Bezpieczne zabiegi na przebarwienia w Tarnowskich Górach

W naszym gabinecie skorzystasz z wielu skutecznych sposobów na wiotkość skóry. Oferujemy w 100% bezpieczne zabiegi, dzięki którym Twoje ciało stanie się jędrne i elastyczne, np. Lifting wolumetryczny, Radiesse czy Osocze bogatopłytkowe (więcej informacji na dole). Odzyskaj radość życia i pozbądź się problemu raz na zawsze – z nami!

Przebarwienia – dlaczego powstają i jakie są ich rodzaje?

Główną przyczyną powstawania przebarwień jest nadmierne odkładanie się melaniny w komórkach skóry. Na powstawanie przebarwień mają wpływ przede wszystkim czynniki hormonalne i genetyczne oraz ekspozycja skóry na promieniowanie ultrafioletowe, zaburzenia endokrynologiczne (np. choroby tarczycy, nadnerczy, jajników), ciąża, przyjmowanie leków hormonalnych np. doustnych środków antykoncepcyjnych, substancji o działaniu fototoksycznym bądź fotoalergicznym oraz stosowanie niektórych kosmetyków. Przebarwienia powstają również jako efekt zejścia stanów zapalnych (np. trądziku, urazów skóry).

Najczęstsze miejsca występowania przebarwień to twarz, dekolt i grzbiety dłoni. Do najczęściej spotykanych przebarwień zaliczamy: piegi, plamy soczewicowate, ostudę, przebarwienia pozapalne i polekowe.

Do głównych przyczyn powstawania przebarwień można zaliczyć:

 • promieniowanie słoneczne (UV),
 • zmiany zapalne skóry (m. in. trądzik),
 • zmiany o podłożu hormonalnym,
 • ciąża,
 • stosowanie doustnej antykoncepcji,
 • stosowanie zastępczej terapii hormonalnej,
 • menopauza,
 • choroby wątroby,
 • niedoczynność nadnerczy,
 • nadczynność tarczycy,
 • stosowanie substancji fotouczulacjących, dostępnych w lekach, kosmetykach i ziołach.

Wśród plam i przebarwień na skórze można wyróżnić:

 • piegi – małe ciemne plamy na skórze
 • melasma – przebarwienia nieregularne, ostro ograniczone brązowe plamy bez oznak zapalenia, umiejscowione na twarzy (czoło, policzki, wargi górne).
 • plamy soczewicowate – wyglądem są do siebie podobne; drobne, liczne plamki koloru brunatnego o różnych odcieniach. (przypominają piegi, ale są nieco większe i bardziej odgraniczone)
 • odczyny fototoksyczne – powstają przez kontakt substancji fotouczulającej ze skórą.
 • przebarwienia pozapalne – powstają w miejscach gdzie wcześniej występował stan zapalny: zmiany trądzikowe, wysypki skórne, oparzenia słoneczne, uczulenia, urazy.

Niwelowanie powstałych zmian nie jest łatwe i aby było skuteczne wymaga determinacji i konsekwencji. Preparaty aplikowane w kuracji należy stosować regularnie, często przez wiele miesięcy. Preparaty rozjaśniające przebarwienia powinny być stosowane jako element kuracji łączonej z naszymi zabiegami na przebarwienia w Tarnowskich Górach. Terapia przebarwień jest procesem długotrwałym, jednak dobre rezultaty uzyskuje się łącząc różne zabiegi.

Jakie są najpopularniejsze i najbardziej skuteczne zabiegi usuwania przebarwień?

Metod na usuwanie przebarwień wśród zabiegów medycyny estetycznej jest wiele. To, która z nich będzie w danym przypadku najlepsza i wykaże najwyższą skuteczność, zależy od tego, z jakim typem przebarwień mamy do czynienia. Istotny jest efekt końcowy, jaki chcemy uzyskać.

Wśród popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest usuwanie przebarwień metoda laserową. Głównym celem tej metody jest pobudzenie odnowy kolagenu oraz rozjaśnienie skóry w miejscach, w których pojawiły się problemy. Jest to mało inwazyjny zabieg, ale przy tym wyróżnia się wysoką skutecznością. Po zabiegu przebarwienia stają się mniej widoczne, a skóra gładka. W zależności od wybranej metody usuwania przebarwień bezpośrednio po zabiegu przebarwienia mogą ściemnieć, aby potem blednąć. To normalny proces.

Warto również zdecydować się na peeling, który wykazuje działanie złuszczające, a co za tym idzie, sprawia również, że przebarwienia stają się mniej widoczne. Zabieg ten wpływa na cerę bardzo odświeżająco.

Aby ograniczyć pojawianie się przebarwień na skórze, warto pamiętać o regularnym stosowaniu kremów z ochronnymi filtrami. Latem są one koniecznością, jednak najlepiej nakładać je na skórę przez cały rok. Poza twarzą ważna jest także szyja, dekolt.

Zabiegi na przebarwienia w Tarnowskich Górach – Twój sposób na piękną cerę

Zabiegi na przebarwienia przeprowadzamy w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach, ale zapraszamy także osoby z całego Śląska! Zabiegi na przebarwienia, które dają natychmiastowe rezultaty? Jak najbardziej – sprawdź! Czekamy na Ciebie pod numerem telefonu lub e-mailem. Zabiegi na przebarwienia – Katowice – zapraszamy.

Polecane zabiegi:

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.