszczka)
 • hemofilia
 • cukrzyca niewyrównana
 • choroba nowotworowa
 • nadciśnienie
 • infekcje HCV, HBV, HIV

Makijaż permanentny, przebieg zabiegu:

 1. Przygotowanie Klienta (wywiad, wykluczenie przeciwwskazań, omówienie metodyki, ustalenie kształtu i koloru, rysunek wstępny)
 2. Znieczulenie partii zabiegowej
 3. Wykonanie zabiegu
 4. Wykonanie korekty po upływie 28-30 dni

Makijaż permanentny, pielęgnacja skóry po zabiegu:

Nie ma potrzeby stosowania specjalnych preparatów do pielęgnacji. Skóra powinna się zagoić sama, podobnie jak w przypadku klasycznego tatuażu. Nie powinno się natomiast myć miejsca zabiegowego mydłem, pocierać, drażnić, ani odrywać strupków. Do momentu zagojenia się miejsca zabiegowego powinno się ograniczyć korzystanie z sauny, solarium, nasłonecznionych miejsc oraz basenu.

Trwałość makijażu permanentnego:

Jeśli chodzi o makijaż permanentny, trwałość zależna jest od wielu czynników, takich jak wiek, rodzaj cery, koloryt cery, grubość skóry, rodzaj i jakość użytego pigmentu, głębokość podania pigmentu, istniejące choroby, aktywność fizyczna. Najczęściej efekt utrzymuje się od 2 do 7 lat.

Usuwanie makijażu permanentnego:

Makijaż permanentny utrzymuje się ok. 2-7 lat i po tym czasie kolory bledną, nie pozostawiając żadnych śladów. Świeżo wykonany makijaż jest prawie nie do zlikwidowania. Można próbować go usunąć poprzez specjalne preparaty rozpuszczające naskórek, peelingi, mikrodermabrazję, czy lasery, ale nie jest to całkowity powrót do stanu przed zabiegiem. Decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego powinna być świadoma i dobrze przemyślana.

Pigmenty gwarancją bezpieczeństwa zabiegu:

Właściwy dobór pigmentu jest praktycznie najważniejszym elementem całej procedury zabiegu jeśli chodzi o makijaż permanentny. Ważne jest, żeby były to pigmenty bezpieczne i posiadające certyfikaty. Do najważniejszych certyfikatów należą:

 • Certyfikat ISO 9001:200 – świadczy o spełnianiu wymogów przez Unię Europejską
 • Oznakowanie CE – symbol deklaracji producenta oznaczający zgodność z zasadniczymi wymaganiami zawartymi w dyrektywach danego produktu
 • Metryczka INCI – zawiera informacje o składzie pigmentu. Powinna być zamieszczona na każdym pigmencie

Metody wykonywania makijażu permanentnego:

Istnieją różne metody wykonywania makijażu permanentnego, szczególnie w przypadku brwi. Chcąc poddać się zabiegowi permanentnych brwi często zastanawiamy się, jaką metodę wybrać, jakie są między nimi różnice i która będzie najbardziej odpowiadać naszemu wyglądowi. Wszystkie metody makijażu permanentnego są metodami inwazyjnymi, ale bezpiecznymi jeżeli osoba wykonująca zabieg przestrzega higieny i bezpieczeństwa. To, co je wyróżnia to metoda pigmentowania, efekt końcowy oraz trwałość.

Metoda cieniowania – wykonywana przy użyciu specjalnego urządzenia

Zalety:

 • pełne wypełnienie brwi i nadanie koloru dla osób, które mają ładne i gęste brwi
 • duża trwałość – 5-7 lat

Wady:

 • nienaturalny wygląd u osób z rzadkimi brwiami – barwi łuk brwiowy, a nie uzupełnia brwi

Metoda włoskowa tradycyjna – polega na rysowaniu włosa maszynką

Zalety:

 • bardziej naturalny wygląd niż w przypadku metody cieniowania– jeżeli makijaż jest odpowiednio wykonany

Wady:

 • nienaturalny wygląd, jeżeli włoski są nieprecyzyjnie namalowane
 • pracujący w skórze pigment po jakimś czasie rozlewa się powodując rozmycie narysowanych włosków

Microblading – metoda „włoskowa piórkowa”

Nowatorska metoda makijaż permanentnego, dzięki której uzyskuje się naturalny efekt. Umożliwia zrekonstruowanie pojedynczych włosków, składających się na całość i dających ładny i naturalny efekt. Zabieg wykonuje się ręcznie, przy użyciu ostrza (tzw. piórka), które zakończone jest igiełkami. Dzięki tym igiełkom, rysując włoski, wprowadza się pigment.

Zalety:

 • zagęszczenie naturalnych brwi
 • przyciemnienie brwi
 • nadanie nowego kształtu brwiom, które go nie mają lub go utraciły
 • całkowita lub częściowa rekonstrukcja łuku brwiowego, np. powstała w wyniku chorób lub stresu

Wady:

 • mniejsza trwałość niż przy tradycyjnym makijażu permanentnym (2-5 lat)

Makijaż permanentny – Katowice – zapraszamy.

Poniżej materiał własny naszej linergistki mgr Natalii Halbiny.

makijaz-permanentny-ust-cieni-owanie-katowice-valentina usta-rot-koralle-2-do-1 makijaz-permanentny-katowice-kreska-gornakasia-brewki
Cennik zabiegów

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.