Nieoperacyjna korekta nosa / Modelowanie nosa wypełniaczem

Chirurgiczna korekta nosa wiąże się z koniecznością operacji, której koszty są wysokie, a rekonwalescencja dość długa i bolesna. Nie każdy z nas może i chce sobie na to pozwolić. Czy istnieje jakieś inne rozwiązanie? Warto zwrócić uwagę na korektę/modelowanie nosa za pomocą wypełniacza.

Osobom pragnącym zmienić kształt nosa coraz częściej proponuje się zabieg niechirurgicznej korekty, w którym wykorzystuje się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Dużą część z defektów nosa możemy poprawić w zaledwie kilka minut a należą do nich obecność garba, opadanie czubka nosa czy też asymetria.

Lekarz podaje preparat w miejsca wymagające interwencji i modeluje okolicę, tak by osiągnąć pożądany przez pacjenta efekt. Co ważne, podczas zabiegu pacjent może obserwować jego efekty w lusterku i na bieżąco zgłaszać uwagi dotyczące nowego kształtu. W rezultacie zabiegu twarz staje się bardziej harmonijna. W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym zabieg korekty nosa z wykorzystaniem wypełniacza jest bezpieczny, i praktycznie bezbolesny. Po kilkunastu minutach pacjent wychodzi od lekarza z nowym, ładnym nosem i może wrócić do codziennych aktywności. Zazwyczaj po zabiegu nie ma bardzo widocznych śladów. Nos bywa lekko, ale niezauważalnie powiększony, obrzęknięty, rzadko pojawiają się małe siniaczki czy krwiaki, znikające po kilku dniach. Pacjent nie przechodzi zatem nieprzyjemnej rekonwalescencji typowej dla zabiegów chirurgicznych.

Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, ale na rezultat końcowy należy czekać około dwóch tygodni. Efekt zabiegu bezoperacyjnej korekty nosa utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Po tym czasie można ponowić zabieg i tym samym utrzymać pożądany kształt nosa.

Poniżej zdjęcia przed/po zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym, które zostały wykonane w Coco Clinic. 

img_0666 activitymore-dacd474e-856a-49b2-8418-8286860f28f4

Powrót

Zobacz także

Plasma PLEXR™, czyli bezoperacyjny lifting powiek

Urządzenie PLEXR™ to urządzenie, które obecnie jest najskuteczniejszym sposobem na korekcję powiek. Opadające powieki bardzo...

Czytaj całość

Kilka słów o medycynie estetycznej

W XXI wieku coraz więcej osób zaczyna przekonywać się do dobrodziejstw płynących z medycyny estetycznej....

Czytaj całość

Biorewitalizacja skóry kolagenem i koktajlami do mezoterapii

Skóra starzeje się i traci swoją jędrność z wielu powodów. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest...

Czytaj całość

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.