Sprawdź moc działania Indiby

Indiba, to urządzenie, które znalazło swoje zastosowanie w świecie kosmetologii, medycyny estetycznej, fizjoterapii, ale także chirurgii plastycznej i ginekologii estetycznej.
Jego wyjątkowość polega na mechaniźmie, który opiera się na systemie PROIONIC, który to stymuluje komórkową wewnętrzną i zewnętrzną wymianę jonową, za pomocą której przywraca fizjologiczną aktywność komórkową, co usprawnia ich prawidłowe funkcjonowanie.
Prąd stały o wysokiej częstotliwości, bo aż 448 kHZ, umożliwia pracę w trybie termicznym i nietermicznym, co odróżnia to urządzenie od innych dostępnych na rynku. Dzięki temu praca INDIBĄ znalazła swoje zastosowanie w terapiach:
- blizn świeżych i starych (również pooperacyjnych)
- rozstępów
- modelowania sylwetki
- redukcji cellulitu
- ujędrnienia biustu
- zabiegach anti – aging
- łysienia
- leczeniu bólu
- naderwanych ścięgien oraz uszkodzonych mięśni
Działanie INDIBY jest wielopłaszczyznowe:
Tryb BIOSTYMULACYJNY – umożliwia przyspieszenie gojenia trudno gojących się ran, po operacjach chirurgicznych w obrębie powiek, twarzy czy ciała, po oparzeniach oraz owrzodzeniach lub przy dolegliwościach bólowych.
Tryb WASKULARYZACJI – wykorzystywany jest po operacjach w celu zmniejszenia obrzęku, siniaków, ale także przed zabiegiem chirurgicznym w celu przygotowania pacjenta. Tryb ten wykorzystywany jest również w celu redukcji zmarszczek i ujędrnienia skóry, przy jednoczesnym zatrzymaniu tkanki tłuszczowej, która w obrębie twarzy jest niezbędna do zachowania młodzieńczego wyglądu.
Tryb HIPERAKTYWACJI – powoduje maksymalny wzrost metabolizmu komórkowego, detoksykację tkanki oraz drenaż, zniwelowanie zwłóknień i aktywację wewnętrznych mechanizmów regeneracji komórek. Poprzez wysoką temperaturę, do której podgrzewamy tkanki uszkadzamy błonę komórkową adipocytów – komórek tłuszczowych, dzięki czemu zawarty tłuszcz wydostaje się do środowiska zewnętrznego i jest usuwany z organizmu za pomocą naturalnego procesu fizjologicznego.
Częstotliwość wykonywania zabiegów
W przeciwieństwie do innych urządzeń, zabiegi z wykorzystaniem INDIBY można wykonywać codziennie w obrębie ciała (na twarzy co 2 dzień), co pozwala na uzyskanie szybszych efektów, jednak należy pamiętać, że procesy tkankowe trwają jeszcze 90 dni od ostatniego zabiegu. Wtedy można zaobserwować ostateczne efekty.
Ile zabiegów należy wykonać?
To pytanie, które nurtuje każdego pacjenta. Tak naprawdę ilość zabiegów uzależniona jest od wyjściowego stanu obszaru chcącego poddać zabiegowi, natomiast należy wykonać minimum 6 zabiegów, aby efekty były zadawalające oraz trwałe.
To co cechuje urządzenie INDIBA to niewątpliwie bezpieczeństwo. Aby przystąpić do zabiegu, należy zakwalifikować pacjenta do niego, a wykluczyć go mogą jedynie 3 przeciwwskazania:
- ciąża
- posiadanie rozrusznika serca
- ostre zakrzepowe zapalenie żył w obszarze zabiegowym
W innych przypadkach zabieg można wykonywać, co jest świetną alternatywą dla osób zmagających się z chorobą nowotworową lub autoimmunologiczną, które nie mogą korzystać z innych zabiegów aparaturowych.
O bezpieczeństwie i skuteczności wyżej wymienionego urządzenia świadczą; przyznany certyfikat FDA, ponad 200 badań i artykułów naukowych, 10 badań basic medicine, kilkadziesiąt prac dyplomowych i rozpraw doktorskich.
Bibliografia:
I.Jokiel, „Indiba, naukowy przełom w regeneracji tkanek”, Estetyczny Magazyn 90-94, 2020
Zobacz także
Egzosomy ASCE+
Dlaczego egzosomy uznawane są za rewolucyjne w kosmetologii i medycynie estetycznej ?  • Egzosomy są...
Czytaj całośćSunekos 200 i 1200 – system regeneracji macierzy pozakomórkowej na bazie aminokwasów
Gama preparatów do mezoterapii igłowej Sunekos to rozwiązanie propozycja dla wszystkich pacjentów, którzy świadomie dbają...
Czytaj całośćPROFHILO – bioremodeling skóry
Zauważyłaś już na swojej twarzy pierwsze oznaki starzenia? Nie dopuść do tego, by postępowały w...
Czytaj całość