Obrzęki, cienie pod oczami

Cienie pod oczami są przypadłością, która dotyka większość ludzi. W większości przypadków, cienie są efektem zaniku tkanki podskórnej o danej okolicy powodującej zagłębienie lub obecność powierzchownych naczyń krwionośnych widocznych przez skórę. Skóra wokół powiek jest najcieńsza ze wszystkich okolic ciała człowieka (czterokrotnie cieńsza od przeciętnej grubości skóry reszty ciała). Zmiany kolorytu pod oczami mogą powstawać także na skutek przebarwień posłonecznych lub zaburzeń pigmentacji towarzyszących różnym chorobom ogólnoustrojowym. Przyczyną cieni pod oczami mogą być niektóre choroby nerek, wątroby, tarczycy oraz zaburzenia hormonalne zwłaszcza związanych z okresem przekwitania. Obrzęki mogą też być jednym z objawów alergii (szczególnie uczulenia na niektóre grzyby) ale również efektem ubocznym przyjmowanych leków. Palenie papierosów i spożywanie alkoholu również sprzyja powstawaniu obrzęków i cieni pod oczami.

Cienie, pojawiające się pod oczami, dzielimy na:

  • Naczyniowe – to naczynia żylne, prześwitujące przez skórę właściwą, widoczne na powierzchni twarzy. Naczynia te przebijają się na powierzchnię skóry, która jest zbyt cienka. Aby zaradzić temu problemowi wykonuje się zabiegi mające na celu poprawienie gęstości skóry – jej biorewitalizacja.
  • Barwnikowe – jak sama nazwa wskazuje powstają na skutek nagromadzenia się ciemnego barwnika, przebijającego w naskórku dolnej powieki i pod nią. Walczenie z tym problemem uwzględnia zabiegi rozjaśniające, a także stosowanie dermokosmetyków, których celem jest podtrzymanie efektu osiągniętego podczas zabiegów.

Spośród wachlarza rozwiązań wyselekcjonowaliśmy dla Państwa kilka najskuteczniejszych zabiegów, które pomogą pozbyć się lub złagodzić defekt:

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.