Nithya to kolagen typu I nowej generacji. Skóra stanowi najbardziej widoczny wskaźnik naszego wieku. Już od 25 roku życia nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu, który odpowiada za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry, a przede wszystkim stałą odnowę jej komórek. Jego niedobór objawia się starzeniem skóry – zmarszczkami, przebarwieniami, suchością. Terapią, która pozwala skutecznie zrewitalizować skórę i wpłynąć na znaczną poprawę jej kondycji, jest właśnie mezoterapia kolagenowa z użyciem kolagenu typu I.

Omawiając działanie kuracji Nithya, należy się przyjrzeć głównej roli kolagenu. Jest to substancja naturalnie występującą w naszym organizmie. To grupa naturalnych polimerów, białek będących głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej, której podstawowym zadaniem jest utrzymanie jednolitej struktury tkanki, jej sprężystości oraz wytrzymałości na rozciąganie. Występuje w większości tkanek i narządów m.in. w chrząstkach, rogówce, więzadłach, ścięgnach, kościach, ścianie naczyń krwionośnych. Odgrywa ważną rolę w rozwoju narządów, naprawie tkanek oraz procesie gojenia się ran. W skórze jest go najwięcej, a jakość i ilość jego włókien odpowiada za strukturę skóry i determinuje jej kondycję. Kolagen stanowi najważniejsze włókno podporowe, wpływa na sprężystość skóry, sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Wraz z upływem czasu dochodzi do zachwiania równowagi – więcej kolagenu naturalnie obumiera niż organizm jest w stanie wyprodukować. Proces ten najbardziej widoczny jest właśnie na skórze, dochodzi do osłabienia jej struktury, traci ona odpowiedni poziom nawilżenia, staje się cieńsza i wiotka, traci jędrność. Tych procesów degradacyjnych nie jesteśmy w stanie zahamować, natomiast możemy je spowalniać lub niwelować ich skutki, wspomagając skórę poprzez dostarczanie jej dodatkowych ilości kolagenu.

Zabieg Nithya wykonuje się techniką mezoterapii. Procedura polega na śródskórnym podaniu preparatu, za pomocą cienkiej igły, w odstępach 2-3 cm w ilości 0,1 ml produktu na punkt. Dzięki użyciu uprzednio nałożonej na skórę maści znieczulającej zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Po mezoterapii wykonuje się delikatny masaż. Bezpośrednio po zabiegu możliwe jest pojawienie się zaczerwienienia oraz pieczenie, które zazwyczaj ustępuje w kilka godzin po zabiegu. W terapii zalecane są 3 zabiegi wykonywane w odstępach 14 dni.

Preparat kolagenowy Nithya® zawiera mikrocząsteczki kolagenu typu I, których pojawienie się w skórze pacjenta imituje sytuację rozpadu własnych łańcuchów kolagenu, co bardzo silnie stymuluje fibroblasty, odbudowując rusztowanie białkowe skóry. Skład i struktura skóry ulegają poprawie, odmładzając jej wygląd. Nazywamy to regeneracją strukturalną, w tym przypadku samoregeneracją.

WSKAZANIA

Oprócz terapii anti-aging, kolagen ten doskonale sprawdza się w terapiach leczniczych:

Terapia kolagenowa – wskazania do zabiegu:

Efekty leczenia zależą od specyfiki problemu a plan terapii dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta. Nythia stanowi doskonałą samodzielną terapię, jak również może być elementem terapii łączonej z zabiegami z użyciem nowoczesnych technologii – laseroterapii, radiofrekwencji, ultradźwięków.

Terapia kolagenowa daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry. Zmuszona jest ona niejako do samoregeneracji, uruchamiane są procesy jej zdrowienia. Zabieg Nythia skutecznie odbudowuje strukturę skóry, powodując zwiększenie jej grubości, równocześnie poprawia napięcie, elastyczność, gęstość oraz koloryt, skóra staje się rozświetlona. Podawanie tej naturalnej substancji powoduje stopniowe redukowanie oznak starzenia się skóry twarzy m.in. niweluje drobne zmarszczki i poprawia owal twarzy.

Zabieg Nithya dobrze radzi sobie ze spłycaniem blizn potrądzikowych, redukuje rozstępy, niweluje wiotkość i objawy fotostarzenia.
Wykonanie serii zabiegów sprawia, że skóra zagęszcza się, staje się jędrna, następuje jej widoczne odmłodzenie. Dla uzyskania jak najlepszych efektów terapii należy wykonać serię 3 zabiegów w odstępach 2 do 3 tygodni.

Efekty utrzymują się 1-1,5 roku. Pierwsze rezultaty widać najczęściej już po pierwszym zabiegu, a efekt narasta do 3-4 miesięc

Cennik zabiegów

nowosci

Nowości

Sprawdź nowości, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

promocje

Strefa okazji

Zabiegi i pakiety zabiegowe w okazyjnych cenach.

Newsletter

Dowiedz się więcej
Na tej stronie internetowej w celu zapewnienia wysokiej jakości obsługi stosowane są pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Szczegółowe informacje w Polityce dot. Cookies.