Wszystko, co chciałabyś wiedzieć na temat fotodepilacji

wszystko-co-chcialabys-wiedziec-na-temat-fotodepilacji

Tradycyjna depilacja maszynką lub woskiem nie przynosi zadowalających efektów? Myślisz o poddaniu się fotodepilacji? Najpierw dowiedz się na jej temat kilku istotnych rzeczy. Zapraszamy do czytania!

Fotodepilację trzeba powtarzać

Fotodepilacja ma sens wyłącznie wtedy, gdy wykonuje się ją na włosach będących w fazie wzrostu. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że naraz rośnie tylko od 10 do 30% włosów, dlatego niezbędne będzie wykonywanie serii zabiegów. Ile powinno ich być? To kwestia indywidualna, jednak zazwyczaj wykonuje się na początek około 10 zabiegów w ciągu półtora roku. Z czasem częstotliwość się zmniejsza, by finalnie dojść do jednego zabiegu na przestrzeni roku.

Fotodepilacja najłatwiej usuwa ciemne włoski

To prawda, ponieważ impuls światła w laserze przyciągany jest przez melaninę – barwnik znajdujący się we włosach, który decyduje o ich gęstości i odcieniu. Im jej mniej u człowieka, tym ma jaśniejsze włosy, a światło ma problem z ich lokalizacją. Dlatego osoby o ciemnym i grubym owłosieniu uzyskają bardziej zadowalające efekty, co nie znaczy jednak, że blondyni i blondynki mają całkowicie z fotodepilacji zrezygnować.

Fotodepilacja nie boli

Zabieg fotodepilacji ogólem nie jest bolesny, ponieważ lasery są wyposażone efekt chłodzenia. Jego zadaniem jej zmniejszanie poczucia gorąca podczas zabiegu i swego rodzaju „znieczulanie” skóry. Oczywiście jednak każdy ma inny próg bólu i inaczej odczuwa różne bodźce, dlatego w trakcie fotodepilacji u niektórych mogą pojawiać się takie wrażenia jak mrowienie czy lekkie pieczenie. Ponadto wiele zależy od depilowanej części ciała; najbardziej delikatne są oczywiście okolice bikini, a potem pachy.

Fotodepilacja nie dla każdego

Istnieją przeciwwskazania do depilacji wynikające głównie ze stanu zdrowia. Są to m.in. nowotwory skóry, słaba odporność, problemy z krzepliwością krwi czy alergie słoneczne. Ponadto odradza się fotodepilację kobietom w ciąży i karmiącym matkom. Ten zabieg nie poleca się również osobom posiadającym tatuaże i makijaż permanentny.

Powrót

Zobacz także

Nieoperacyjna korekta nosa / Modelowanie nosa wypełniaczem

Chirurgiczna korekta nosa wiąże się z koniecznością operacji, której koszty są wysokie, a rekonwalescencja dość...

Czytaj całość

Kilka słów o medycynie estetycznej

W XXI wieku coraz więcej osób zaczyna przekonywać się do dobrodziejstw płynących z medycyny estetycznej....

Czytaj całość

Biorewitalizacja skóry kolagenem i koktajlami do mezoterapii

Skóra starzeje się i traci swoją jędrność z wielu powodów. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest...

Czytaj całość

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.