Wszystko, co chciałabyś wiedzieć na temat fotodepilacji

wszystko-co-chcialabys-wiedziec-na-temat-fotodepilacji

Tradycyjna depilacja maszynką lub woskiem nie przynosi zadowalających efektów? Myślisz o poddaniu się fotodepilacji? Najpierw dowiedz się na jej temat kilku istotnych rzeczy. Zapraszamy do czytania!

Fotodepilację trzeba powtarzać

Fotodepilacja ma sens wyłącznie wtedy, gdy wykonuje się ją na włosach będących w fazie wzrostu. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że naraz rośnie tylko od 10 do 30% włosów, dlatego niezbędne będzie wykonywanie serii zabiegów. Ile powinno ich być? To kwestia indywidualna, jednak zazwyczaj wykonuje się na początek około 10 zabiegów w ciągu półtora roku. Z czasem częstotliwość się zmniejsza, by finalnie dojść do jednego zabiegu na przestrzeni roku.

Fotodepilacja najłatwiej usuwa ciemne włoski

To prawda, ponieważ impuls światła w laserze przyciągany jest przez melaninę – barwnik znajdujący się we włosach, który decyduje o ich gęstości i odcieniu. Im jej mniej u człowieka, tym ma jaśniejsze włosy, a światło ma problem z ich lokalizacją. Dlatego osoby o ciemnym i grubym owłosieniu uzyskają bardziej zadowalające efekty, co nie znaczy jednak, że blondyni i blondynki mają całkowicie z fotodepilacji zrezygnować.

Fotodepilacja nie boli

Zabieg fotodepilacji ogólem nie jest bolesny, ponieważ lasery są wyposażone efekt chłodzenia. Jego zadaniem jej zmniejszanie poczucia gorąca podczas zabiegu i swego rodzaju „znieczulanie” skóry. Oczywiście jednak każdy ma inny próg bólu i inaczej odczuwa różne bodźce, dlatego w trakcie fotodepilacji u niektórych mogą pojawiać się takie wrażenia jak mrowienie czy lekkie pieczenie. Ponadto wiele zależy od depilowanej części ciała; najbardziej delikatne są oczywiście okolice bikini, a potem pachy.

Fotodepilacja nie dla każdego

Istnieją przeciwwskazania do depilacji wynikające głównie ze stanu zdrowia. Są to m.in. nowotwory skóry, słaba odporność, problemy z krzepliwością krwi czy alergie słoneczne. Ponadto odradza się fotodepilację kobietom w ciąży i karmiącym matkom. Ten zabieg nie poleca się również osobom posiadającym tatuaże i makijaż permanentny.

Powrót

Zobacz także

Jakie zabiegi na okolicę oka?

Prezentujemy najlepsze zabiegi na okolicę oka w kontekscie problemów tam występujących: kurze łapki dolina łez...

Czytaj całość

Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać po 40 roku życia?

Mówi się, że po czterdziestce kobieta zyskuje drugie życie. Świetnie, ale warto sobie to życie...

Czytaj całość

POLECANE ZABIEGI PO LECIE W COCO CLINIC

Większość z nas jest już po urlopie, a lato nieubłaganie dobiega końca. Wspaniale by było,...

Czytaj całość

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.