Cellulit – czy można się go pozbyć raz na zawsze?

cellulit-czy-mozna-sie-go-pozbyc-raz-na-zawsze

Szacuje się, że cellulit jest problemem, z którym boryka się już prawie 70% kobiet na całym świecie. Może dotknąć każdą z nas, niezależnie od wieku, figury czy diety. Skąd się bierze i czy można się go ostatecznie pozbyć? Wyjaśniamy!

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit jest problemem natury medyczno-estetycznej, który zachodzi na skutek przerostu komórek tłuszczowych i zwłóknień tkanki tłuszczowej, a także zaburzenia procesu metabolizmu. W efekcie pojawiają się brzydkie fałdy na skórze i podskórne zgrubienia definiowane jako skórka pomarańczowa. Najczęstsze miejsca, w jakich występuje cellulit to:

  • uda,
  • pośladki,
  • brzuch,
  • ramiona.

Co jest przyczyną jego powstawania? Nierówne gromadzenie się tkanki tłuszczowej, zmiany hormonalne, zła dieta, brak ruchu, problemy z krążeniem – przyczyn może być wiele. W każdym razie rzadko jest to sama nadwaga lub otyłość, a zazwyczaj cellulit jest z tymi dolegliwościami błędnie utożsamiany.

Czy cellulit można usunąć raz na zawsze?

Cellulit można zmniejszyć, zredukować, poprawić strukturę i wygląd skóry. Ale niestety – cellulit może powracać, dlatego stanowi tak spory problem u kobiet (zdecydowanie rzadziej u mężczyzn). Aby maksymalnie przedłużyć czas bez cellulitu i tym samym zmniejszyć jego częstotliwość, warto zadbać o prawidłową, zdrową dietę oraz poddać się specjalnym zabiegom, dzięki którym skóra będzie gładka na długo.

Jakie zabiegi na cellulit są najlepsze?

Polecamy nasze zabiegi na cellulit:

  • INDIBA® beauty face+body,
  • LipoRadiologia ™,
  • masaż bańka chińską,
  • mezoterapia igłowa,
  • lipoliza iniekcyjna.

Szczególnie zachęcamy do odbycia zabiegu INDIBA® beauty face+body. Jest to zabieg, który wykonuje niewiele klinik w Polsce – my jesteśmy jedynym gabinetem na Śląsku, który wykorzystuje tę technologię! Działanie i skuteczność technologii medycznej INDIBA® Deep Care jest udowodniona i poparta badaniami klinicznymi oraz 96 publikacjami naukowymi. Masz więc pewność, że stawiasz na sprawdzony system, który pomoże Ci się uporać z cellulitem oraz innymi problemami (np. z trądzikiem czy łuszczycą). Zapraszamy!

Powrót

Zobacz także

Nieoperacyjna korekta nosa / Modelowanie nosa wypełniaczem

Chirurgiczna korekta nosa wiąże się z koniecznością operacji, której koszty są wysokie, a rekonwalescencja dość...

Czytaj całość

Kilka słów o medycynie estetycznej

W XXI wieku coraz więcej osób zaczyna przekonywać się do dobrodziejstw płynących z medycyny estetycznej....

Czytaj całość

Biorewitalizacja skóry kolagenem i koktajlami do mezoterapii

Skóra starzeje się i traci swoją jędrność z wielu powodów. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest...

Czytaj całość

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.