tel:+48 668 550 355

Makijaż permanentny

Brwi, oczy i usta to bardzo istotny element kobiecości i pięknego wyglądu. Odpowiednio dobrany ich kształt podkreśla rysy twarzy i oddaje charakter osoby. Duże możliwości stylizacji brwi, ust, oczu i modyfikacji ich kształtu daje makijaż permanentny. Dzięki niemu nie musimy poświęcać każdego dnia czasu na codzienny makijaż, zatem to świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano pragną szybko pięknie wyglądać. Idealne rozwiązanie dla osób uprawiających czynnie sport. Ten zabieg z zakresu medycyny estetycznej to ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń. Zabieg stosuje się również w celach medyczno-estetycznych np. u osób z łysieniem plackowatym, po chemioterapii czy z bielactwem w celach rekonstrukcyjnych i maskowania defektów skóry.

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny z zakresu medycyny estetycznej. Polega on na wprowadzeniu pod skórę pigmentów. Jest to podobne do wykonywania tymczasowego tatuażu. Makijaż permanentny pozwala w sposób trwały podkreślić brwi, oczy lub usta. W trakcie zabiegu linergistka wprowadza pod skórę wybrany barwnik za pomocą specjalnej igły lub ostrzy, w zależności od metody, jaką jest wykonywany makijaż permanentny.

Można wykonać makijaż permanentny ust, makijaż permanentny oczu (np. kreska górna, delikatna lub bardziej intensywna), makijaż permanentny brwi, np. brwi ombre lub bardziej naturalne. Permanentny makijaż sprawia, że każdego dnia wyglądasz perfekcyjnie ez potrzeby wykonywania dodatkowego makijażu. Jesteś szybciej gotowa do wyjścia z domu.

makijaz-permanentny-2

Contour Make-up służy przede wszystkim zatuszowaniu niedoskonałości twarzy. Nie maluje jej lecz podkreśla w sposób naturalny kontury. Można nim skorygować kształt ust – makijaż permanentny ust pozwala powiększyć je, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim. Można również podkreślić kontur oczu. Kreska górna czy kreseczki na powiekach u nasady rzęs są prawie niewidoczne, ale sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości. Korekty wymagają też często brwi – niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone. Permanentny makijaż sprawdza się także świetnie w maskowaniu defektów skóry – plam pigmentacyjnych, blizn, przebarwień.

W naszym salonie zabieg przeprowadza doświadczona linergistka i wizażystka w jednej osobie. Pracujemy na najlepszym w Europie sprzęcie Long Time Liner znanym z licznych certyfikatów i nagród. Należą do nich między innymi: Beauty Award za najbardziej innowacyjną firmę 2000 roku oraz nagroda magazynu „Beauty Forum” za najlepsze urządzenie do makijażu permanentnego w 2008 i 2009 roku.  Aparat Long Time Liner, został stworzony w oparciu o pełną wiedzę na temat pigmentacji i najnowsze rozwiązania techniczne. Gwarantuje szeroki wachlarz zastosowań, najwyższą jakość wykonania oraz czystość. Do zabiegów używa się jednorazowych, sterylnych igieł z chirurgicznej stali szlachetnej.  Szkolenia Long Time Liner przeprowadzane są według najwyższych standardów, certyfikowanych przez EDUQUA – Szwajcarską Organizację Jakości i Systemów Zarządzania.

Podczas zabiegów  stosujemy szwajcarskie mikropigmenty Swiss Color OS, które zapewniają stabilny kolor o niespotykanej intensywności. Dzięki wysokiemu nasyceniu czystych pigmentów gwarantują maksymalną trwałość koloru w skórze oraz zapobiegają zbyt szybkiemu blednięciu. Nie zawierają konserwantów, nie wywołują alergii, wykluczają ryzyko przeobrażenia pigmentu w fiolet lub czerwień. Dzięki temu makijaż permanentny przez długi czas prezentuje się efektownie i jest bezpieczny.

Nowe mikropigmenty Swiss Color OS spełniają wymogi ResAP (2008) oraz nowe, surowe rozporządzenia farmaceutyczne z kwietnia 2013 w sprawie zawartości niklu. Ponadto każdy składnik pigmentu badany jest na zawartość ewentualnych zanieczyszczeń w niezależnych akredytowanych laboratoriach. Zapewniamy, że pigmenty OS są wykonane z surowców o wysokiej czystości, mieszane w próżni, nie zawierają dodatkowych konserwantów.

Do ich produkcji używane są tylko pigmenty, których jakość jest gwarantowana względem ResAP (2008). Barwniki Swiss Color OS nie zawierają szkodliwych tlenków żelaza, barwników Azo, PAH = wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, metali ciężkich, zakazanych, szkodliwych aminów aromatycznych, w tym NDELA = Nitrosodietanolamine.

Wskazania do makijażu permanentnego:

Do najważniejszych wskazań kosmetycznych jeśli chodzi o makijaż permanentny należą: poprawa kształtu brwi, oczu, ust (wyrównanie asymetrii, zmiana wielkości, intensyfikacja koloru, zmiana kształtu, zagęszczenie włosów – w przypadku brwi).  Makijaż permanentny jest również narzędziem wspomagającym medycynę i służy korekcie blizn pooperacyjnych, po rozszczepie warg, po wypadkach, po oparzeniach, po operacjach piersi, w schorzeniach dermatologicznych, którym towarzyszy wypadanie włosów.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego:

 • choroby skóry (łuszczyca, liszaj płaski, atopowe zapalenie skóry, alergie i wypryski, czynna opryszczka)
 • hemofilia
 • cukrzyca niewyrównana
 • choroba nowotworowa
 • nadciśnienie
 • infekcje HCV, HBV, HIV

Makijaż permanentny, przebieg zabiegu:

 1. Przygotowanie Klienta (wywiad, wykluczenie przeciwwskazań, omówienie metodyki, ustalenie kształtu i koloru, rysunek wstępny)
 2. Znieczulenie partii zabiegowej
 3. Wykonanie zabiegu
 4. Wykonanie korekty po upływie 28-30 dni

Makijaż permanentny, pielęgnacja skóry po zabiegu:

Nie ma potrzeby stosowania specjalnych preparatów do pielęgnacji. Skóra powinna się zagoić sama, podobnie jak w przypadku klasycznego tatuażu. Nie powinno się natomiast myć miejsca zabiegowego mydłem, pocierać, drażnić, ani odrywać strupków. Do momentu zagojenia się miejsca zabiegowego powinno się ograniczyć korzystanie z sauny, solarium, nasłonecznionych miejsc oraz basenu.

Trwałość makijażu permanentnego:

Jeśli chodzi o makijaż permanentny, trwałość zależna jest od wielu czynników, takich jak wiek, rodzaj cery, koloryt cery, grubość skóry, rodzaj i jakość użytego pigmentu, głębokość podania pigmentu, istniejące choroby, aktywność fizyczna. Najczęściej efekt utrzymuje się od 2 do 7 lat.

Usuwanie makijażu permanentnego:

Makijaż permanentny utrzymuje się ok. 2-7 lat i po tym czasie kolory bledną, nie pozostawiając żadnych śladów. Świeżo wykonany makijaż jest prawie nie do zlikwidowania. Można próbować go usunąć poprzez specjalne preparaty rozpuszczające naskórek, peelingi, mikrodermabrazję, czy lasery, ale nie jest to całkowity powrót do stanu przed zabiegiem. Decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego powinna być świadoma i dobrze przemyślana.

Pigmenty gwarancją bezpieczeństwa zabiegu:

Właściwy dobór pigmentu jest praktycznie najważniejszym elementem całej procedury zabiegu jeśli chodzi o makijaż permanentny. Ważne jest, żeby były to pigmenty bezpieczne i posiadające certyfikaty. Do najważniejszych certyfikatów należą:

 • Certyfikat ISO 9001:200 – świadczy o spełnianiu wymogów przez Unię Europejską
 • Oznakowanie CE – symbol deklaracji producenta oznaczający zgodność z zasadniczymi wymaganiami zawartymi w dyrektywach danego produktu
 • Metryczka INCI – zawiera informacje o składzie pigmentu. Powinna być zamieszczona na każdym pigmencie

Metody wykonywania makijażu permanentnego:

Istnieją różne metody wykonywania makijażu permanentnego, szczególnie w przypadku brwi. Chcąc poddać się zabiegowi permanentnych brwi często zastanawiamy się, jaką metodę wybrać, jakie są między nimi różnice i która będzie najbardziej odpowiadać naszemu wyglądowi. Wszystkie metody makijażu permanentnego są metodami inwazyjnymi, ale bezpiecznymi jeżeli osoba wykonująca zabieg przestrzega higieny i bezpieczeństwa. To, co je wyróżnia to metoda pigmentowania, efekt końcowy oraz trwałość.

Metoda cieniowania – wykonywana przy użyciu specjalnego urządzenia

Zalety:

 • pełne wypełnienie brwi i nadanie koloru dla osób, które mają ładne i gęste brwi
 • duża trwałość – 5-7 lat

Wady:

 • nienaturalny wygląd u osób z rzadkimi brwiami – barwi łuk brwiowy, a nie uzupełnia brwi

Metoda włoskowa tradycyjna – polega na rysowaniu włosa maszynką

Zalety:

 • bardziej naturalny wygląd niż w przypadku metody cieniowania– jeżeli makijaż jest odpowiednio wykonany

Wady:

 • nienaturalny wygląd, jeżeli włoski są nieprecyzyjnie namalowane
 • pracujący w skórze pigment po jakimś czasie rozlewa się powodując rozmycie narysowanych włosków

Microblading – metoda „włoskowa piórkowa”

Nowatorska metoda makijaż permanentnego, dzięki której uzyskuje się naturalny efekt. Umożliwia zrekonstruowanie pojedynczych włosków, składających się na całość i dających ładny i naturalny efekt. Zabieg wykonuje się ręcznie, przy użyciu ostrza (tzw. piórka), które zakończone jest igiełkami. Dzięki tym igiełkom, rysując włoski, wprowadza się pigment.

Zalety:

 • zagęszczenie naturalnych brwi
 • przyciemnienie brwi
 • nadanie nowego kształtu brwiom, które go nie mają lub go utraciły
 • całkowita lub częściowa rekonstrukcja łuku brwiowego, np. powstała w wyniku chorób lub stresu

Wady:

 • mniejsza trwałość niż przy tradycyjnym makijażu permanentnym (2-5 lat)

Makijaż permanentny – Katowice – zapraszamy.

Poniżej materiał własny naszej linergistki mgr Natalii Halbiny.

makijaz-permanentny-ust-cieni-owanie-katowice-valentina usta-rot-koralle-2-do-1 makijaz-permanentny-katowice-kreska-gornakasia-brewki
Cennik zabiegów

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Opinie naszych Klientów


 • Miałam wykonywaną liposukcję podbródka przez p. Doktora, który ma ogromna wiedzę na temat wykonywanych zabiegów. Wszystko zostało mi wytłumaczone, a efekty po zabiegu są świetnie! Polecam każdemu :)


 • Pan doktor Kamil Suliga jest najbardziej sympatycznym i delikatnym lekarzem ever. A jego fachowość .... najwyższa półka. Jestem bardzo zadowolona.


 • Niewątpliwie zaletą tego miejsca jest troskliwa i kompetentna pani Ewa! Każdemu klientowi doradzi i wybierze zabieg najbardziej dopasowany do jego potrzeb i oczekiwań. Nie boi się wyzwań. Efekty zabiegów zadowolą najbardziej wymagającego klienta.


 • Ocena oczywiście najwyższa! Już po pierwszym zabiegu efekty rewelacyjne! Gorąco polecam każdemu! Pani Ewa to profesjonalistka w swojej dziedzinie, przesympatyczna, miła, jednym słowem właściwa osoba na właściwym miejscu! 😉 Piękne miejsce. Urzekł mnie nowy design. Przemiła i fachowa obsługa to już od zawsze 🙂. Jakość preparatów i kosmetyków z najwyższej półki. Pan doktor wie co robi. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Dużo ciekawych zabiegów do wyboru.


 • Super podejście do klienta, usługa najwyższej jakości - z takim profesjonalizmem dawno się nie spotkałam 🙂 Bardzo dziękuję za przeprowadzone zabiegi i miłą rozmowę w ich trakcie ❤ Polecam każdemu!


 • Polecam Panią Ewę, ponieważ jest bardzo dobrym kosmetologiem. Obecnie bardzo ciężko znaleźć kogoś kto tak holistycznie i szeroko patrzy na stan skóry, jej potrzeby czy też problemy. Zanim trafiałam do tego gabinetu przeszłam szereg konsultacji podczas których polecano mi "świetne" zabiegi, ale nikt nie pochylił się nad innymi nazwijmy to czynnikami, które wpływały na stan skóry. Dopiero tutaj konsultacja wyglądała zupełnie inaczej. Profesjonalnie i merytorycznie. Przeszłam również terapie w formie zabiegów w gabinecie, które już przynoszą zadowalające efekty. Szacunek za profesjonalizm.


 • Serdecznie polecam, obsługa na bardzo wysokim poziomie oraz żadnych najmniejszych zastrzeżeń co do wykonywanych zabiegów, które przynoszą efekty zgodne z oczekiwaniami. Indywidualne podejście do każdego pacjenta, zaplanowanie terapii od A do Z oraz bardzo szybkie terminy są zdecydowanymi zaletami tego tej kliniki.


 • Miejsce tak piękne, ze aż dech zapiera. A profesjonalizm personelu na tak wysokim poziomie ze można się oddać w ich ręce z pełnym zaufaniem. Polecam z całego serca COCO CLINIC ze względu na najwyższą jakość usług i pełen profesjonalizm podczas wykonywania zabiegów. W salonie panuje bardzo miła i ciepła atmosfera, Pani Ewa jest niezwykle uprzejma i cudowna kobieta co sprawia, że klient czuje się bardzo komfortowo. Salon jest przepiękny, bardzo schludny i czysty, przez co bardzo dobrze się tam czuję. Podsumowując idealne miejsce, by spędzić czas oraz zadbać o siebie i swoje ciało pod okiem doświadczonych kosmetologów.


 • Najlepszy gabinet medycyny estetycznej na Śląsku! Pani Ewa posiada ogromną wiedzę na temat zabiegów i używanych kosmetyków. Jest przemiłą osobą, zawsze doradzi, pogada i zadba o samopoczucie. Nie wyobrażam sobie korzystać z usług innego gabinetu. Chociaż mam tam 35 km drogi to i tak wolę przyjechać do Coco Clinic niż gdziekolwiek indziej! Z czystym sercem polecam ten gabinet.


 • Bardzo się cieszę że przez zupełny przypadek odkryłam cudowne miejsce w Tarnowskich Górach i trafilam prosto w ręce wyjątkowej Pani Kosmetolog. Pani Ewa od pierwszej wizyty skradła moje serce swoim profesjonalizmem i podejściem do Klienta. Polecam z całego serca to miejsce.


 • Serdecznie polecam!! Wspaniała atmosfera i miła obsługa. Jeszcze nie spotkałam się z takim profesjonalnym podejściem do klienta. Przede wszystkim jestem pod wrażeniem konsultacji kosmetologicznej i pomocy w doborze odpowiednich zabiegów i kosmetyków dla mojej skóry :))


 • Fantastyczny salon. Korzystam z usług od 2018 i jestem bardzo zadowolona. Personel z profesjonalnym i z indywidualnym podejściem do klienta każdy zabieg wykonywany jest rzetelnie z dodatkowymi rozpieszczającymi detalami. Salon wyposażony jest bardzo szeroki asortyment urządzeń kosmetycznych. Najważniejsze jest, że nie są nastawieni tylko na zysk ale przede wszystkim na klienta potrafią odmówić wykonanie zabiegu aby nie zaszkodzić - To bardzo imponuje dziękuję.


 • Cudowny gabinet z zabiegami najwyższej jakości. Cieszę się, że w końcu odnalazłam gabinet do którego będę wracać. Teraz już wiem, że czasami niższa cena jaką oferują konkurenci to jednak gorsza jakość. Szkoda, że musiałam się o tym przekonać na własnej skórze, ale nie ma tego złego... ;) Do salonu wysłałam mamę i siostrę. Zachwycone równie mocno jak ja. Dzięki!


 • Lekarzowi należy się więcej niz 5* za piękne dzieło którego dokonał. To jest prawdziwa metamorfoza. DZIEKUJĘ Panie Doktorze.


 • Polecam Coco Clinic za profesjonalne i empatyczne podejście do klienta. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to delikatna sprawa, dlatego tym bardziej doceniam cierpliwość i opiekę jaką zostałam otoczona.

Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.