Opadające powieki

Opadające powieki najczęściej spowodowane są procesem starzenia postępującym w naszym organizmie. Skóra powiek traci elastyczność, staje się obwisła, pomarszczona, czasem tworzą się worki pod oczami. Osoby borykające się z tym problemem wyglądają na zmęczone i dużo starsze niż w rzeczywistości. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania dostępne na rynku estetycznym i kosmetologicznym. W naszej klinice oferujemy zabiegi, które pozwolą przywrócić świeże spojrzenie i w spektakularny sposób odmłodzą skórę okolic oczu.

Rodzaje zabiegów stosowanych na opadające powieki:

Opadanie powiek – defekt nie tylko natury kosmetycznej

Opadająca powieka to schorzenie, które może dotknąć osoby w każdym wieku i choć jest powiązane z wiekiem oraz utratą jędrności przez skórę, nie jest to jedyną przyczyną. Opadająca powieka – schorzenie to polega na powstaniu fałdy skóry na górnej powiece. Daje to efekt pół-otwartego oka. Jest tak z powodu nadmiaru luźnej skóry na górnej powiece. Sprawia to, że staje się ona zbyt ciężka i wiotka. Opadające powieki mogą pojawiać się na jednym oku lub na dwóch oczach. 

Choć jest to defekt w dużej mierze natury estetycznej, ma także swoje konsekwencje. Opadająca skóra może ograniczać pole widzenia, przez co osoba dotknięta tą przypadłością zaczyna przechylać głowę na bok lub unosić brwi do góry, aby widzieć lepiej.

Zabiegi korygujące opadającą powiekę – chirurgia plastyczna – medycyna estetyczna

W nowoczesnej chirurgii plastycznej oraz wśród zabiegów medycyny estetycznej pojawiło się wiele rodzajów działań, które pozwalają na bezpieczną i skuteczną korekcję opadających powiek górnych. Korekcja powiek może odbyć się w sposób inwazyjny, czyli na przykład poprzez podniesienie, przebudowanie łuku brwiowego, aby pozbyć się nadmiaru skóry, ale także bezinwazyjnie. W naszej klinice plastyka powiek odbywa się na kilka sposobów. Odpowiednią metodę z zakresu chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej dopasowujemy na konsultacji, dobierając ją do każdego przypadku indywidualnie.

Zabieg na opadające powieki – Katowice – zapraszamy do Coco Clinic

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.