Kilka słów o medycynie estetycznej

kilka-slow-o-medycynie-estetycznej

W XXI wieku coraz więcej osób zaczyna przekonywać się do dobrodziejstw płynących z medycyny estetycznej. Co ciekawe grono zainteresowanych coraz częściej poszerzają również panowie, którzy wyrywają się ze stereotypów i dbają o swoje ciało. Na wprost oczekiwaniom klientów wychodzą również kliniki i salony medycyny estetycznej, które stale poszerzają swoją ofertę. Warto również dodać, że współczesna forma zabiegów jest bezpieczna i opiera się na wykorzystaniu bezinwazyjnych metod. Dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg? Zapraszamy do lektury.

Atrakcyjny wygląd

Bez wątpienia pierwszym argumentem, dla którego większość klientów decyduje się na zabieg medycyny estetycznej, jest chęć poprawienia mankamentów w swoim wyglądzie lub budowie ciała. Atrakcyjność w XXI wieku jest niezwykle ważna zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. To ona dodaje pewności siebie, co potrafi przełożyć się na każdy życiowy aspekt. Do niedawna w tej dziedzinie dominowały operacje plastyczne, jednak wraz z rozwojem medycyny, pojawiły się techniki i kosmetyki dużo bardziej skuteczne od inwazyjnych metod.

Najczęściej stosowane zabiegi

Największą popularnością w ostatnich latach cieszą się bez wątpienia zabiegi korygujące sylwetkę i odmładzające wygląd skóry. Do pierwszej kategorii należą między innymi: usuwanie rozstępów, nieoperacyjne (bezinwazyjne) usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej, czy ogólne modelowanie sylwetki. Do drugiej grupy zabiegów zaliczają się natomiast: wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym lub za pomocą botoksu oraz leczenie mające zatrzymać wypadanie włosów.

Dla kogo skierowana jest oferta medycyny estetycznej?

Oferta medycyny estetycznej jest skierowana właściwie do każdej osoby, która chciałaby poprawić pewne mankamenty w swoim wyglądzie. Największą grupę klientów stanowią dojrzałe kobiety, ale nie jest to sztywna reguła. W klinikach coraz częściej można zauważyć również młodsze osoby, a nawet młodzież. Każdy zabieg dopasowywany jest w sposób indywidualny i zależy od wielu czynników. Dla przykładu młoda kobieta skorzysta raczej z popularnej metody leczenia trądziku niż usuwania zmarszczek. Są jednak pewne wyjątki takie jak leczenie nadpotliwości lub nadmiernego owłosienia, które wykonywane są bez względu na wiek.

Co warto zapamiętać przed wizytą w klinice?

Najważniejszym punktem, o którym warto pamiętać przed wizytą w klinice, jest sprawdzenie, czy możemy wykonać dany zabieg. Konsultacja z lekarzem może uchronić nas przed powikłaniami. Grupą osób, które nie powinny wykonywać niektórych zabiegów, są: kobiety w ciąży, cukrzycy, czy pacjenci z problemami krążenia.

Powrót

Zobacz także

Plasma PLEXR™, czyli bezoperacyjny lifting powiek

Urządzenie PLEXR™ to urządzenie, które obecnie jest najskuteczniejszym sposobem na korekcję powiek. Opadające powieki bardzo...

Czytaj całość

Nieoperacyjna korekta nosa / Modelowanie nosa wypełniaczem

Chirurgiczna korekta nosa wiąże się z koniecznością operacji, której koszty są wysokie, a rekonwalescencja dość...

Czytaj całość

Biorewitalizacja skóry kolagenem i koktajlami do mezoterapii

Skóra starzeje się i traci swoją jędrność z wielu powodów. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest...

Czytaj całość

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.