Cellulit – czy można się go pozbyć raz na zawsze?

cellulit-czy-mozna-sie-go-pozbyc-raz-na-zawsze

Szacuje się, że cellulit jest problemem, z którym boryka się już prawie 70% kobiet na całym świecie. Może dotknąć każdą z nas, niezależnie od wieku, figury czy diety. Skąd się bierze i czy można się go ostatecznie pozbyć? Wyjaśniamy!

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit jest problemem natury medyczno-estetycznej, który zachodzi na skutek przerostu komórek tłuszczowych i zwłóknień tkanki tłuszczowej, a także zaburzenia procesu metabolizmu. W efekcie pojawiają się brzydkie fałdy na skórze i podskórne zgrubienia definiowane jako skórka pomarańczowa. Najczęstsze miejsca, w jakich występuje cellulit to:

  • uda,
  • pośladki,
  • brzuch,
  • ramiona.

Co jest przyczyną jego powstawania? Nierówne gromadzenie się tkanki tłuszczowej, zmiany hormonalne, zła dieta, brak ruchu, problemy z krążeniem – przyczyn może być wiele. W każdym razie rzadko jest to sama nadwaga lub otyłość, a zazwyczaj cellulit jest z tymi dolegliwościami błędnie utożsamiany.

Czy cellulit można usunąć raz na zawsze?

Cellulit można zmniejszyć, zredukować, poprawić strukturę i wygląd skóry. Ale niestety – cellulit może powracać, dlatego stanowi tak spory problem u kobiet (zdecydowanie rzadziej u mężczyzn). Aby maksymalnie przedłużyć czas bez cellulitu i tym samym zmniejszyć jego częstotliwość, warto zadbać o prawidłową, zdrową dietę oraz poddać się specjalnym zabiegom, dzięki którym skóra będzie gładka na długo.

Jakie zabiegi na cellulit są najlepsze?

Polecamy nasze zabiegi na cellulit:

  • INDIBA® beauty face+body,
  • LipoRadiologia ™,
  • masaż bańka chińską,
  • mezoterapia igłowa,
  • lipoliza iniekcyjna.

Szczególnie zachęcamy do odbycia zabiegu INDIBA® beauty face+body. Jest to zabieg, który wykonuje niewiele klinik w Polsce – my jesteśmy jedynym gabinetem na Śląsku, który wykorzystuje tę technologię! Działanie i skuteczność technologii medycznej INDIBA® Deep Care jest udowodniona i poparta badaniami klinicznymi oraz 96 publikacjami naukowymi. Masz więc pewność, że stawiasz na sprawdzony system, który pomoże Ci się uporać z cellulitem oraz innymi problemami (np. z trądzikiem czy łuszczycą). Zapraszamy!

Powrót

Zobacz także

Jak przygotować skórę do peelingu chemicznego?

Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę precyzyjnie dobranej mieszanki związków chemicznych o określonym stężeniu....

Czytaj całość

Jakie zabiegi na okolicę oka?

Prezentujemy najlepsze zabiegi na okolicę oka w kontekscie problemów tam występujących: kurze łapki dolina łez...

Czytaj całość

Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać po 40 roku życia?

Mówi się, że po czterdziestce kobieta zyskuje drugie życie. Świetnie, ale warto sobie to życie...

Czytaj całość

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej