Kilka faktów o depilacji laserowej SHR

kilka-faktow-o-depilacji-laserowej-shr

Tradycyjna depilacja maszynką lub woskiem nie przynosi zadowalających efektów? Wypróbuj depilację laserową SHR (Super Hair Removal), która łączy technologię laserową i korzyści wynikające z zastosowania pulsacyjnego światła. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Zapraszamy do lektury!

Fotodepilację SHR trzeba powtarzać

Fotodepilacja ma sens wyłącznie wtedy, gdy wykonuje się ją na włosach będących w fazie wzrostu. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że naraz rośnie tylko od 10 do 30% włosów, dlatego niezbędne będzie wykonywanie serii zabiegów. Ile powinno ich być? Zalecana minimalna liczba to 4 zabiegi, powtarzane w odstępach średnio 4-12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30-40% włosów (ciemnych). Po 3 zabiegach nie odrasta około 80-92%.

Na depilacji laserowej SHR najlepiej skorzystają brunetki i bruneci

Impuls światła w laserze przyciągany jest przez melaninę – barwnik znajdujący się we włosach, który decyduje o ich gęstości i odcieniu. Im jej mniej u człowieka, tym ma jaśniejsze włosy, a światło ma problem z ich lokalizacją. Dlatego osoby o ciemnym i grubym owłosieniu uzyskają bardziej zadowalające efekty. Twórcy metody twierdzą również, że jest ona skuteczna w przypadku owłosienia cienkiego, jasnego, a nawet rudego.

Depilacja laserowa SHR nie boli

Zabieg fotodepilacji SHR ogólem nie jest bolesny, ponieważ lasery są wyposażone efekt chłodzenia. Jego zadaniem jej zmniejszanie poczucia gorąca podczas zabiegu i swego rodzaju „znieczulanie” skóry. Ostateczne wrażenia podczas zabiegu są kwestią indywidualną i zależą od personalnego progu bólu osoby depilowanej. Ci z małym progiem bólu mogą odczuwać lekki dyskomfort czy mrowienie. Ponadto wiele zależy od depilowanej części ciała; najbardziej delikatne są oczywiście okolice bikini, a potem pachy. Należy dodać, że naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk bądź zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępuje już po kilku godzinach do 2-3 dni.

Powrót

Zobacz także

Makijaż permanentny – dla kogo?

Marzysz o profesjonalnie wykonanym makijażu permanentnym? Chcesz poznać zalety tego rodzaju zabiegu? Polecamy skorzystanie z...

Czytaj całość

Rola retinolu w przebudowie skóry

Zabiegi z retinolem są obecnie bardzo popularne, a ich skuteczność zachwyca wiele osób korzystających z...

Czytaj całość

Rewitalizacja skóry – tylko oryginalnym Dermapenem™

Dermapen ™ to innowacyjne, a jednocześnie nieinwazyjne w działaniu urządzenie, które odpowiada za skuteczną rewitalizację...

Czytaj całość

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.