Kilka faktów o depilacji laserowej SHR

kilka-faktow-o-depilacji-laserowej-shr

Tradycyjna depilacja maszynką lub woskiem nie przynosi zadowalających efektów? Wypróbuj depilację laserową SHR (Super Hair Removal), która łączy technologię laserową i korzyści wynikające z zastosowania pulsacyjnego światła. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Zapraszamy do lektury!

Fotodepilację SHR trzeba powtarzać

Fotodepilacja ma sens wyłącznie wtedy, gdy wykonuje się ją na włosach będących w fazie wzrostu. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że naraz rośnie tylko od 10 do 30% włosów, dlatego niezbędne będzie wykonywanie serii zabiegów. Ile powinno ich być? Zalecana minimalna liczba to 4 zabiegi, powtarzane w odstępach średnio 4-12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30-40% włosów (ciemnych). Po 3 zabiegach nie odrasta około 80-92%.

Na depilacji laserowej SHR najlepiej skorzystają brunetki i bruneci

Impuls światła w laserze przyciągany jest przez melaninę – barwnik znajdujący się we włosach, który decyduje o ich gęstości i odcieniu. Im jej mniej u człowieka, tym ma jaśniejsze włosy, a światło ma problem z ich lokalizacją. Dlatego osoby o ciemnym i grubym owłosieniu uzyskają bardziej zadowalające efekty. Twórcy metody twierdzą również, że jest ona skuteczna w przypadku owłosienia cienkiego, jasnego, a nawet rudego.

Depilacja laserowa SHR nie boli

Zabieg fotodepilacji SHR ogólem nie jest bolesny, ponieważ lasery są wyposażone efekt chłodzenia. Jego zadaniem jej zmniejszanie poczucia gorąca podczas zabiegu i swego rodzaju „znieczulanie” skóry. Ostateczne wrażenia podczas zabiegu są kwestią indywidualną i zależą od personalnego progu bólu osoby depilowanej. Ci z małym progiem bólu mogą odczuwać lekki dyskomfort czy mrowienie. Ponadto wiele zależy od depilowanej części ciała; najbardziej delikatne są oczywiście okolice bikini, a potem pachy. Należy dodać, że naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk bądź zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępuje już po kilku godzinach do 2-3 dni.

Powrót

Zobacz także

Jak przygotować skórę do peelingu chemicznego?

Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę precyzyjnie dobranej mieszanki związków chemicznych o określonym stężeniu....

Czytaj całość

Jakie zabiegi na okolicę oka?

Prezentujemy najlepsze zabiegi na okolicę oka w kontekscie problemów tam występujących: kurze łapki dolina łez...

Czytaj całość

Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać po 40 roku życia?

Mówi się, że po czterdziestce kobieta zyskuje drugie życie. Świetnie, ale warto sobie to życie...

Czytaj całość

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.