LIPOLIZA INIEKCYJNA – zlikwidowanie nadmiernej tkanki tłuszczowej
Chcesz wymodelować swoją sylwetkę, usunąć zbędną tkankę tłuszczową? Teraz jest to możliwe bez użycia skalpela. Poznaj bezpieczny zabieg, który pozwoli Ci pozbyć się nadprogramowych centymetrów w technika niechirurgiczny. Oto lipoliza iniekcyjna.
Modelowanie sylwetki: lipoliza a liposukcja
Aby lepiej zobrazować korzyści wynikające z lipolizy iniekcyjnej, warto porównać ją do innego popularnego zabiegu modelującego, jakim jest liposukcja. Liposukcję najprościej opisać jako zabieg przeprowadzany w znieczuleniu . Podczas zabiegu za pomocą specjalnej kaniuli oraz pompy ssącej fizycznie usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzonej w danym miejscu. Ze względu na chirurgiczny charakter zabiegu, po liposukcji niezbędna jest przynajmniej dwudniowa rekonwalescencja i wyłączenie z codziennych obowiązków.
Lipoliza iniekcyjna to natomiast nieinwazyjny zabieg modelujący sylwetkę, polegający na wprowadzeniu za pomocą iniekcji substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.
Lipoliza iniekcyjna to obecnie najnowocześniejszą metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej oraz formowanie sylwetki.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg ?
Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Lipoliza iniekcyjna pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia np. fałdy na plecach, brzuchu lub udach, których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych, ale także w obrębie oblicza tzw. chomiki lub podwójny podbródek. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.
Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonywany jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródka i brody, szyi, brzucha, boczków, ud oraz pośladków, wokół pach i nad kolanami.
Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?
Każdy zabieg poprzedzany jest konsultacją celem ustalenia działania, obszarów zabiegowych oraz zebranie informacji na temat ewentualnych przeciwwskazań. Podczas konsultacji lekarz/kosmetolog zbiera wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Przed zabiegiem na wybrane, zaznaczone okolice może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów . Następnie, po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykiwania preparatu w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą . W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które ustępuje.
Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki . Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Nie jest jednak potrzebna specjalna rekonwalescencja po lipolizie. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg.
Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety, aktywności fizycznej oraz zabiegów drenujących . Po zabiegach lipolizy zaleca się wykonanie kilku zabiegów limfatycznych, które pomogą wydalić komórki tłuszczowe np . liporadiologii.
Lipoliza iniekcyjna: efekty zabiegu
- utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
- wzrost metabolizmu komórek skóry,
- stymulacja mikrokrążenia,
- stymulacja regeneracji skóry,
- polepszenie odżywienia skóry.
Lipoliza iniekcyjna: przeciwwskazania
- ciąża oraz karmienie piersią,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
- aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
- alergia na składniki preparatu,
- otyłość.
Ilość ampułek koniecznych do zabiegu ustala się w czasie konsultacji.
Lipoliza iniekcyjna: cena zabiegu
Zależnie od obszaru poddanego zabiegowi, ilości tkanki tłuszczowej i ilości zastosowanego preparatu – cenę ustala lekarz/kosmetolog.
Zdjęcia wykonane przed/po zabiegu stanowią wizualizację możliwych do uzyskania efektów. Należy zaznaczyć, iż każdy człowiek stanowi odrębny organizm o indywidualnej i swoistej budowie i fizjologii, zatem nawet najbardziej szczegółowy wywiad nie może zagwarantować uzyskania efektów widocznych na zdjęciach, albowiem mogą się one różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta.