Szybkie i prawie bezbolesne przekłuwanie uszu na dwa pistolety. W przypadku przekłuwania uszu u dzieci ze względów bezpieczeństwa zabieg wykonuje się dopiero po ukończeniu 5 roku życia, gdy małżowina uszna jest już całkowicie wykształcona. Kolczyki STUDEX. 

Pielęgnacja po przekłuciu uszu 

-Przekłute uszy goją się minimum 6 tygodni. Podczas tego okresu musimy szczególnie o nie dbać. Otrzymacie od nas szczegółowe wskazówki dotyczące sposobów pielęgnacji oraz tego, z czego powinniśmy zrezygnować na czas gojenia. Szczególnie ważna będzie regularna higiena oraz ostrożność, dzięki której przekłute miejsce szybciej i ładniej się zrośnie, nie powstaną żadne infekcje i nieestetyczne blizny. Jak dbać o uszy po przekłuciu?

-Przed dotykaniem kolczyków i uszu zawsze myj ręce. Po zabiegu miejsce jest bardzo wrażliwe i narażone na zanieczyszczenia. Należy ograniczyć do minimum jego dotykanie. Dziecko nie powinno bawić się kolczykami i ciągnąć za nie, ponieważ na jego dłoniach znajdują się zarazki, które mogą doprowadzić do infekcji. Przed codzienną pielęgnacją powinniśmy zawsze umyć ręce ciepłą wodą z mydłem.

-Dziecko nie powinno bez powodu dotykać kolczyków, zwłaszcza nieumytymi rękoma. Zalecane jest jednak codzienne obracanie ich o 180 stopni w prawo. Uniemożliwia to wrośnięcie kolczyka. Najlepiej robić to delikatnie i w atmosferze zabawy, aby nie wystraszyć dziecka i nie sprawić mu bólu.

– Utrzymuj higienę i przemywaj przekłute miejsce. Podczas gojenia najważniejsza jest higiena. Uszka należy przemywać roztworem soli fizjologicznej lub octeniseptem. Powinniśmy to robić dwa razy dziennie.  Zapomnijmy o starych metodach z wykorzystaniem alkoholu, spirytusu czy wody utlenionej, które mogą podrażnić i wysuszyć wrażliwą skórę, wydłużyć czas gojenia oraz powodować pieczenie, które zniechęci dziecko do pielęgnacji ranki.

– Nie mocz przekłutego miejsca. Przekłute miejsce powinno być suche, aby szybko się zagoiło i nie wdała się infekcja. Na minimum 3 miesięce lepiej zrezygnować z publicznych basenów. Trzeba też zwracać uwagę na wycieranie uszu po kąpieli. Warto zapytać osoby przeprowadzającej zabieg o bezpieczne kosmetyki, które nie podrażnią skóry i nie spowolnią gojenia.

– Nie zapinaj kolczyków zbyt ciasno.  Pierwsze kolczyki powinny mieć kształt sztyftów. Jeśli mają zapięcie w kształcie motylka, nie powinniśmy go zaciskać zbyt mocno. Do gojącego się miejsca musi mieć dostęp powietrze. Ściskając je, możemy doprowadzić do infekcji, wrastania kolczyków oraz powstawania bolesnych ran. Często na sztyfcie oznaczone jest miejsce, w którym powinien znajdować się motylek.

-Jeśli coś cię zaniepokoi, skonsultuj się z kometologiem lub lekarzem. Przez około dwa dni po zabiegu skóra na uszach może być zaczerwieniona, a miejsce przekłucia sprawiać dyskomfort i lekki ból. Jest to normalne i spowodowane gojeniem się ranki. Jeżeli objawy nasilą się i będą cię niepokoić, skonsultuj się z lekarzem. Może to oznaczać, że wdała się infekcja.

-Nie zdejmuj kolczyków wcześniej bez konsultacji z kosmetologiem. Pierwsze kolczyki, które otrzymaliśmy od kosmetyczki, powinny nieprzerwanie być w uszach przez minimum 6 tygodni. Nie wyjmujmy ich nawet wtedy, kiedy pojawią się nieprzyjemne objawy. W takim przypadku wyjęcie kolczyków powinniśmy skonsultować z lekarzem, który oceni stan skóry i naruszonej tkanki oraz zaleci dalsze kroki. Wcześniejsze wyjęcie kolczyków może spowodować nieestetyczne zrośnięcie się przekłutego miejsca i powstanie blizn.

Tych kilka bardzo ważnych zasad pielęgnacji zagwarantuje zdrowie, komfort i bezpieczeństwo po przekłuciu uszu. Jeśli nie będziemy się do nich stosować, może wdać się infekcja, pojawić opuchlizna oraz ranki, które doprowadzą do powstania blizn i deformacji.

Cennik zabiegów

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.