Najskuteczniejsze zabiegi na rozstępy w Tarnowskich Górach

W naszym gabinecie skorzystasz z wielu efektywnych sposobów na rozstępy. Oferujemy w 100% bezpieczne zabiegi, dzięki którym Twoje ciało znowu stanie się gładkie, np. mikrodermabrazja, mezoterapia igłowa czy osocze bogatopłytkowe (więcej informacji na dole). Odzyskaj radość życia i pozbądź się problemu raz na zawsze – z nami!

Rozstępy – czym są i dlaczego powstają?

Wrzecionowate pasma, pojawiające się najczęściej w okolicach brzucha, ud, piersi czy pośladków – to problem znany wielu kobietom, zwłaszcza tym, które przeszły przez ciążę, lub z różnych powodów szybko zyskały dodatkowe kilogramy. Rozstępy, zwłaszcza te wyraźnie widoczne, potrafią skutecznie ograniczyć aktywność fizyczną. Cierpiące na tę przypadłość kobiety rezygnują z opalania się, korzystania z publicznych pływalni, czy nawet przebywania na plaży. Niekiedy mogą powodować tak duży dyskomfort psychiczny, że powodują niechęć do aktywności seksualnej. W takich wypadkach, idealnym, a niekiedy wręcz jedynym słusznym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu redukcji rozstępów.
Przyczyna ich powstawania nie została dokładnie wyjaśniona, choć wiadomo, że w ich obrębie dochodzi do zaburzeń architektury włókien kolagenowych i elastycznych, które są odpowiedzialne za elastyczność, jędrność, sprężystość i wytrzymałość skóry. Rozstępy powstają w skórze właściwej. Są efektem dysproporcji pomiędzy wytrzymałością skóry, a siłami ją rozciągającymi.

Pojawienie się rozstępów wskazuje na upośledzenie funkcji fibroblastów. Szczególna rolę w pojawieniu się rozstępów odgrywają czynniki hormonalne- fizjologiczne (ciąża, okres dojrzewania), chorobowe, lub związane z przyjmowaniem niektórych leków

Fazy powstawania rozstępów:

  • w fazie I – zapalnej rozstępy mają kolor czerwony, czerwonowinny lub czerwononiebieski, są równolegle ułożone. Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse by się ich pozbyć.
  • w fazie II – zanikowej, następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Wynika to z prób regeneracji zerwanej sieci włókien kolagenu oraz cieniutkich włókien elastyny. Ponieważ nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku, na skórze pozostają widoczne białe prążki wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów na tym etapie może nieco polepszyć stan skóry, ale nie zlikwiduje się ich w 100%. Najlepsze efekty w leczeniu rozstępów uzyskuje się w terapii świeżych rozstępów, czyli możliwie najwcześniej od wystąpienia zmian.

Leczenie rozstępów:

Nie możemy trwale usunąć rozstępów, ale zdecydowanie możemy je zredukować i poprawić wygląd skóry. Zdecydowanie najlepsze wyniki leczenia uzyskujemy gdy rozstępy są w pierwszej fazie rozwoju, a lekarz dobiera terapię łączoną, wraz z zabiegami na rozstępy w Tarnowskich Górach. Terapia rozstępów jest długotrwała, wymaga systematyczności i wytrwałości.

Zabiegi na rozstępy w Tarnowskich Górach – Twoja szansa na piękne ciało

Zabiegi na rozstępy przeprowadzamy w naszym gabinecie w Tarnowskich Górach, ale zapraszamy także osoby z całego Śląska! Zabiegi na rozstępy, które dają natychmiastowe rezultaty? Jak najbardziej – sprawdź! Czekamy na Ciebie pod numerem telefonu lub e-mailem. Zapraszamy.

Polecane zabiegi:

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.