Czym jest Gen Factor ?

Gen Factor to innowacyjny preparat wykorzystywany w medycynie i kosmetologii komórkowej służący do kompleksowej odbudowy i regeneracji skóry. Wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA. Pod jego wpływem skóra zaczyna wykształcać nie tylko nowe włókna kolagenowe, ale też całą macierz tkankową, łącznie z gaszeniem stanu zapalnego. Gen Factor służy do dużych i małych zadań, które mają na celu odbudowę skóry. Preparat posiada udokumentowane działanie od terapii przeciwstarzeniowej, trądziku, trudno gojących się ran (np. oparzenia, owrzodzenia), po blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, ubytki w tkankach, rozstępy itp.
Twórcami przełomowych receptur jest grupa 14 polskich naukowców pod kierownictwem dr Wojciecha Karwowskiego, specjalisty w dziedzinie bioinżynierii tkankowej i biomedycznej. Wieloletnie badania w laboratoriach inżynierii tkankowej wykazały wysoką skuteczność preparatu.
Gen factor to innowacyjny preparat inżnierii tkankowej służący do pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo; łuszczyca, AZS, trądzik, oparzenia, inne dermatozy, a także świetnie się sprawdza w terapiach anti aging, blizn i rozstępów.
Zawiera on kompozycję aktywnych biologicznie białek oraz peptydów umieszczonych w biopolimerowej bazie hydrożelowej, co ułatwia penetrację transferyn oraz czynników wzrostu do naskórka przyspieszając procesy gojenia się i regeneracji tkanek po różnego rodzaju uszkodzeniach.
Czynniki wzrostu takie jak IGF, EGF, FGF są niezbędne w procesach odbudowy tkanek. Ich wysokie stężenie aplikowane na skórę pacjenta przynosi doskonałe efekty terapeutyczne, łagodząc objawy różnych schorzeń dermatologicznych i wspomagając zranione tkanki w procesie gojenia.
Preprat GEN FACTOR jest tworzony z surowców najwyższej jakości pozyskiwanych naturalnie lub w specjalistycznych labolatoriach bio tech, odpowiadających aktualnym trendom badawczym farmakologii, biotechnologii, a także bardziej specjalistycznym dziedzinom jak nano-chemii farmaceuycznej, czy chemii supramolekularnej.
W dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej profiluje się jako bioaktywny dermokosmetyk, przeznaczony do pielęgnacji skóry, jej odbudowy i regeneracji.
Aplikowany hydrożel na skórę pacjenta wchodzi w szlak komunikacji międzykomórkowej powiązanej z przebiegiem stanu zapalnego prowokuje swoje działanie jako immunomodulator, zabezpieczając skórę przed przejściem skóry w stan permanentnego stanu zapalnego.
Ze względu na zawartość czynników wzrostu jest niezastąpiony w inicjowaniu procesów odtwarzania i przebudowy macierzy działając bezpośrednio oraz pośrednio na receptory komórkowe poszczególnych tkanek. Stymuluje tworzenie się nowego DNA komórek, zapewnia działanie bakteriostatyczne, przeciwzapalne, normalizuje proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), intensyfikuje tworzenie się nowego kolagenu co przekłada się na wzrost napięcia i zagęszczenia skóry oraz pobudza układ immunologiczny skóry, co chroni skórę przed zachorowaniem na raka.
GEN FACTOR znalazł swoje zastosowanie również w dziedzinie podologii, gdzie opatrunek świetnie sprawdza się w terapii stopy cukrzycowej, owrzodzeniach troficznych, odleżynach, zmianach poparzeniowych,grzybiczych, odmrożeniach, wynikających z angiopatii i neuropatii.
Zawartość aktywnych białek poprawia metabolizm komórkowy skóry, pobudza do nadbudowania jej ubytków, a także poprawia jej napięcie, co sprawia, że staje się bardziej elastyczna i wytrzymała.
Zmniejsza swędzenie przez wpływ na receptory jonowe, hamuje rogowacenie naskórka, zmniejsza ryzyko otarć oraz powstanie trudno gojących się ran.
Aby w pełni wykorzystać potencjał owego preparatu polecamy zaaplikować go za pomocą sonoforezy lub mezoterapii mikroigłowej (jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań).
Za pomocą mezoterapii frakcyjnej aktywny żel wpenetruje w głębsze warstwy naskórka, co automatycznie podbija efekt zabiegowy, przy jednoczesnym szybkim procesie regeneracji.
Skóra stanie się bardziej odżywiona, dotleniona, napięta i elastyczna.
Efekty zabiegu:
– zagęszczenie skóry twarzy i ciała już po pierwszym zabiegu o ponad 20%,
– spłycenie blizn i rozstępów,
– zmniejszenie przebarwień,
– regeneracja naskórka po zabiegach inwazyjnych z zakresu medycyny estet.,
– działania łagodzące w stanach zapalnych, egzemie, łuszczycy i zmianach trądzikowych,
– działanie antyseptyczne, regenerujące oraz przeciwzapalne,
– normalizacja procesów gojenia głębokich uszkodzeń naskórka,
– łagodzenie stanów alergicznych,
– stymulacja układu odpornościowego skóry,
– stymulowanie ekspresji genów.
Warunkiem sukcesu terapii jest ścisłe przestrzeganie zaleceń pozabiegowych oraz pielęgnacja domowa wyłącznie zalecona przez kosmetologa!
Przeciwwskazania:
– ciąża i karmienie piersią,
– choroby autoimmunologiczne,
– niewyrównana cukrzyca,
– choroby nowotworowe i okres do 5 lat po zakończeniu leczenia.
Częstotliwość zabiegu:
Zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów z częstotliwością: w terapii trądziku i chorób skórnych co 7-14 dni, w terapii przeciwstarzeniowej i redukcji blizn co 21-30 dni.
Zobacz także
Egzosomy ASCE+
Dlaczego egzosomy uznawane są za rewolucyjne w kosmetologii i medycynie estetycznej ?  • Egzosomy są...
Czytaj całośćSunekos 200 i 1200 – system regeneracji macierzy pozakomórkowej na bazie aminokwasów
Gama preparatów do mezoterapii igłowej Sunekos to rozwiązanie propozycja dla wszystkich pacjentów, którzy świadomie dbają...
Czytaj całośćPROFHILO – bioremodeling skóry
Zauważyłaś już na swojej twarzy pierwsze oznaki starzenia? Nie dopuść do tego, by postępowały w...
Czytaj całość