Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego
Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia naszych tkanek . Cząsteczki kwasu hialuronowego pełnią ponadto rolę nośnika, umożliwiając transport substancji odżywczych w głąb skóry, a już ich sama obecność w skórze pobudza produkcję kolagenu. Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego maleje . Starzenie się skóry polega na utracie kwasu hialuronowego i zaczyna się po 25 roku życia. Objawia się to postępującym wysychaniem i wiotczeniem skóry, któremu towarzyszą pojawiające się zmarszczki i powolne opadanie tkanek. Około 40. roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze jest już o połowę mniejsza, niż w okresie niemowlęctwa . Dlatego uzupełnianie jego niedoboru powoduje wzrost nawilżenia, napięcia i jędrności skóry, wypełnienie fałd skórnych i bruzd oraz nadanie utraconej objętości. Dodatkowo wskutek stymulacji produkcji kolagenu przez kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach, skóra się regeneruje, tworząc długotrwałe „rusztowanie”, a proces starzenia zostaje spowolniony. Gdy wypełniacz zostanie wchłonięty przez organizm, skóra w leczonym miejscu będzie wyglądała lepiej niż przed zabiegiem, bo nie tylko przez rok się nie postarzała, ale dodatkowo została zmuszona do procesów regeneracyjnych. Kwas hialuronowy można podawać praktycznie w każde miejsce na twarzy i ciele. Wybór preparatu o właściwym składzie i konsystencji zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Płynnych używa się do likwidacji drobnych linii mimicznych, a gęstych – do powiększania/modelowania ust ,modelowania twarzy i ciała. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas.
Jak przebiega i ile trwa zabieg
Wypełniania linii mimicznych dokonuje lekarz poprzez iniekcje preparatu w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Ponieważ preparaty te wprowadza się do skóry cienką igłą, dla podniesienia komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem można znieczulić. Jednak obecnie większość preparatów zawiera lidokainę (substancję znieczulającą) więc dodatkowe znieczulenie jest raczej zbędne. Okolice ust przeważnie poddaje się znieczuleniu. Zabieg trwa ok. 30 minut, a efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta . Objawy te ustępują w przeciągu kilku godzin . Może się też pojawić zasinienie.
Zastosowanie kwasu hialuronowego
- wypełnianie linii mimicznych
- wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
- kształtowanie kształtu oblicza
- uwydatnianie policzków
- powiększanie i ujędrnianie ust
- uwydatnienie brody
- likwidacji cieni pod oczami
Preparaty stosowane w gabinecie to wysokiej jakości dostępne na rynku kwasy hialuronowe z certyfikatami CE III klasy, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Kwas hialuronowy zawarty w tych preparatach nie jest pochodzenia zwierzęcego; nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci ją lekarz ze względów bezpieczeństwa); jest całkowicie wchłaniany; jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce; rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne. Pracujemy na wypełniaczach renomowanych marek Restylane, Emervel, Teosyal, Juvederm, Amalian i innch
Cena
Cena zabiegu zależna jest ilości zastosowanego preparatu, od jego gęstości, wielkości i głębokości obszaru poddawanego korekcji . Cena podawana jest przed lekarza podczas konsultacji przed zabiegiem.
Zdjęcia wykonane przed/po zabiegu stanowią wizualizację możliwych do uzyskania efektów. Należy zaznaczyć, iż każdy człowiek stanowi odrębny organizm o indywidualnej i swoistej budowie i fizjologii, zatem nawet najbardziej szczegółowy wywiad nie może zagwarantować uzyskania efektów widocznych na zdjęciach, albowiem mogą się one różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta.