Nadmierne owłosienie

Laserowe usuwanie owłosienia jest idealnym rozwiązaniem wówczas , gdy codzienna, tradycyjna depilacja staje się uciążliwa, czasochłonna, bolesna i nie przynosząca oczekiwanych efektów. Jest to również idealna alternatywa dla osób borykających się ze stanami zapalnymi skóry, przebarwieniami, a nawet bliznami spowodowanymi nadmiernym wrastaniem włosków.

Ten rodzaj terapii sprawdza się również w przypadku hirsutyzmu, czyli choroby występującej u kobiet o zaburzonej gospodarce hormonalnej. Objawia się ona występowaniem nadmiernego owłosienia typu męskiego. Leczenie hirsutyzmu polega na unormowaniu poziomu androgenów za pomocą leków antyandrogenowych. Najczęściej stosowane są doustne środki antykoncepcyjne. Na efekty terapii trzeba czekać co najmniej pół roku, gdyż tak długo trwa cykl wzrostu włosa. Takie ciężkie do usunięcia włoski występują głównie na twarzy, brzuchu bądź klatce piersiowej. Zabieg laserowy skutecznie i nieinwazyjnie pozwala zredukować ich liczbę i zahamować ponowny wzrost.

W przypadku nadmiernego owłosienia uwarunkowanego genetycznie, przyjmowanie jakichkolwiek leków jest nieskuteczne. Wówczas jedyną skuteczną metodą jest przeprowadzana w celach kosmetycznych epilacja, czyli trwałe usuwanie owłosienia na ograniczonych odcinkach skóry. Metodę laserową stosuje się także u kobiet, które po przebytej ciąży mają problem z nadmiernym owłosieniem wywołanym zaburzeniami hormonalnymi.
Zabieg laserowego usuwania owłosienia gwarantuje pacjentom trwałe ich usunięcie w bezbolesny sposób za sprawą głowicy z systemem ProLens oraz chłodzenia Coll Up do -4 °C. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii zapewnia pełen komfort. Laserowa epilacja to przede wszystkim wygoda, gwarancja i oszczędność czasu. To innowacyjne rozwiązanie, aby skóra zachowała estetyczny wygląd na dłużej.

Polecany zabieg:

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.